Almanya-Hollanda bisiklet turundan fotoğraflar

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.022
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ne zamandır paylaşmak istiyordum şimdiye kısmet oldu. 2-3 senedir hayalimde olan hollanda yollarında bisiklet sürmek eylemini 2018 haziran ayında gerçekleştirdim. kalemim çok iyidir ama fotoğrafları begeneceğinizi umuyorum. konunun sonunda çektiğim videoyu da paylaşacağım video hakkında olmsuz eleştirilerinizi bekliyorum. geziye maceram ilk önce vize işlemleri ile başladı ve almanyadan 6 ay vize aldım. sonra uçak biletimi aldım. uçuştan 2 hafta önce canyondan endurance cf 9.0 bisikletimi almanya mainzda bulunan kuzenime sipariş ettirdim. bisiklet 1 hafta geçmeden adrese teslim edildi , tek eksik ben kalmıştım. rahat bir yoolculuktan sonra almanyaya ulaştım ve bisikleti kutusundan çıkarıp kurdum. planlarıma göre koblenzden yola çıkıp utrechte pedallayacaktım , lakin akraballar kahvaltı faslını uzun tuttukları için istediğim saatte yola çıkamadım ve geç kaldım. bundan dolayı yolu kısaltıp koln üzerinden yola çıkmaya karar verdim. normalde 320 km olan mesafe bu şekilde 210kmye düşmüştü.

kolne gidip biraz fotorğaf çektinden sonra yola koyuldum. internetimi yurtıdışna açtırmamıştım ama haritaya göre herşey kolay gözüküyordu. sora sora ilerledim. rhein nehrini ve treni takip ederek hollanda sınırına ulaştım. almanya sınırında bi ara normal yola çıktım hız sınırı 70 gösteriyordu ve 60 ile gidiyordum. arkadamda baya birikmiş arabalar gördüm ama kimse ne korna çalıyor nede rahatsız ediyordu. hız sınırına yakın gidiyordum ondan diye düşündüm. sonra beni bir araba geçti ilkten şaşırdım ve sonrasında affalladım. evet polis çeivrmesine girmiştim :) polis son derece nazik ve güleç bir şekilde burada süremeyecğimi bisiklet yolundan gitmemi söyledi. bende yola orada devam ettim. çok video çekmediğim için kameranın pilini erken bitirdim ve yoldaki manzaraları çok çekemedim. hollanda sınırına yaklaşırken fark etmediğim bir çukura girdim cameranın gögüs aparatıın tek tarafı çıktı onu yakalayım derken bisikletteki yol bilgisyarına çarptım ve yere düşmesine sebep oldum. bilgisayarı yol boyunca çalıştırmadım hollandaya ulaştıktan sonra içini açıp tamir edebildim. (pil yuvasında sorun oluşmuş). video içersinde baya anlatmaya çalıştım ama merak ettiğiniz konular varsa yardımcı olmaya çalışırım. fotoğraflara geçelim.

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@srdrmrs harika resimler. Usta kadro sana buyuk mu acaba? Sele cok altta geldi bana? Birde 60 km hiza nasil ulastiniz bisiklet ile , rampa aşagi filan mi? Bisiklet harika gule gule kullanasin. Sele bide yukari bakiyor

Tepki
113
İsim
Coşkun
Bisiklet
Carraro
Harika bir gezi olmuş, tebrik ederim.
Bir şeyler içmediniz mi :D

• Beğen
Tepkiler: srdrmrs

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
houten fotoğrafı çok güzelmiş ,güzel bir tur olmuş paylaştığınız için teşekkürler.

• Beğen

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
benim de bisikletle yurtıdısnda turlama hayalim var sizin gibi,konuyu takip ediyor olacağım fotoğraflar da mükemmel

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.022
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. tur uzun oldugu için ufak cameramı götürmek zorunda kaldım , fotoğraf için ayrı bir daha gitmeyi planlıyorum.

sele olayını diğer konularda yazmştım ama tabi kaçırmış olabilirsiniz. bisiklete alışmak için ilk biraz düşük kullandım , şuan normal halinde duruyor. uyarılarınız için teşekkür ederim.

videoyu da paylaşayım buradan onu unutmuşum.

