Aliexpress

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@Sinan Sahinoglu takipsiz kargo adı üzerinde takipsiz yani satıcıya da mesaj atsanız ptt'ye de sorsanız nerede olduğunu öğrenmeniz imkansız. Adres verdiğiniz dükkanda kapatılmış. Bir ihtimal dağıtıma çıkaran ptt şubesi paket üzerindeki numaradan size ulaşacaktır, gelip kargonuzu alabilirsiniz diye (bazen hiç arayıp sormuyorlar o da bir ihtimal) şöyle bir ihtimal de var takipsiz kargoda paketi dükkanın önüne kenarına bir yerine bırakıp gidebilir. Fakat paranız için endişelenmeye gerek yok satıcı kaç günde ulaşacağını taahhüt ettiyse o süre sonunda anlaşmazlık açarak paranızı geri alabilirsiniz. Siz takip edemediğiniz gibi satıcıda takip edemiyor kargoyu. Takipli kargonuz için en son gittiği şubeye ulaşarak dağıtıma çıkarmayın adres değişti gelip alıcam derseniz sorun çıakracaklarını sanmam. Bu söylediklerim tecrübeyle sabittir. Fotoğrafımın altındaki Youtube logosunu tıklarsanız getirttiğim ürünlerden bazılarını görebilirsiniz.

Scudo

seko28

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Salcano
https://i.hizliresim.com/BPdY2v.png
merhaba bunlar ne anlama geliyor acaba işlem süresini uzatayım mı kaç günde gelir kargo bi sorun çıkar mı ürünleri 1 2 bin kişi almış sorun çıkmaz sanırım

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@seko28 Km saati ve ışık büyük ihtimal takipsiz kargoludur, yani ne zaman geleceği belli olmaz 15 günde de gelebilir 60 günde de... Şuan bir şey yapmanıza gerek yok 4-5 günü var satıcıların ürünü kargolaması için 5 gün sonra hala kargolamadıysa satıcı zaten o ürünü o satıcıdan almayın derim. Dediğim gibi şuan için bir işlem yapmanız gerekmiyor. Şunu da ekleyeyim henüz satıcılar ürünleri göndermemişler, ayrıca o kilometre saatini alacağınıza Gearbest'de (link) şu saati alabilirsiniz hem takip numarası da satın alabilirsiniz. Ben de sipariş ettim bu saatten.

• Beğen
Tepkiler: yns2ylmz

seko28

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Salcano
geldiği zaman haberim olmayacak mı peki sonuçta her dakika evde değiliz ve 1 hafta içinde kargolamazsa iptal edersem param kaç günde hesaba yatar acaba

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@seko28 Postacıdan postacıya değişiyor mesela benim postacım tanıdık artık benim için takipsizleri bir kenara ayırıyor gittiğimde alıyorum. Ama genelde duyduğuma göre takipsizler kargoları kapıya bırakıp gidiyorlar. Para iadeleri ortalama 1 haftayı buluyor. İlk alışverişiniz ise takipli kargolu bir ürün almanızı öneririm yoksa olumsuz bir algı bırakabilir sizde, takipsiz kargo sabır işidir.

seko28

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Salcano
parasını ödedim bekleyeyim 10 gün vermezlerse iptal ederim ucuz geldi bana almayacaktım normalde far 6 liraya gelince alayım dedim :D kapının önüne bırakıyolarsa iyi ama haber vermeden kapıyada bırakmazlarsa geri gider heralde

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@kadir özal o km saatini aliexpresten aldım sadece çince menüsü vardı para iadesi almıştım o zaman benşanssızdım o üründe.

seko28

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Salcano
km yerini bulsam yeter heralde ürünü geri göndermeden para iade alabiliyor muyuz acaba öyle değildir heralde o zaman herkes bi sorun var diyip parayı alırdı :D:D

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Ben geri göndermedim ürünün resimlerini istediler sonra iade ettiler parayı üründe bende

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seko28

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Salcano
ha iyiymiş nasıl doğru dürüst çalışıyor mu alet

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
çalışmasında sıkıntı yok ama ortalama hız toplam mesafe gibi değerler ama yanında çince ifadeler olunca bulması biraz zor :)

seko28

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Salcano
olmadı çince öğreniriz napalım :ssrtcbya: en iyisi telefonu cebimde taşıyayım ben :d

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Kargo takiplerinizi 17track.net'ten yapmanızı öneririm. Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTT üzerinden takip edebilirsiniz.

17track'in mobil uygulaması da var, baya işime yarıyor. Kesinlikle öneririm. Büyük kolaylık.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Kargo takip diye bir uygulama kullanıyorum tüm kargo firmaları var gibi eskiden kendi seçiyordu kargo firmasını artık manuel

*Suleyman*

Üye
Tepki
64
Bisiklet
Diğer
Escalate dispute yaparsan süreç hızlanır, yapmazsan zaten sistem süre tamamlanınca otomatik yapacak.
satıcıdan cevap alınamamış. Ödemeyi Paypal ile mi yapmıştınız?

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Kredi kartı ile yapmıştım paypalı pek kullanmıyorum

Taner35

Üye
Tepki
46
İsim
Taner
Bisiklet
Salcano
@Birhan K. nın dediği gibi china post vs tüm görderileri (link) burdan takip edebilirsin hem türkçe ve anlaşılır şekilde.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160415/89e16053ea10c4bfb3b15265ad184449.jpg
Son durum bu bundan sonra ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim.

rohe

Aktif Üye
Tepki
53
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba, bugün bir ürün aldım 1 saat sonra iptal ettim ve şuan finished yazıyor. Fakat kredi kartımda provizyon açık duruyor. Tekrar sipariş versem çift çekim olur mu? İptal edilen siparişin provizyonu ne zaman iptal olur beklesem mi sizce.?

ciares

Üye
Tepki
10
İsim
MUSTAFA K
Bisiklet
Salcano
Konuyu açmamın sebebi olan bisiklet ışığı elime ulaştı. Aydınlatması iş görecek şekilde. Yurtdışı sitelerinden ilk defa alışveriş yapacağım için çekinerek almıştım ama sorunsuz bir alışveriş oldu. Ayrıca 16 tl ye roswhell in kadro üstü çantasını aldım. Aynı marka Türkiye'de 65 tl civarında olduğu için baya karlı bir alışveriş oldu. 17 günde elime ulaştı.