Alt bacak kas yakmak.? çizme giyemiyorum :(

dcansin

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Focus
Merhaba. Resimlerde göreceğiniz gibi kaslarla ilgili sorunum var. Kas yakmak mümkünmüdür? Çizme Olmuyor. Kot alacağım zaman beden olsa bile alt bacak ve üst bacaklar kas nedeni ile sığmıyor ve bir beden büyük kot almam gerekiyor. Bana artık kötü gelmeye başlıyor bacaklarım.
Neler yapabilirim.?
Mersiler efenim.

Dosyalar

Scudo

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
Zor ve uzun bir süreç olacak -depolanmış glikojenlerin yakılmasını vücut sonraya erteliyor :)- ama sanırım kardiyo çalışmalısınız veya düşük viteslerde epey yüksek kadans :)

• Beğen
Tepkiler: dcansin

dcansin

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Focus
@bua teşekkür ederim mesaj için. Spor salonunda kardiyoya ağırlık veriyorum bu sefer de üst bacak kasları daha da gelişiyor. Bunun yarışlarda bana bir ekstrası var tamam ama arkadaş ama bir hatun olarak insanlara itici geliyor. Oğlan çocukları seviyor imiş bilemedim :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bacak inceltme hareketlerini yaparak yavaş yavaş da olsa inceltebilirsiniz, platesle yapılan çalışmalar bu konularda daha verimli oluyor. Spor salonunda hocanıza buna uygun program yazdırabilirsiniz, ya da internette bu hareketlerin neler olduğunu öğrenip kendiniz bir program uygulayabilirsiniz.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ilk resimde bacağından smartsam lastik izi var. :ssrtcbya:
kolay gelsin zorlu zamanlar seni bekliyor.
yada kot giyme böyle kalsın bence güzel bacakların var.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Spor salonunda bacak hareketlerini az ağırlık ve hızlı tekrar şeklinde yapmak ve sonrasında uzun uzun bacak esnetme hareketleri yapmak işe yarayacaktır.

Bu, kaslarınızın toplu ve şiş olmasındansa, uzun olmasını sağlayacaktır.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
yorumlardan anladığım kadarıyla bayansınız. erkek olsan sorun olabilir diyecektim ama kadınlarda pek sorun olmaz bir büyük beden. eklemler ince kalsın gerisine kafayı takma. illa eriteceğim dersen hergün 1-2 saat bisiklet sür yada koşu yap

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Spor salonu olayina hep karsi oldum bu yuzden. Bence en guzel sey uzun soluklu kardiolar yapmak. Siskin kasa gore uzun ve esnek kas daha iyidir her zaman.

• Beğen
Tepkiler: bua

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
@dcansin aman ya hu boşverin kime nasıl gelirse gelsin siz nasıl bir kadın olmak istiyorsanız öyle olun, insanlar içleri nasıl görüyorsa öyle bakarlar :)
ayrıca aslında üst bacaklarında fazla gelişmemesi lazım, belki de antrenman progmanızı değiştirmelisiniz, belli ki üst bacak çalıştırıyorsunuz genellikle. Kaslar illa ki çalışacak ama ağır çalışmaktan çok tempolu düşük seviyede çalışmak daha çok yakar. Hatta diyeceğim ki; sabahları yoga da ekleyiniz efendim. Ne yararı olacak ki derseniz; ufacık da olsa kasları esnetir ve uzatır, eni daralır :)

Yasar38

Üye
Tepki
23
İsim
Yaşar
Bisiklet
Specialized
Bacak için gerekli hareketleri yapıp proteinli besinlerden olabildiğince uzak durun.kardiyo ve diyet ile meşgul olun.protein de az aldığınız için vücut hem yağ hemde fazlasıyla kas yakar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben uzun adele yapisi ile siskin adele yapisinin genetik oldugunu dusunuyorum daha cok , bazi boksorler yumurta kasli bazilari ise kassiz gorunebiliyor mesela , bunu basketçilerdede gorebilirsiniz . kaslarin erimesi zor bir islem bnce , yaktiginizdan daha az enerji almalisiniz hergun ilk etapta yaglariniz gidecek bu seferde , yaglari iyice yok ettikten sonra kaslar eriyecektir fakat bu cok izdirapli bir yol olur . bacak kaslarini calistiran sporlardan uzaklasmalisiniz bir sure , spor yapmak istiyorsaniz ust beden calisin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bacaktaki kaslara gelene kadar, bence yağ fazlanız da var.
bisiklet sürün sadece, en az bir buçuk saatlik 35 km civarı(yüksek kadanslı) turlar yapın. 3 ay içinde toparlarsınız diyorum. tabi beslenmenize de dikkat etmelisiniz.
proteini azaltın diyenlere kulak asmayın. temiz beslenin.

Tepki
97
Bisiklet
Corratec
Mevcut beden görünümünün spor yaparak çok farklı hale gelebileceğini sanmıyorum. İnce yapılı biri uygun sporları yaparak daha kaslı ve/veya daha fit görünebilir ama genel fiziksel özellikleri çok değişmez. Kısa, tok görünümlü biri sporla ince uzun görünümlü hale dönüşemez... Genetik yapı esastır.
Kısa ve geniş kaslı bir yapınız varsa çalışarak ince uzun kaslı bir yapıya dönüşebileceğimizi sanmıyorum...

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Üzgünüm genleriniz böyle, vücut her yeri yakar en son bacaklara sıra gelir.

Spordan sonra protein almamak ufak bir fark yaratabilir...

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@dcansin bahsettiginiz kas grubu kalf kası eger bisiklete binmekten yada agirlik calismaktan olmadiysa budur genetiginizde vardir ve uzgunum yakamazsiniz. Kalf kas grubu vucutta en farkli kas grubudur ve malesef bole bir durumu var.

turul t.

Üye
Tepki
6
Bisiklet
b'Twin
hocam arkadaşların da belirtmiş olduğu gibi esneterek kası uzatmak en iyi çözüm gibi. bunun için de yüzmeyi tavsiye ederim. ben denedim esnedi :) bacaklarda çok bir problem yok gibi bence takmayın kafanıza çok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu arada benim bacaklarım çok kalın olmamasına rağmen ben de skinny denen dar kotları giyemiyorum. giydiğim zaman yürüyemiyorum bile doğru düzgün.
normal kesim olanları rahatça giyebiliyorum.
skinny giyen özellikle erkekleri de çözemedim gitti. nasıl bi ince bacakları varsa artık :D
size tavsiyem normal kesim kotları deneyin.

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
:D paylaşan ablaymış bende diyorum bi insan neden çizme giymek için kaslarından vazgeçer :D

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
spd pedal ile çekme hareketi ile 105+ kadans. inceltir sıkılaştırır. mis gibi olur :komik: