alıntı yaparak cevaplama !

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.384
Bisiklet
Cannondale
Başka birisinin yazdığı kısmı kopyalayarak , yada alıntı yaparak cevapla seçeneğini işaretleyerek cevap yazamıyorum ? Kopyalayıp yapıştırınca benim yazdığım mesajın bir parçası gibi görünüyor. Alıntı yap kutucuğu ise her zaman aktif hale gelmiyor ? Neden olabilir acaba ?

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.867

Abi demek istediğini tam anlayamadım ama, anladığım kadarıyla şu an yaptığımı yapmaya çalışıyosun. "Teşekkürler" butonunun yanındaki "cevap" butonunu tıklayarak yazıyosunuz. Karşınıza çıkan kutucukta hiç bir yazıya dokunmadan devamına yazmak istediğiniz iletiyi yazıyorsunuz ve oluyor. Anlatabildim mi bilmiyorum ama. Benden bu kadar.
Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.384
Bisiklet
Cannondale

Teşekkür ederim doğacı, ben konunun altındaki kısımdan cevapla kısmına basarak cevap yazıyordum. Alıntı yapacağın kişinin mesajındaki cevap kısmına basınca , kendiliğinden alıntı yapmış oluyormuş. :)
Adımız forum demirbaşı ama bazı temel şeyleri öğrenememişim. :):):)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
12.051

Hocam, sen bizi ti'ye alıyosun yahu.. Ben bilmediğin bişey olacağına ihtimal veremiyorum. :D ;)

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
537
Öneri/rica farklı, ama konu başlığı aynı..

Alıntı yaparak cevaplarken; alıntı yaptığınız mesajın içerisindeki resmin linkini silerseniz, aynı resimleri defalarca görmek zorunda kalmamış oluruz. Hem konu içerisindeki görsel alanı daha ekonomik kullanmamış olur, hem de forumun imajına olumlu yönde katkıda bulunmuş oluruz.

Örnek: Resimde barındıran bir mesaja "Alıntı Yaparak Cevapla" yapıldığında ;

(QUOTE=Üye).. mesaj ..
(IMG)(url)http://.../deneme.jpg(/IMG)[/url)(/QUOTE)

Alıntı içerisindeki imajın/resmin/fotonun linkini silebilirsek (kırmızı ile ve özellikle köşeli parantezleri normal parantezle benzeterek anlatmaya çalıştığım) daha düzenli ve takibi kolay konulara sahip olunabileceğini düşünmekteyim.

Bu öneri kabul görürse, moderatörlere biraz iş çıkacak demektir :D Çünkü genelde alıntı yapılarak cevaplanan resimli mesajların çoğunluğunda asıl resimler de durmakta.. :confused:

Görüş ve bilginize..

Yukarı Alt