-Alligator Otur 0-

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Merhaba
Yaklaşık 2 ay önce delta bisikletten bir hevesle aldığım alligator (kartuş tipi) fren pabucu tam bir hayal kırıklığı. Yaklaşık 18 tl verdim ama hiç memnun kalmadım. Abartısız 1 damla su gelse hemen ve çok ağır biçimde ötüyor. Bugün yine ıslak yollarda sesten dolayı hiç arka frene basmadım. Önde ucuz pabuçlar var. Onlarda hiç ses yok. Üstelik ön jant daha kirli. Alacağım yerde baradine pabuç yoktu. Baradine nin renkli pabuçları nasıl? Onlarda böyle ıslanınca aşırı ses çıkartıyor mu?

(link)

Scudo

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Çaresi çözümü nedir? Ne yapmak lazım?

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
bi çaresi çözümü yok çember değiştirilebilir veya o çıkan sesten zevk alınabilir korna niyetine basılı tutup pedal çevirmeye devam ederek...

• Beğen
Tepkiler: Paslı Bisiklet

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Ahmet Vehbi Aslantürk

Shimano teknik kitabı der ki :) fren papuçlarını montaj yaparken jant yüzeyine tamamı paralel olacak şekilde değil arka tarafı(bisikletin arka tarafına bakan kısmı) 0,5 milim yani yarım milim daha janta uzak dursun der :) (ben demiyorum shimano söylüyor) bunun bir faydası da bu sesi kesmektir .Tamamen keser mi bilinmez ama faydası vardır.Ayrıca her papuç her hava şartı için üretilmemiştir.Üretici firmanın verdiği detaylı bilgileri incelemek lazım. Aldıgınız papuç yaz şartları için üretildi ise ıslakta ötme yapması da normal karşılanabilinir.

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
6 7 ay önce Baradıne 3 renkl pabuç aldım,diğer pabuçlardan ahım şahım bi farkı yok ama frene bastığımda tektro pabuçlara göre daha yumuşak ve jantı hemen kitlemiyor,yağmurlu havada bir kere denedim lakin ses mi yapmıştı fren mi tutmamıştı pek hatırlıyamadım(en son 1 ay önce bisiklete bindim:=))Sağolsun çatlayan jantımıza firma bir aydır bakıyor.İlk aldığımda frenler ses yapıyordu Ferhat abinin dediği gibi ayarladım sesten kurtuldum.

• Beğen