Almanya'da Yol Bisikleti Kiralamak?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Mart ayı içerisinde 11 Gün Almanya'da Dortmunda yakın bir yerde olacağım, gittiğimde bolca boş vaktim olacak. Orada hem antrenmansız kalmayayım, hem de bisikletle etrafı gezme maksatlı yol bisikleti kiralamak istiyorum. Ancak internetten yaptığım aramalarda yol bisikleti kiralayacağım yer konusunda sonuç elde edemedim. Almanya'da Dortmund civarında (Duisburg, Dusseldorf, Koln vs ) bisiklet kiralama konusunda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Almanyada öyle bir sey bulabileceginizi sanmiyoum. Daha dogrusu ben simdiye kadar öyle birsey görmedim. Umudunuzu kirmak istemem ama sonuc olumsuz gibi. Öyle sandiginiz gibi bisiklet kiralama yerleri yok almanyada, varsada cok az sayida. Yazdiklarim yol bisikletleri icin gecerlidir, normal gezmek icin bulunuyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cevap için teşekkür ederim, zor olduğunun farkındayım ancak az da olsa vardır diye düşünüyorum. Almancam olmadığı için arama yapmakta da zor oluyor ama pes etmek yok araştırmalara devam :)

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Arama icin basina yada sonuna aramak istediginiz sehirin adini yazarak söyle yazin... " Fahrradverleih yada Fahrradvermietung"

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Üye
Tepki
2
O şekilde arattım hatta daha yola özel olsun diye Rennradverleih, rennrad vermietung, rennrad mieten kelimleri ile de arattım. Bişeyler çıkıyor da işte anlayana :) sonrası google translate.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet almak aklımda ama, alınan bisiklet kullanılırsa dönüşte vergi indiriminden faydalanılamıyor. O yüzden bisiklet alacak olursam da muhtemelen kullanmam.

sercankaptan

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Sercan B.
Bisiklet
Salcano
O zaman bir tane ucuz yol alın binin orda sonra ya satin yada orda kalsin bisiklet kiralamak zordur orda yanılmıyorsam :)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Mutlaka vardir..... Ama Mart ayinda ona göre de giyim gerekir... :) Pek cok bisiklet spor magazasinda kiralik yol bisikleti vardir. Internet sayfalarinda yazmasalar bile yerinde sorunca hemen söylerler...
Örnek: Roseversand (link)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hava sorun değil, Bolu dan alışkınız soğuga. 0-5 derece aralığında zorunluluktan binmek durumunda kalıyoruz, yeter ki yağmur kar olmasın. 8-9 dereceyi yakaladık mı bahar havası diye seviniyoruz :) Ha Almanyada mart ayındaki hava daha düşük oluyorsa orasını bilemem.
Rose un fiyatlar biraz pahalıymış, 1 hafta kiralasam bisikletteki vergi iadesine denk geliyor neredeyse. Yine de ilginize teşekkür ederim.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Ayrica Alman Bisiklet Klübü bu konuda cok iyi yardimci olur..... Nord-Rhein Westphalen eyaletinin adresi.... (link)

Bizim bu taraflarda olsa hemen bulurum, hem de Rose dakinin yari fiyatina, ama uzaktan uzaga zor biraz. Ama bildigim kadariyla Tunahan Aytekin o taraflarda... Eger Ahmet Gölbinar ile iliskiye gecebilirseniz daha iyi yardim edebilecegini saniyorum...

• Beğen

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ihtiyar
Bülent abi 4 günlügüne kiralamak baya ucuzmus, o ne ya 120€.:acpsnr:
120€ ya arkadas kleinanzeigede falan herhalde orta seviye klassik yol bisikleti bulur almanyadada güzelce gezer turlar sporunu yapar. Türkiyeye giderken de yeni alacagi ve o bisikleti beraberinde götürür, hic yoktan bir klassik sahibide olur.:harika:

Bülent abi hazir seni yakalamisken sorayim, yarisda cektigim fotograflarin sana ualastimi? Ben gönderdim ama....:)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez
Resimler ulasti tabii ki.. Sagolasin....
Ama fiyat konusunda o kadar gaddar olma... Cok kaliteli yepyeni bisiklet veriyorlar altina... Biraz pahali tabii ki. Bizim buralarda daha ucuz.... Haftalik 78 Euro.. (link)

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ihtiyar
Tunahan şu an tam ters istikamette, Almanlarla Manavgatta kampta. Onlar buraya sıcağa gelirken, ben terse gidiyorum soğuğun göbeğine :)

(link)
Google translate ile tam anlayamadım, bu sayfadaki bilgileri biri özet geçebilir mi?

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@kkazim

Münster Bisiklet Klübü, bisiklet sporuna ilgi duyup ta bisikleti olmayanlara kolaylik saglamak icin tanidiklari bir bisiklet magazasi vasitasiyla ucuz bisiklet kiraliyorlar. 4 hafta süre icin 50 €, sonra bakim parasi, eger kirli ise temizlik parasi filan. Kiralayan kisi daha sonra kulübe üye olursa, bu kiralama ücretini kulüp aidatina sayiyorlar... Size bir yarari olacagini sanmiyorum. Ama insanlari bisiklet sporuna getirebilmek icin yaptiklari uygulama bize örnek olmalidir.

• Beğen

Okan A

Aktif Üye
Tepki
293
Konuyu takipteyim. Ben de Nisan sonu Düsseldorf'a uçup 10 gün Avrupayı turlayacağım. 10 gün için buradan bisiklet götürmek yerine alternatif bulabilir miyim diye düşünüyordum, ki sizin forum konunuz bu aşamada bana yol gösterebilir. Kendi açımdan 10 günde Belçika ve Hollanda'yı da kapsayan bir tur rotası hazırladım, umarım bisiklet kiralama opsiyonu olur. yoksa bisikleti hem buradan giderken, hem dönüşte kutulamak ve kargo prosedürüne emanet etmek can sıkıcı...