aliexpresten alışveriş yapan ve look 986 kadroları bilen varmı

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
arkadaşlar aliexpresten alış verıs yapan varmı orda belkı görmüşsünüzdür look kadrolar 986 modelı cook hoş bir kadro 600 dolar alsam sizin fıkrınız nedır ve o siteden alışverıs yapmak kolaymı türkiyeye gümrükte sorun cıkarmı

Scudo

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Vergisini odersiniz alirsiniz gumrukten %18 defaarca konusuldu ancak o kadro sahte, look karbon kafrosunu 600 dolara satmaz, gumruge gidersiniz yada vekalet verirsiniz alirsiniz..

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Vergi konusunu iyi araştırın avrupa için %18 diğer ülkelerden %20 diye de okudum. Ben karbon gidon ve suluk alacağım oradan. çok yerin dibine sokanlar da var ama nasıl bu kadar benzer, ağırlığına detayına kadar aynı yapıyorlar bilemiyorum. Bence denemye değer . Kırılıyor vs demişlerdi daha önce ama 1.elden kullanan yok sanırım neye göre söyleniyor bilmiyorum. Diğer yandan madem bu kadar kalitesiz vs feedback lere bakıyorsunuz çoğu avrupa ülkelerinden alan ve olumlu not veren insanda çok. Uzattım biraz k. Bakmayın çok doluydum bu konuda konuyu görünce dayanamadım:eek:kararınızdan haberdar etme imkanız olursa olaki alırsanız görüşlerinizi merakla beklerim kolay gelsin

ibt1994

Aktif Üye
Tepki
19
2011 Trek Top Fuel 9.9 SSL 820dolar :) full xtr bisiklet biraz alakasız olmuş bana şüpeli geldi

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Suphe edilecek bir durum yok dostlar, cin uretimi replikalar, ucuz malzeme ve hukumetten aldiklari %50 destek yuzunden oluyor bu fiyatlar. Saglamliklari cook tartisilir ama orjinal degiller, cin mali hepsi, bilinde oyle alin.

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
çin malı gidon aldım kullanıyorum herhangi bir sorun yok güzel kadrolar var çok üst seviye 500.600 800 dolara bu fiyatlara xtr sram malzemeli bisiklet bile var . d

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Valla gidondan memnunsanız bende kesin girerim bu işe. Yalnız yol bisikleti için komp. Baktığımda toplam setin fiyatları buradakilere yakın onu anlamadım. Kaybettiğimde üzülmeyeceğim 500$ ım olsa vede borcum olmasa biryere jant seti alacağım direk süperler:D sele boruları vs gibi aksesuarla nasıl acaba gerçekten hafif karbon çok şekil ürünler var deneyen var mı?

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
sele borusu gidon bogaz set halınde satılanlar var 73 dolar ricreyt fsa slk nın

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
bunların sahte olduklarını sizin de iyi bildiğinizi tahmin ediyorum bu yüzden detaylara gerek yok yalnız bu marka takıntısı niye ?
Şimdi ben ünlü markaları kullanarak sahte üretim yapan bir firmayım diyelim ama aynı zamanda noname ve kendime ait bir marka için de üretim yapıyorum.. Üzerine Look, FSA vs gibi marka bastığım ürünlerin kalitelelerine, kendi markam gibi dikkat etmezdim. İşte bu yüzden aynı paraya bir uzakdoğu markası yada noname bir ürün almayı tercih ederim.

Murat PEKER

Daimi Üye
Tepki
125
Konu eski ama görünce canladırasım geldi. Look 986 benimde takibimde aliexpress'ten. Hatta birebir resimlerini bile istedim mail yolu ile çünkü satış sayfalarında genelde orjinal kadro resmi kullanmışlar. Kadro alu olsa en azından birazdaha horatça kullanılabilirde, karbon olunca ve sele borusuda kompozit şekilde birleşik olunca kadroya insan bir ürperiyo çatanak diye ya kırılırsa. Arka tekerin üstüne oturtur adamı alimallah. Çünkü orjinal kadro 3000-4000 usd civarında ve bunlar 800usd gibi bir fiyata satıyor. Aradaki karbon işçiliği ve sağlamlık testlerini düşünmek gerek. Hoyratça kullanmadan asfaltta kulanılacaksa (kaldrımdan dahi inerken iki kez düşünülecekse) görsel olarak çok iyi bir çalışma. Alan olursa paylaşırsa yorumları çok önemli.
örnek bir made by china look 986
(link)