@mariokaldato üstad hafif aşağı doğru bir eğim ve kaymak gibi bir yol ile 60 yapmak çok zor olmuyor. izmir granfondo yarışında 78 izmit yolunda da 84 yapmışlıgım vardı yokuş aşşağı. selenin ayarı kısa oldugu için bozuktu , sonradan çözdüm o sorunu :)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@srdrmrs
Ha okey ustad. Ukalalik yapmis oluyoruz aslinda boyle yorumlarla ama tamamen bisikletci masumiyet bu , sende bilirsin hehe :D

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.022
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
hazır konu açılmışken bisiklet yollarıdan da biraz bahsetmek isterim. hollanda yolları almanyaya göre bir tık daha iyi. adamlar en ince ayrıntısına kadar herşeyi düşünmüşler. bu yolları yaptıran kişi en az bizler kadar bisiklet sürmüş birisi. almanyada bisiklet yollarında ara ara çukurlar varken hollanda da böyle bir şeye rastlamadım. insanlar oldukça hızlı kullanıyorlar. o kadar kalabalığa rağmen hiç kaza görmedim. yanlız amsterdama dikkat etmek lazım. orası hollanda kültüründen biraz daha uzak diyebilirim. nasıl ki sultanahmet meydanında hep turistlere rastlarsanız amsterdam da hep turist var. bu turistlerin %70i bisiklet kullanmayı çok bilmiyor. amsterdamın da kalabalıgını da katarsak kaza riski yükseliyor (ben yaşamadım)

onun dışıda bisikleti yanımdan pek ayıramadım. zira oradaki bisikletlerin çoğunlugu tek tip. genelde gazelle marka bisikletler var. oradaki arkadaşım fas asıllılara dikkat etmem gerektiğini söyledi. açıkcası güvenip bisikleti biyerlere kilitleyemedim.

@Ahmet Ayaz

valla hocam bilemiyorum , çok Türk var oralarda... belki biri trollemiştir :)

chuck_schuldiner

Daimi Üye
Tepki
591
Çok güzel fotoğraflar. Siyah beyaz ağırlıklı değilde renkli olsaysaymış gözümüz gönlümüz açılsaymış daha iyi olurmuş :D

Bu arada @Ahmet Ayaz dostumuzun dediğini bende farkettim ve cevap verme gereği duydum istemsizce :D

nbr.jpg

Eyilik laan senden naber? :koptum::koptum:

Bu arada bimde hayalimde München ve Mainz nehri kenarında ki Rüsselheim'a gitmek var :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
manzaraya bir ayrı, şehirleşmeye bir ayrı, temizliğe bir ayrı, bisiklete bir ayrı, böğürtlenlere bir ayrı baktım. Sonra derin bir iç geçirdim. offff Ulan offfffffff.

• Beğen
Tepkiler: Yenikasiyer

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.022
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@chuck_schuldiner teşekkür ederim , siyah beyaz fotoğraf benim için bir tutku.. yeri ayrıdır..
@mehmetsunu valla biz yaşamaya çalışıyormuşuz gibi geliyor buraları görünce.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fotoğraflara bayıldım :hihi: Çok güzel bir tur olmuş, harika :harika:

• Beğen

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Çok Güzel bir tur olmuş.:harika: Yalnız bir kaç önerim olacak, kamera direk yol yerine karşıya baksa ve ses kayıt için harici bir cihaz kullan daha iyi olur sanki 35dk sonrasını anlamadım :) son olarak da biraz daha az küfür etsen çok iyi olurmuş. Aslında böyle söylerken biz küfür etmiyor muşuz gibi yansıyor ama biz daha çok küfür ediyoruz :D fakat Evde TVden izleyince ve ev ahali duyunca olmuyor. ;)

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.022
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ya evet onu da yazaktım dikkat küfür içerebilir diye unutmuşum :) kusuruma bakmayın. ses olayı cameranın kalitesinden kaynaklı sanırım. eski bir sj4000 cameram var. daha iyi bir şeye bakacağım yakın zamanda. @Anıl Erdoğan dome kilisesine alttan bakış.