Altınoluk, Akçay, Edremit veya Burhaniye'de yol bisikletinden anlayan usta

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ahmetcan44 tarafından paylaşıldı.

 1. ahmetcan44

  ahmetcan44 Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.449
  Beğeniler:
  1.229
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Arkadaşlar, bizim hibrit bisikletin jantları değişecek. Ön jantta haliyle problem yok da, arkayı değiştirmesi için bizim sitenin bisikletçisine götürdük. Jantlar Shimano R501. 700x23 lastiklerle kullandığımız jantları, yine aynı lastiklerle kullanmak üzere, R501 jantlarla değiştireceğiz. Bisikleti bıraktım döndüm, akşamüzeri gittiğimde "abi buna furç lazım, bu ters dönüyor" bilmem ne falan dedi bir şeyler gösterek. Ben de tamam kalsın o zaman dedim, aldım geldim. Anlayacağınız bu tip bisikletlere yabancı bu genç arkadaş, bulaşmak istemedi.

  8x3 Deore sistemde kullanılacak jantlar. Yani elimde jant mevcut, lastik falan her şey var. Mevcut bisikletteki parçalar yetmeyecek mi bir jant değiştirme işlemi için? Lastik profili aynı, her şey aynı. Ferhat Köse'ye sordum, o da hiçbir sorun olmaması lazım, furç falan nereden çıktı dedi, şaşırdı. :) Biz de şaşırdık ve bu işi yapabilecek bir usta tavsiyenizi bekliyorum.

  Ayrıca, bu tip bir işlem için hangi aletlere ihtiyaç var? Kendimiz yapmaya kalksak, ne gerekir? Mantığıma göre ruble diğer janta aktarılacak ve olay bitecek. Bu işlem için ne gerekiyor, ona göre kimseyi bulamazsak kendimiz yapalım.
   
 2. BF Okuru

  BF Okuru Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  349
  Beğeniler:
  884
  Seviye:
  Edremit'te SALCANO SERVİSİ & VARLIK MOTOR Halit VARLIK var, senin işini o halleder.
  Adres : Tuzcumurat mah. Çayiçi cd.
   
 3. #3
  ahmetcan44

  ahmetcan44 Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.449
  Beğeniler:
  1.229
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Başka tavsiyesi olanları da bekliyorum konuya arkadaşlar.
   
 4. ßarış Yavaş

  ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Ekim 2012
  Mesajlar:
  513
  Beğeniler:
  123
  Şehir:
  Edremit körfezi
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Ben edremit/ kadıköyde oturuyorum altınoluk edremit falan görünce şaşırdım bi zaten eğer yakınlarda oturuyorsanız size yardımcı olabilirim en azından anladığım bişeyse yaparım veya sorun neyde onu anlarız ciddi bir sorun varsa da size yardım edebilcek birkaç yer biliyorum.