Alkollü bisiklet kullanmanın zararları

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Facebookta alkollü bisiklet kullanmaya çalışan bir adamın videosu vardı. Bulursam paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

avare

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Salcano
Alkollü kullanımdım,
Sol diz iç çapraz bağların kopması ve menisküs yırtılması...
Az içseydik böyle olmayacak, az içip çok kullandık, bu olayın olduğu gece fazla içmiştik :)

• Beğen

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@hogutmen Gözümde canlandı bir an debelenip duruyordur herhalde:)
@Yavuz S. Bira yerine vitamin için taze meyve suyuda iyi gelir yada tuzlu ayran:)
@avare Hiç içmezseniz daha faydalı olur siz ve sizi sevenler açısından:)Çapraz bağ menisküs derken Allah muhafaza..

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Giantdefy Evet neredeyse 10 senesi var videonun.Ama adam sadece kendi için isyan etmiyor yinede halkı düşünüyor:)

Bianchi tdl 1300

Forum Demirbaşı
Tepki
256
İsim
Kartal kaan
Bir Şişe miller içip eve bisikletle gitmiştim bir şey de olmadı

• Beğen
Tepkiler: Tuna Toksoy

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Bianchi tdl 1300 Bizim bi rahmetli Kâmil abi vardı sana benzetmek gibi olmasın oda Miller birayı mataradan içerdi:)

• Beğen
Tepkiler: Bianchi tdl 1300

Pallino

Üye
Tepki
29
İsim
Atahan
Icecegim zamanlarda ehliyeti kaptirmamak icin bisikletle gittigim oluyordu ancak tepkilerimin yavasladigini bir keresinde cok net fark ettim. Icinden aynen su konusma gecti. "Sola donecegim. Aynayi kontrol et." Bunlari soylerken dönmüştüm. Sadece sansliydim ki araba gelmiyormus. Tehlikelidir. Yapmayin.

• Beğen

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
O zaman ben de sizinle şu arkadaşların halini paylaşmak isterim. tabi netice her zaman böyle komedi unsurları içermeyebilir. Bu abimiz bariz şanslıymış. Buyrun izleyin.

• Beğen

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Ben tek bir kere tek bir bira içip bisiklete binmiştim. Tek hissettiğim yokuş yukarı performansımın artmasıydı, artık karbonhidrat yüklemesinden midir, psikolojik midir bilemedim :) Onun dışında genelde sürüşten sonra eve dönünce 1-2 bira içiyorum, kaybedilen sıvı, karbonhidrat ve elektrolitleri yerine koyuyor :) (Recovery beer, yerse :D ) Her şeyde olduğu gibi alkolde de miktar önemli, günde 1, (cüsseye göre 2) birayı vücut ciddi bir hasar görmeden tolere edebiliyor, hatta kararında tutabilirseniz faydalı bile, ama fazlası zararlı tabi ki, kararında tüketiniz ;) ...

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@KaanG Tabiki tercih meselesi ama aynı kazanımı gıda yolu ilede elde edebilirsiniz.Alkole yada arpa suyuna eşdeğer binlerce alternatif var;)

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Alkol tercih meselesi elbette ama kokusunu kaldıramıyorum.içmeden Sarhoş oluyorum

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
@Candan Biberci alkole karşı olduğunuz belli, onda sorun yok ama maalesef tavsiye ettiğiniz meyve suları ayranlar ya da gıdalar kafa yapmıyor. Kararında içildiğinde fazla takmaya gerek yok. Şahsen her akşam 1-2 tek rakımı içerim ama düzenli bisikletime de binerim. Tercih meselesi. Bu konuda meyve suyu konusunda ısrarcı olmayın. Zaten misal şarap üzüm suyudur, bira arpa. Çok ta farkı yok. Allah tarafından yaratılmış üzümün suyunu yine Allah tarafından yaratılmış maya mantarları fermente ediyor :)

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
lanet olası ganal :)

• Beğen

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@ozgurgokalp Estağfurullah isterseniz mataranıza Tekila Brendi vs doldurarakta sürüş yapabilirsiniz:)Alkole tabiki karşıyım ama en önemlisi sağlıklı yaşamın ve hayatın değerli oluşunun yanındayım;)

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
@Candan Biberci size katılıyorum. Sabah işe giderken bisikleti tercih ediyorum bir süredir. Çıkmadan 2 portakal 1 nar sıkıp karıştırıyorum. Güne başlangıç ve enerji toplamak için süper bir açılış oluyor. Hafta sonu 1,5 saatlik bir sürüşten sonra gelince 3 portakal 1 nar yaptım yine muhteşem sonuç verdi. Vücut anında kendine geliyor. Sıkma portakal fileyle çok da uygun fiyata geliyor herkese tavsiye ederim. Her türlü spordan önce mutlaka deneyin.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.