Alman Rex vintage restorasyon çalışması

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
merhaba

uzunca zamandır üzerinde çalıştığım alman rex firmasının 90 lı yıllara ait olduğunu düşündüğüm bisikletimin restorasyonunu tamamladım
boyadır parlatmadır vs.. işlerin aşamalarına ait fotoğraflar sergilemek yerine öncesi ve sonrası şeklinde bir kaç nacizane fotoğraf koyarak beğenilerinize sunmak isterim.
olumlu yada olumsuz görüşlerini ve önerilerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.

iyi pedallamalar :)Fotoğraf-0247.jpg IMG_0109.JPG IMG_0110.JPG IMG_0111.JPG IMG_0112.JPG IMG_0113.JPG IMG_0114.JPG

Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Rica etsek yeni halinin aksesuarsız fotografı varsa paylaşabilir misiniz? :)

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
çok güzel :)

• Beğen
Tepkiler: emre önen

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
@Ebubekir
aksesuarsız hali mevcut daha önce forumda paylaşmıştım ama şu anki haliyle bir çok parçası değişmiş durumda. daha önce çamurluk bagaj zil fener vs.. hiç bir parça üzerinde yoktu ve orijinal vites değiştiricisinin haricinde yol bisikletlerinde kullanılan bir değiştirici ile idare ediyordum bir önceki halinde şimdi gerekli parçaları tamamladıktan sonra safkan bir şehir bisikletine dönüştü :)

önceki halinden bir resim.Fotoğraf-0091.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yine çok güzel iş, tebrikler. Önceki hali de çok güzelmiş, bisiklet sürme arzusu uyandıran cinsten..

Matthews

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
:)Boyama aşamasını kendinizmi yaptınız ? Yoksa sanayi gibi biryerdemi yaptırdınız ? Size zahmet kullandığınız boyanın ve markasının adını verebilirsemiz çok yardımcı olursunuz :)

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Hocam 2 die siyah dan gidiyorsun o_O. 3. projeyi ferah bir renk olur diye umuyorum mesela turuncu yada saks mavisi gibi. :srnsml:

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
@Matthews

boya işi statik fırın boya ile halledildi çok rahat ve hızlı bir yöntem kullanılan statik toz boyanın markası jotun
ama bundan sonra bir proje başlatırsam artık yaş boya (oto boyası) kullanmayı düşünüyorum ve mutlaka öncesinde astar ve sulu zımpara uygulaması olmalı:)

@D.Mustafa

koyu renkler hoşuma gidiyor motobecaneyi de petrol mavisi yapmıştım açık canlı renkler pek kafama yatmıyor.:kötü:

teşekkür ederim beğenileriniz için.

• Beğen
Tepkiler: D.Mustafa

Matthews

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
:)Peki bu statik fırın boyayı nasıl ve nerede yaptırabilirim ? Birde size zahmet fiyatı nedir

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
@Matthews
ben çalıştığım işyerinde hallediyorum yani fiyat konusunda bir fikrim yok ama büyük şehirlerin sanayileri de sırf bu işle uğraşan kuruluşlar var. gidip görüşmek gerekiyor.
statik boyanın avantajlarından birisi de renk kartelası oldukça geniş

krizagold

Üye
Tepki
119
İsim
Yavuz
Bisiklet
Diğer
Süper bir çalışma .Siyahı seviyoruz sanki.Lakin ilk rengine hayran kaldığımı söylemeden geçemiyeceğim;).

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
Beğenileriniz için teşekkürler arkadaşlar daha iyileri sizlerin olur inşaallah