Almarasan' da mangal (advanced donanı.., ee geziciler için)

Konu, 'Yabancı bir ülkede şehiriçi turlar' kısmında Raşit S tarafından paylaşıldı.

 1. Raşit S

  Raşit S Bisikletkolik

  Yaş:
  45
  Kayıt:
  3 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.161
  Beğeniler:
  1.452
  Seviye:
  Mangal sezonu açıldı artık. Ama kene sezonu devam ediyor. Ya nerden girdi bu hayvan hayatımıza? Ben küçükken yoktu sanki, kırlarda bayırlarda ormanda özgürce yuvarlanırdık. Aids in Rock Hudson dan önce olmaması gibi galiba, popularite.
  4-5 yıldır gitmediğimiz, ama daha önceleri her hafta mangal yaptığımız Almarasan milli parkına gidelim dedik, bizim eve yakın sayılır, 13 km. Bütün hafta neredeyse hiç bisiklete binmediğim için bu pazar gününü de öldürmek istemedim ve diğerleri arabalarla giderken ben pedallamaya karar verdim. İnternetten güzergahı kontrol ettim, gidiş 2.5 saat, dönüşe yarım saat yazmış. Biliyorum, 13 km bakkala gitme mesafesi gibi görünse de yol saf rampa ve asfaltın kötü olduğunu düşünürsek tam anlamıyla bir meydan okuma fırsatı. Önce toplu resimleri yükleyeyim, yorumu sonra yaparım.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Çıkış bir saat sürdü lakin benim gibi kondisyonu yetersiz bir bisikletciyi çok çok yordu. Yol temiz asfalt olsa sorun olmayabilirdi belki. Yolda çokça mtb sürücüleri vardı ama onların belli yerlerde yürüdüklerini görüyordum. Ben de yürümeyi düşündüm fakat spd lerle ne mümkün, trafik olan, günlük kullanımda kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  İnerken tek bir pedal vurmadım ama yol dedim ya berbat, fren yapmaktan ellerim, sarsıntıdan kollarım haşat oldu. İnmek çıkmaktan kötüydü, oldum olası inişleri sevemedim zaten, bir daha çıkarsam eğer dönüşte arabayla dönerim ancak.
   
 2. Gürkan Ç.

  Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  30 Nisan 2014
  Mesajlar:
  638
  Beğeniler:
  212
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Güzel yerler, fotoğraflar da bir o kadar güzel.
   
 3. hakan64

  hakan64 Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Mart 2014
  Mesajlar:
  1.223
  Beğeniler:
  675
  Şehir:
  -
  Adı:
  hakan
  Seviye:
  yine muhteşem manzaralar, ayağınıza sağlık
   
 4. mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.443
  Beğeniler:
  9.650
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Bisikletforumun yurtdışından (aslında atayurdumuzdan) takipçileri olması ve paylaşımda bulunmaları ne güzel.
   
 5. #5
  Raşit S

  Raşit S Bisikletkolik

  Yaş:
  45
  Kayıt:
  3 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.161
  Beğeniler:
  1.452
  Seviye:
  Bisiklet konusunda forum yani sizler ufkumu açtınız, yoksa benim için de makbul olan en kalın teker, en çok sayıda amortisör olacaktı.
  Geçen pazar bir bisiklet mağazasında bizim Türk bir gurup gördüm. Türkçe konuşunca dedim hayırdır,bisiklet mi bakıyorsunuz? "Evet ya, hafta sonları turlarız dedik ama karar veremiyoruz" dediler. (Forumun sevdiği türden bir konu) Baktıkları klasik kalın kalın tekerli mtb ler doğal olarak, şunda arkada da amortisör var, rahattır heralde. Profesyonel down hill bisikleti. Dağa mı gidiyorsunuz? Şehirdeyseniz şunu alın, hımm, bakimm, aha şu. Bakalım neymiş, Sirrus Elite... Şahane aletmiş yalnız, fiyatı biraz pahalı gerçi, 2.500 TL ye yakın ama o da çok beğendi ve almaya karar verdi.
  Eğer imkan varsa, başlangıç aletlerinin kaliteli olması gerektiğini düşünürüm ben. Üniversitede gitara başladım, başlangıç diye dandik bir gitar aldım tavsiye üzerine, geliştirdikçe daha iyisini alacakmışım çünkü. Halbuki benim gibi bir çaylakın tam tersi çok iyi bir gitarı olmalıydı, enstrüman bana yardım etmeliydi. Tel ile bare arasına parmağım giren gitarla ben ne yapabilirdim, onu ancak Malmsteen çalabilir. Neticede başlamadan biten heves oldu bende. Öğrenirken sağa sola vururum diye basit araba almak değil doğrusu, bol hava yastıklı sağlam bir alman. Bir iki ay binip çürümeye terkedilmemesi için de bisikletin kalite olması şart, seni çağırmalı. Sıradan bisiklete uzmanlar binsin, onlar bir şekilde onları modifiye edip adam edeceklerdir zaten.
   
 6. Cüneyt HOCAOĞLU

  Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.366
  Beğeniler:
  1.512
  Şehir:
  Ankara/Eryaman
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Paylaşımınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi bazen iniş çıkmaktan daha zor oluyor, devamlı frenlemek insanı acayip kasıyor.
   
 7. Emrah GÜLEZ

  Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  436
  Beğeniler:
  197
  Şehir:
  İSTANBUL/ SİLİVRİ
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  yokuş aşağı giderken asfalt yağ gibi olacak diğer türlü titreşimler omuzları ağrıtıyor yokuşlar insan' a ayrı zevk veriyor hele tepeden etrafı gözetlemek gibisi yok:)
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-4-22_9-48-45.png
Bazen aklımızdan geçen "bu şekilde uygulansa faydası olur muydu?" türünden soruları bilim insanları zaten test ediyorlarmış. Dün Cycling Performance Tips Blog sitesinde bu konuyu görünce ilgimi...
Ekran Görüntüsü (6).png
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
upload_2016-10-25_19-27-33.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...