Aliexpress'ten bisiklet toplamak

Tepki
10
Ne kadar mantıklı ya da mantıksız bilmiyorum ama kıyafete kadar buradan almaya karar verdim.

Sitede kadro+maşa halinde replika ürünler var. Gümrüğe takılma olasılığından dolayı parça parça almaya karar verdim. Hem bütçeyi de zorlamam böylece. Parça aldıkça, bisikletime ekledikçe burada güncelleme yapacağım. Bu arada bisiklet Triban 3.

Olur da aklında böyle düşüncesi olanlar beni takip edin :)

Not: şu an için parça araştırıyorum. Haziran 15 ilk siparişler verilecek.
Not2: daha önce alışverişi olan varsa yazsın, foto paylaşsın lütfen. Belki parça araştırma konusunda da yardımcı olabilir. Ayrıca, bu konuda tecrübeli arkadaşların da desteğine ihtiyacım var.

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Replika olması önemli değil. Önemli olan replikanın garantisi için arkasında duracak bir firmanın olup olmaması. Aliexpress çok fazla farklı firmanın bir araya geldiği bir oluşum. Bu yüzden alacağın şirketi iyi araştırmalısın ve kesinlikle parayı aliexpress havuz hesabına aktaracak şekilde alışverişi gerçekleştirmeyi teklif etmelisin. Yani direkt Paypal'dan paranı firmaya göndermemelisin. Güvenirsen, emin olursan ne âlâ. Yoksa üzülürsün. Toplayına haber verirsen bakarız hep birlikte. Bol şans diyeceğim; çünkü işin şansa kalmış...

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.377
Bisiklet
Scott
Son yasal değişikliklerle, bir kişinin bir takvim yılında yurtdışından yapabileceği alışverişlerde gümrük muafiyeti uygulaması 5 alışveriş ile sınırlandı. Bisikletinizin her parçasını ayrı ayrı sipariş verecek olursanız, getirteceğiniz bazı parçalar için gümrük ödemek zorunda kalabilirsiniz. İlk 5 alışverişiniz için muafiyet sınırı ise 75 Euro.

Beşinci siparişinizden sonraki siparişleri anne,baba, kardeş vs. gibi isimler adına getirtmenizde fayda var.

• Beğen
Tepkiler: OnurYılmaz

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
5 alışveriş sınırı yasada olan fakat uygulamaya geçirilemeyen bir sınırdır. "İşimi garantiye alayım, kimseyi bulmaz beni bulur." düşünceniz varsa Mehmet beyin dediği gibi aynı adres farklı isim taktiğini uygulayabilirsiniz...

• Beğen
Tepki
10
Bilgiler için teşekkürler.

Aliexpress'ten elektronik eşya siparişlerim oldu. İşlem konusunda tecrübeliyim. Alırken de yorumları olan ve güvenilir olan satıcılardan alacağım.

Bilgiler için teşekkürler.

Aliexpress'ten elektronik eşya siparişlerim oldu. İşlem konusunda tecrübeliyim. Alırken de yorumları olan ve güvenilir olan satıcılardan alacağım.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Bu konu için takipteyim. Benimde böyle bir fikrim var.

Tepki
10
Alacağım her şeyi belirledim. grup set olarak da sram apex düşünüyorum. Olurda 2. eline denk gelirsem harika olur :)

Şu ana kadar her şeyi ile karbon olan bisiklet, vergisi ile birlikte 4095TL yapıyor(Sram Apex sıfır fiyatı dahil) Sram apex'e vergi eklenmemiş hali bu. Bunu bir arkadaş yardımıyla getirteceğim sanırım.

4095TL de gerçekten iyi bir rakam olduğu için karbon kadrolu diğer markalara da bir yönelmedim değil.

şuna benzer bir şey toplamak istiyorum :)

(link)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Müsait bir zamanında donanımların linklerini paylaşabilir misin?..

Tepki
10
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

feedback almış, güvelinir satıcıları bulmaya çalıştım, bunlar çıktı :)

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Bu konuda size sabırlar dilerim yeri geliyor cok uzun zaman alabiliyor kargoların gelmesı bazende cok kısa surede gelıyor..Daha onceden alısverıslerınız olduysa tabı nerden ne sekılde alısverıs yapılacagını bılıyorsunuzdur sıze basarılar dılerım.

• Beğen
Tepki
10
@fatihtemizer

Teşekkür ederim. Kulaklık kablosudur, şarj için prizdir ufak tefek alışverişlerim oldu. Evet, bazen aldığımı, sipariş verdiğimi bile unutabiliyorum ama ne yapalım..

