Aliexpress

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 Kask nasıl üstad? Memnun musun kafayı kırar mıyız bunla? :) Günlük kullanım için bir kask arıyorum.

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@el_Aksa_1903 Kılıf eh işte kılıfı. Ne çok iyi ne çok kötü. Su bir dereceye kadar geçirmiyor ama o derece neresi tam test edemedim.

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903
Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar pedaldan ayağım kaydığı icin pedalları değiştirmek istiyorum renk seçeneği olarak mor veya açık renkler olması lazım bisikleti aynı renk olmasını istemiyorum bana 70 ile 100 tl arası pedal önerebilirmisiniz

(Şu anki pedalların plastik kalitesiz pedallar )

E9E3EB64-9E97-4AB3-BBBE-7527D20EF5D7.jpeg

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
:D

Senelerce sanalda alışveriş yapıyorum,emin değilim fakat muhtemelen az önce AliExpress de bi mağaza tarafından dolandırıldığıma dair içimde ciddi kuşku uyandı.

AliExpress kullananlar bilir,günlük girişlerde jetonlar toplanır,sonra bu jetonlar biriktikçe kupon ile takasa girilir. 2 ay kadar önce Jetonlarımı bir mağazadan 21$lık kupona karşılık takas ettim,22$lık alışveriş yaptım,kuponun üzerine 5 küsür tllik bi ödeme yaptım. Daha sonra mağazadan bana mesaj geldi,şuanda bu ürünler elimizde yok,ister işlem süresini 90 gün uzatın ister işlemi iptal edin dediler,kuponumun iade olup olmayacağını sordum cevap gelmedi,yine de işlem süresini uzattım (giden 5 tl olsun dedim)

Daha sonra ürünler kargoya verildiği zaman bir de bakarım Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde bir vatandaş a sevk edilmiş.

Hopp aliooo! Sevk adresi yanlış dedim yine cevap veren olmadı. Disspute açacaktım fakat ürün yeni kargolanmış olmasına rağmen disspute açamadım. 10 günden sonra açılmıyormuş.

Şimdi size sorum,bu köylü kurnazının mağazasını nasıl şikayet ederim? Uygulamada mağazayı şikayet et vb bi buton göremedim.

Kesin konuşmuyorum fakat bu çan çini çon kardeş benim 5 tl ye yattı muhtemelen :D Dikkatli olun :D

• Beğen
Tepkiler: Arkockutay

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir bardak soğuk su içerek şikayeti metafizik olarak yapabilirsiniz.

sami.k42

Aktif Üye
Tepki
255
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun.Uygulama üzerinden Online müşteri temsilcisi ile bağlantı kurup şikayet edebilirsiniz. Ekran görüntüsü ve sipariş numarası gibi şeyler istiyorlar. Bu arada konuşmalar ingilizce oluyor. Çeviriyi kullanmanızda fayda var. Selamlar:)

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Uygulamadan değil masaüstü sitesinden giriş yapıp oradan bakın dispute acilmasa bile yöntem vardır illa ki.

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Giden 5 tl oldu acıdığımdan değil ve tertipli bi mağaza olsa yanlış takip no verse mesajları neden yanıtsız bıraksın? Artık site ile ne çıkarı varsa kupon muhabbetinden yürüyorlar. Neyse artık jetonlardan elde ettiğim kâr bu zararın onlarca katı ne de olsa,ama yine de insanın gururu inciniyor dolandırıldım diye 5000 tl ya da 5 tl farketmiyor bunu anladım :D

