alivio sete deore göbek olur mu?

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar 2008 sedona 751v almayı düşünüyorum.maşa ve bi kaç değişiklik yapmayı düşünüyorum.benim kafamı karıştıran 751v deki acera göbekleri çıkarıp yerine deore göbekler taktırabilir miyim?bu göbekler alivio dişlilere(ruble mi kaset mi onu bilmiyorum)uyum sağlarmı?alivio dişliler 8 li,deore göbekler 8-9 dişli uyumlu yazıyor internet sitesinde.bunun anlamı her ikisine de uyar mı yoksa 2 farklı sençenek mi var?ileri de komple deore sisteme geçmeyi düşünüyorum.bir de v fren li bu bisiklete deore göbek taktırmışken disk uyumlu göbek taktırabilir miyiz.ileri de diske de geçmeyi planlıyorum

Scudo

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Deore göbek tavsiye etmiyorum almışken Lx veya Xt al bence uzun ömürlü olsun.8 sistem kaset dişlilerlede %100 uyumludurlar 8-9 vites göbekler.Kendim de alivio kasetle deore lx hazne kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: sener35

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@Özgür

peki sendeki göbek disk uyumlu mu yoksa vren mi?ben disk uyumlu göbek taktırıp bi süre v-frenle kullanacağım.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@sener35

Birşey farketmez, kullanabilirsin. Tabi jant seçimini doğru yapman gerekir. Bir de Disk göbeklerin sol tarafları bir miktar daha içeride olduğu için, örülürken aynı çember için, sol tarafta normal göbeklere göre bir miktar daha kısa jant teli gerektirirler. Bunu da dikkate almak gerekir.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@HaliliOzturk

2008 model sedonalarda internet sitesinde 751 disk ve v fren için aynı teller yazıyo.acaba bu teller farklı mıdır?halil sen inceleme fırsatı buldun.eğer biliyorsan yazabilir misin

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Şener o teller öyle gözle bakılıp ölçülemezler.

Benim bunu vurgulamamdaki sebep, eğer kendi jantını söktürüp, çember ve tellerini kullanarak yeni bir disk göbeğe geçeceksen, bu konuya dikkat etmen gerektiği içindi.

Yoksa Sedona'da zaten jant setlerini hazırlarken uygun ölçüde tel kullanmıştır diye düşünüyorum.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@HaliliOzturk

evet zaten bisikleti sıfır alırken göbekleri değiştireceğim için herhalde satın alacağım yerdeki bisikletçi abimiz bize yardımcı olur diye düşünüyorum

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
:) merhabalar,uyum konusunda arkadaşlar açıklama yapmış.bence sonuçta alıcısınız para vereceksiniz satıcı bisiklet üzerindeki istediğiniz değişikliği yapmalı,biz geçen sene arkadaşıma erdoğanlarbisikletten sedona aldık ve üzerinde neyin değişmesini istediğimizi telefonda söyledik sağolsun lütfü bey ilgilendi ve istediğimiz gibi yolladılar bisikleti.sizde bu şekilde bisikleti almadan istediğiniz değişikleri yaptırın yoksa aldıktan sonra elinizdekini iyi bir fiyata satamazsınız alacağınız parça pahalı olur masraf artar.

• Beğen
Tepkiler: sener35

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@cyclist_43

izmir'de olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.izmir de doruk bisiklet veya seda bisikletten bizzat gidip istediğim bisikleti konuşarak veya tavsiyeler alarak modifiye etme şansım var.merak ettim de siz bisikleti aldığınızda, aldığınız parçalardan değişen parçaların fiyatları düşülerek mi aldınız?

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
@sener35

biz şöyle yapmıştık deore dual kolların yerine m510 vites fren kollarıyla deişsin istedik çünkü arkadaş yarış koşacak uzun ömürlü olması gerektiğini düşündüm dual kollar çok kullanışlı fakat diğeri daha uzun ömürlü olacaktı vites sistemi ile ilgili olarak daha az ödememiz gerekiyordu yine uzun ömürlü olması bakımından arka vitesi deore xt yaptırdık km saati falanda aldık.para konusunda anlaştık.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@cyclist_43

dual le rapidfire arasında ben de kaldım.peki benim için ne önerirsiniz?başlangıç seviyesi,%90 asfalttayım.bisikleti fazla hırpalamayacağım kesin.bana dual daha güzelmiş gibi geliyo fakat sizin görüşlerinizi de almak istiyorum.