alu materyeal nedir

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
selam arkadaşlar

selam ben tur için bisiklet araştırıyorum.Buaraşatırmam da (185 boy 98 kilo) ölçülerimden dolayı alu malzemeden uzak durmam söylendi. alu malzeme nedir ve niçin uzak durayım?

alu daynaksız sağlam olmayan bir malzememi ?
forumda o kadar çok okumama rağmen bu materyal konusunda bilgi edinemedim.

birde

sportsterr p 6
giant x sport 4

bianchi shake

bunlardan hangisini önerirsiniz ve bunlardan alu olan narmı

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
:)

Bildiğim kadarıyla alu bir bisiklet markası !

Belkide o bisiklet dayanıksız olduğu için sana önermemişlerdir ve sen yanlış anlamış olabilirsin...

Sevgiler...

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
(link)

bu bisiket hakkında yorumlarınız nedir.

bir soru daha bütün malzemelerde shimano diye bir markanın adı geçiyor.Öyleyse diğer markaların ne anlamı kalıyor anlayamadım .herkes bu fabrikadan alıp montaj mı yapıyor arkadaşalr .

Yani bu markalar üretici değil montaj markalarımı (Kadro hariç)

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
heralde bisklet markası değil çünkü değişik marka bisikletlerin tanıtımlarının altında yazıyor.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Shimano komponent üreten bir firma.

Fren, ve çekiş sistemleri...

Bunun yanında sele gidon maşa gibi komponentler de farklı markalara aittir.

Sizin gördüğünüz marka kadro üreticisi ya da (üreticiden kadroyu da satın alıp montajı yapan) firmanın ismidir. Bunun yanında gidon sele sele borusu gibi farklı donanımları da kendi markası altında üretiyor/ürettiriyor olabilir.

Evet genel anlamda üretici değil montaj markalarıdır denebilir. Kaldı ki otomobiller bile böyledir zaten :)

• Beğen
Tepkiler: ademdogan

ozancan

Üye
Tepki
49
Alu da Aluminyum'un kısaltması oluyor. Kim demişse biraz abartmış. Çok daha kilolu insanlar biniyor bu bisikletlere. Zaten alacağınız tur bisikleti, ordan burdan atlayıp üstüne ekstra bir yük bindirmeyeceksiniz.

Ben de zamanında tüm modelleri araştırıp, Corratec X-Vert Cross aldım 4 ay kadar önce tur bisikleti olarak.

Tur bisikletlerinde en çok tercih edilen modeller Scott Sportster-Sub ve Trek FX serileri gördüğüm kadarıyla. Sizin fiyat seviyenizde Sportster P6 ya da Trek FX 7.1 uygun olacaktır, ikisi de amortisörsüz, benzer modeller. Belli başlı bisikletçiler satış noktaları belli, Erdoganlar, Delta bisiklet size zaten bütçeniz doğrultusunda ellerinde olan seçenekleri sunacaktır. Siz de gözünüze kestirdiğiniz bir modeli alırsınız.

• Beğen
Tepkiler: ademdogan

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
teşekür edrim arkafaşlar ilginiz için bugün edoğanlara gittim ve sportster p 5 ile tanıştım mükemmel bir alet bayıldım giant da vardı amam scott adeta beni çekti kendine para durumum müsait olunca kavuşacağız bir birimize