Tepki
2
Bisiklet
Kron
kadroların çoğu taiwan arkadaslarım da yol bısıkletı kadroları kullanıyo taiwan olarak hıc bır fark yok gıbı sorunlarıda cok az cıkıyor tamamen aynı neredeyse,gümrükte sorunlar cıkar diye düşünüyorum,ben gözluk falan getırttım alıexpresten geldı ufak tefek şeyler 35 günde elinizde olur fakat kadro sıkıntı cıkarabılır.

ozgurozgenc

Aktif Üye
Tepki
139
Bugüne kadar aliexpress den 12 tane ürün aldım. En erken 15en geç 28 günde geldi. Sıkıntı yok ama aldığım ürünleri fiyati 30 asagisinda mallar.

Murat PEKER

Daimi Üye
Tepki
125
Taiwan'dan mevcut kullandığım bisikletin kadrosunu (Orjinal Giant) getirttim. Ürün takılmayı bırakın postacı daire kapıma kadar sırtlayıp getirmişti kolisinde. 2 sene önce 5lira bahşiş vermiştim bu hizmetten dolayı getirene :D
Tamamen posta gümrük ofisindeki memurun insiyatifinde. Ya dağıtıma veriyor yada gümrük vergisi için çağırttırıyor oraya.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
aliexpress güvenilir ama püf noktası geri bildirimi cok olan magazadan alışveriş yapacaksın.satıcının magazasına girdiginde sağ ustte 2-3-4-5 elmas şekli gorursun.profilinde ne kadar elmas varsa o kadar iyi satıcıdır.gozun kapalı al.ama dedigin ürün fake olabilir.aliexpess te fake satıcılar cok.adamlar hp marka pc yi 40 dolardan satıyorlar:D dedigimi yaparsan bişi olmaz kardeşim.

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şu Bisiklet Çok Hoşuma Gitti Acaba Yiğene Hediyemi Alsam :D (link)

+Hocam 75£ Üzerinde Vergilendirme Var Tabi Bu Birazda Gümrük Memuryla Alakalı Birşey Satıcıyla Konuşup Faturada 55£ Gibi Rakamlar Gösterip Geçirilebilir Ama Gümrük Memuru Çakarsa %18 Veya %20 Vergi Ödersin.Aliexpres İse Satıcının Sağdaki Elmas,Rütbe Durumuna Bağlı.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@MustafaNR

Vergilendirme 75£(Pound/Sterlin) değil 75€(Euro/Avro) 'dan sonra başlar. Arada kur farkı var. Ayrıca bu bisiklet 79,63 € veya £ değil $(US Dollar/Amerikan Doları). Paket ağırlığı da 20 kilogram demonte şeklinde. Yani normal şartlarda gümrüğe takılmadan kapınıza kadar gelmesi lazım. Bu arada dikkatimi lastikler çekti. Maxxis Overdrive Excel ile Continental Race King karışımı bir taklit olmuş sanki ;)

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Halil EROĞLU

Hocam Euro İşareti Olmadı Bende Onu Yaptım :D Hocam Öyle İdarelik Binsin Sevinsin Diye Alıcam Bunu Çinli Yazmışlar Birtek Tourney Arka Arttırıcı Var Onu Gördüm :D

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
O paraya bisiklet alınır. Mekanik disk freni de var. F/P ürünü. Bu arada Alt Gr ile E harfine basarsan € işaretini elde edebilirsin...

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Halil EROĞLU

Hocam Teşekkürler Kurban Bayramına Kadar Alayımda Sevinsin :)

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
o verdigin link fake linke benziyor satıcı henuz tek mal bile satmamış.rutbesi yok yani.bence rutbesi yuksek satıcıdan al.ben aliexpress ten çok mal aldım rutbesi yuksek seç sıkıntı olmaz