10urr

Üye
Tepki
185
İsim
Onur Ozturk
Bisiklet
Claud Butler
Yapabileceğin en güzel şey bir çok hesap açıp bu mağazanın en ucuz ürününü satın alman daha sonra ürünü aldığını onaylayıp olumsuz yorum yapmak olur. Adresler aynı olmasın. Alışverişleri bir kaç gün arayla ve yorum vermeyi de bir kaç gün arayla yapın. Biraz paranız gider ama hak ettiğini bulur.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5
Tepki
0
(link)
Arkadaşlar yakın zamanda bu feneri aldım. Ürünü İznik'te bir gece turunda deneme fırsatım oldu. Işık düzeyi çok başarılı. Şimdiye kadar kullandığım diğer bisiklet fenerlerinden çok daha iyi. Ürün plastik değil metal. Ürünün tutacağı çıkabiliyor, benim için önemli. Şarjı en yüksek ışık modunda 4 saat, düşük modda 6 saat gidiyor, en azından kutusunda böyle yazıyor, bunu net olarak deneme fırsatım olmadı.
Ürünün kutusundan yaklaşık 50cm micro usb kablo çıkıyor.
Açıkçası şarjlı fenerler beni korkutur ama yolda her ihtimale karşı powerbank taşıdığım için kablosu yeterli olacak diye düşünüyorum.
Ürün İznik'e yaklaşık 4 haftada geldi. Satıcı gayet ilgiliydi.
Özetle orta üstü bir fener arıyorsanız tavsiye edebilirim.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yanlış takip no girebiliyorlar. Daha önce bir kaç kez başıma geldi, paket alakasız adreslere gitti gözüktü ancak eninde sonunda elime ulaştı. Bir keresinde Ankara yeni mahalle PTT'ye teslim edildi diyor aradım adam bezmiş. Yahu memleketin her yerinden arıyorlar diyor, sistemlerinde mi sıkıntı var, bizim PTT'de mi sıkıntı var nedense Çin postaları o dönem nedense hep yeni mahalleye doğru gözüküyormuş "tamam dayı" dedim mevzuyu kapadım, o pakette bir zaman sonra geldi. 100'e yakın alışverişim olmuştur şimdiye kadar gelmeyen paketim hiç olmadı.

• Beğen
Tepkiler: keremkucuk041

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahlaksız isterse uzaylı yesinler orasına ben karışmıyorum :D bazı ürünler var ki cidden Türkiye pazarına göre oldukça ucuz,misal ben şarj kablolarını jetonlar sayesinde 1,5 tl civarı bi ücrete alıyorum,Mavic bisiklet formamı da 43 TL’ye almıştım şuanda onu kullanıyorum. Verdiğim siparişte 36T 104 bcd aynakol dişlisi ve baradine fren papucuydu,geldiği zaman satmayı planlıyor(dum :D)

@Abdülkadir Ergin mesajlarıma cevap verse bende öyle düşünecem fakat mağaza mesajlarımı yanıtlamıyor problem o :)

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

mehmet ugur demir

Youtube: https://bit.ly/2ME7hSm
Tepki
95
Bisiklet
Whistle
Merhaba ben de AliExpress'ten bryton gps almayı düşünüyorum. Kredi kartı ile aldıktan sonra taksit yaptirabiliyor muyuz? Tecrübeli olanlar yazabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc

Alias

Üye
Tepki
48
Merhaba. 11.11 günü yaklaşıyor ve Aliexpress gibi siteler o gün çok büyük indirim yapıyorlar. Ama indirim yapmadan önce uyanıklık yapıp bindirim yapanlar da var. Bu da tabii ki indirim olarak sayılmaz.
Daha öncesinden -fiyat olarak- sizlerin de takibinde olduğu ve 11.11 günü için -fırsat dediğimiz- iyi bir oranda indirim yapıldığını düşündüğünüz ürünler hangileri?

Link verebilir misiniz?

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Ben Aliexpressten çokça ürün alırım ama büyük indirim martavalları büyük bir yalan Türkiye ye göre bir çok üründe ucuzlar fakat 11 11 için öyle ahım şahım indirim yok olsada ürüün fiyatına göre 1 -2 dolar attığın taş ürküttüğün kuşa değmez

• Beğen
Tepkiler: Son Selim