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
merhabalar. sonucu gerçekten merak ediyorum ben de. çok okudum replika yapılan kadroları ya da çakma olanları da. lakin burada önemli olan şeyin ürünün sağlamlığından emin olunması. maliyeti 4000 lirayı bulacak olan bir bisikletin yolda esnemesini ya da kırılmasını kimse istemez. yurt dışında bu tarz bisikletlere chinarello diyorlar. ufak bir araştırmada pek sağlam olmadıklarını görüyoruz. şahsen ben bu tarz bi no-name bisiklet toplayacaksam kadro üreticilerini araştırıp onlardan alırdım. mesela gökhan toros'un topladığı bisiklet gibi. artı şuna benzer bir bisiklet toplamak istiyorum dediğiniz bisiklet s-works venge :) aynı kaliteyi yakalayamayacağınızı zaten biliyorsunuz. fakat ne bileyim insanın içine sinmiyor. elinizdeki parayla hong-fu ya da axman gibi kadro üreticilerinden çok daha performanslı bisiklet zevkinizi artıracak bir bisiklet toplayabilirsiniz. sadece görüntüsü için yay gibi esnek bir bisiklet almak ne kadar mantıklı bir düşünün. eğer ürün replika ise zaten konuşmaya bile gerek yok. çok ufak farklarla aynı kadroyu alacaksınız demektir. fakat orijinalinde 3500 dolar olan bir kadronun replikasının 500 dolar civarında olduğunu sanmam. replika demek bir ürünün aynı fabrikada ya da üreticide en yüksek teknoloji kullanılmadan daha cep ve kullanıcı dostu şeklinde tekrar üretilmesi demek. ama arada 3000 dolarlık bir fark varsa bir düşünün derim. yine de topladığınız zaman bizi şaşırtabilecek bir sonuç ta elde edebilirsiniz. şimdiden kolay gelsin. umarım bir chinarello vakası yaşamazsınız.

• Beğen
Tepki
10
@Ahmet O

Venge çakması düşünüyorum işte. Farkındayım, orijinalinin yanına bile yaklaşmayacak. Ama eminim benim gibi amatör o farkı da çok anlamaz. Ben haftada 100 km anca yapan bir adamım. Kırılır canı sağolsun diyemiyorum. Sonuçta kırıldığında üstünde ben olacağım :)

Araştırdığımda hep kadroların kırıldığını, maşanın ve jantın sağlam kaldığını gördüm. Acaba kadroyu mu sağlam tutsam da diğerlerini aliexpress'ten alsam?

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Arkadaşlar bu nedir ya? Şaşırdım kaldım. Doğru mudur bu fiyat?
(link)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@OnurYılmaz

bence de öyle yapmalısın. çünkü diğer türlü canını da tehlikeye sokarsın. bence kadro üreticilerine bak. karbon kadrolara bak. hatta üst seviye aliminyum kadrolar var karbonlarla kafa kafaya. senelerce kullanırsın. yine de senin içine sinecek tabiki. bak sana bir kaç örnek atayım:

1.baya venge'e benziyo bu mesela:
(link)

2. hong fu'nun sitesi:
(link)

3.axman sitesi:
(link)

bence biraz daha araştır daha düzgün bir kadroya sahip ol. senelerce kullanıp bisikletten zevk alırsın.

@yüksel eken

o fiyata sadece üzerindeki sti kolları ve arka aktarıcıyı alırsınız ancak. belli ki dolandırıcı :)

• Beğen

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Replika diye geçen bu kadrolardan almak yerine yine aliexpress'de satılan fakat güvenli ve testlerden geçmiş kadrolardan almanızı tavsiye ederim. No name olarak da güzel bir bisiklet çıkartılabilir. Forumda bu tarz bir toplama işlemi yapılmıştı sanırım.

Tepki
10
@Ahmet O

Ahmet kardeşim,

Ciddi ciddi düşünüyorum artık hong fu olayını, inanır mısın biraz önce mail bile yazdım. Gökhan Toros'a da bir mesaj saldım. Böylesi çok çok daha iyi olacak :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
o fiyata sadece üzerindeki sti kolları ve arka aktarıcıyı alırsınız ancak. belli ki dolandırıcı :)

Peki siz nasıl güvenip alacaksınız bu siteden?

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
5000tl ye o riske girmeye gerek yok bence o paraya çok daha güzel ikinci el bulabilirsiniz.