All Mountain

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
8 Şubat sabahı saat 7:15 birazdan balçova termal tesisinin arkasındaki büyük parkurdan inmek için bu Scott Ransom 20 ile çıkış yapacağım ve ilk kez denemiş olacağım..
Ben bir yarışçı olmadığımdan ve bir parkurda 6, 7 tur atamayacağım için hafifliği ikinci plana atıp rahatlık ve güvenli sürüşü birinci plana aldığımda böyle bir makina daha uygun olur diye düşünüyorum.Sonuç itibariyle full suspansiyonlu bir bisiklet için çok daha ağır sayılmaz. Tartmadım ama 13 kilo civarındadır diye tahmin ediyorum.
(link)
3 kilometrelik tırmanma bittiğinde tek süspansiyonlu bisikletime göre 2 3 dakika kadar daha geç çıktığımı gördüm ama önemli olan iniş konforu olduğu için çok da önemli değil.
(link)
Bu resimde çıkışın bitiminde çektiğim bir resim.
Bisikletin güzel yanlarından biri de ön amortisörü 150mm çalışırken tırmanma sırasında 100mm ye indirip bir xc ye yakın açıyla çıkabiliyorsunuz. arka amortisör de tamamen kitlenebiliyor.
(link)
bu resimde amortisörün yüksek hali.

İniş kısmına gelince orada hiç resim çekemedim. Bir gün onuda yapacağım. ama şunu söyleyebilirim ki alışma sürecimden sonra çok rahat iniş yapabileceğim ve inerken kasılmadan arka tekerleği hiç zıplatmadan güvenli ve hızlı bir şekilde inilebilecek bir bisiklet. Ben çok usta bir bisikletçi olmadığım için bisikletin arkasını zıplatmayım diye hep arkasında ve birazda kasılarak bundan dolayıda bacaklarımı titreterek ve yorularak indiğim yerlerden şimdi çok daha rahat inebiliyorum.
Umarım yazımı beyenirsiniz arkadaşlar.

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
çok güzel bir bisiklet güle güle kullan.

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Çok sert bakıyor bisikletin,güle güle kullan

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bisikletin çok güzel kazasız belasız sürüşler dilerim .,gele güle kullan

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
Amanınn ben bildim karaşimşek buu yahuu . Kompiteri falanda vardır bunun
---gidonu sıkı tut- kaskını korumalarını kontrol et uçuşa geçiyoruz--- da diyebilir herhal

Nazar deymesin pek süper.
Karaşimşek için çıkış önemli değil önemli olan inişte kanatlarının açılabiliyor olması

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@Hasan Hakan Koç

:) teşekkür ederim. henüz alışma devresindeyim hiç açılı gidon kullanmadım bi de arkası yaylanınca biraz garipsiyorum ama yakında kanatlanırım herhalde. çünkü benim gibi olupta 10 gün içinde kanatlanan birini biliyorum

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Of.. diyorum :D

Hayirli olsun gercekten bisiklet degil bu, bi canavar :D

Gidona alisacaginizi umuyorum, ben de gecen Eylul ayina kadar acili gidon kullanmamistim, cok faydasini gordum, daha da abarttim gecen hafta acisi daha da buyuk olan oversize bir gidon ile degistirdim gidonumu :)

Selamlar, :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Kanka sen benim 4500€ luk bisiklet başlığını okuyup benim hiç Scott um olmadı dememden mi gaza gelip Scott koyuyon :D:D:D:D:D:D:D

Şaka şaka hayalimdeki bir kadroya (scale) ve halaimdeki2. bisiklete sahipsin (ransom) güle güle kullan çok deli aletler valla... hayırlı olsun ...

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@H.Çağrı

Saolasın Çağrı. gerçekten de bana bisikleti sevdiren bir marka oldu Scott. Ransom gibi bir bisikletle korkuları atıp tekniği geliştirip scale gibi tek amortisörlü ve 9,5 kg lik bi bisiklette daha iyi olacağımı düşünüyorum.Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama yokuşlarda bu bisiklete alışıp tek amortisörlü kullanınca daha hızlanacağımı sanıyorum..

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
bisiklet harika senin boy kaç yahu 2 metre falan olmalısın :D :D :D DH lerde sele alçak tutuluyor inişlerde rahat olması için bu inik haliyse sen 2 metreden aşşa değilsin 2 bisikletinle araba alırsın güle güle kullan kazasız belasız günlerde

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@giant

Boyum 190 o çıkarken ki hali. daha aşağı almamıştım seleyi. bi de çok aşağı alınca rahat edemiyorum. bisikletin arkasına geçtiğim zaman ordan hizza alıyorum kendime. sele alçakta olunca yeterince arkaya geçemiyorum gibi hissediyorum

• Beğen
Tepkiler: GeYiRCaN

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Y zaten Ransom gibi bir alette Dh bisikleti denemez agresif XC allmountain denilen XC nin biraz daha serti bir bisiklet ve öle alçak selelere ufak bisikletlere gerek olmayan bir tür... 190 için gayet normal bir yükseklik o...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
dostum süper bisiklet olmus , simsiyahh .. İnis yaparkende görmek isteriz bisikletin üzerindeyken . hakkını vermek lazım :) bol pedallı gunler ..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Evet İlker senin de dediğin gibi, Scott olsun, Trek olsun, Giant olsun, Corratec olsun, Kron olsun, bunlar hep ülkemizde bulunan ve bize bisikleti sevdiren markalar.
Darısı diğer markaların ve olası sahiplerinin başına diyelim :)

Not: Sadece kullandığım markaları yazdığım için markaların hepsini saymadım.Diğerleri alınmasın :) (dökme demirler dışında, onlar alınabilirlerr :))

Bu arada AM (All Mountain) bisikletin hayırlı olsun, iyi ve bol adrenalinli inişler dilerim :)

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Hayırlı olsun.Birçok insanın resimlerine imrenerek baktığı(ben dahil:D )Çok güzel bir enduro makinasına sahip olmuşsun.Güle güle kullan.