Aliexpress hakkında yardım

tursucuk

Üye
Tepki
8
arkadaslar 2 tane siparis verdim aliexpressden, teki suan da bakirkoyde ama bir tanidigimin dukkaninin adresini vermistim ki dukkani kapattilar. Ne yapicam bilmiyorum obur siparisimin ise takip numarasi yok :( yardimci olursaniz sevinirim

Scudo

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
809
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Adreste bulamayinca en yakin ptt subesine birakiyorlar. Verdikleri cn ile biten koddan internetten takip et, bir sabah uyandiginda "urun teslimat aracina yuklendi" gibi bir ifade gorursen git orada bekle. Alirsin urununu. O gun kesin gelir.
Diger takip numarasi olmayan siparisi anlayamadim. Siteye gir siparislerine tikla gormen lazim.

Takip no icin site yetkililerine mail at kesinlikle yardimci olurlar. Siparisin onaylandiysa eger

tursucuk

Üye
Tepki
8
@Gökhan BİROL

Hocam, 5 dolarlik bir urun aldim ve takip numarasi yok teslimat bilgilerinde. Oburu ise takip nosu var bugun Bakirkoye gelmis ilk duragina. Dert ettigim takip numarasi olmayan urun nolcak acaba :(

tursucuk

Üye
Tepki
8
@İzmirlioğlu

Hocam china post ordinary plusla gondermis, takip nosu vermis sanirim ama china post çince yazdigi icin bir sey anlamiyorum...

Tepki
37
İsim
Mustafa
Bisiklet
Carraro
@Sinan Sahinoglu Takip sayfasinin altinda alternatif takip sayfasi belirtilmis olmali. China post registered air mail ile gonderiler yaklasik 15gunde geliyor. Diger teslim sekillerinde 45gunu bulabiliyor. 29nisanda aldigim urun daha gecen hafta geldi. Oyuzden artik teslim sekillerine bakarak alisveris yapiyorum. Saticiya msj at derim. Benimde ilk acemiligimde takip no olmayan alisveris icin saticiya msj atmistim 10dk snra takip no ve hangi siteden takip edecegimi belirten cvp gndermislerdi

NSDL

Üye
Tepki
5
İsim
Enes DOLU
Bisiklet
Carraro
Çinden ürün alan arkadaşlar memnun musunuz?

Carbon gövdeler var aliexpress de
Alan arkadaş var mı?

• Beğen
Tepkiler: msevik

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
8.421
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Aliexpress'ten China Registered Air Post ile sipariş verdiğim tüm ürünler sorunsuz geldi. Ancak bir ürünün ($32, aksiyon kameralı gözlük) daha hızlı gelmesi için $10 kargo parası ödeyerek sipariş verdim. Satıcı bu ürünü Fransa'dan GLS ile göndermiş. Paket Fransa'da Ennery bölgesinde kalmış; gümrük belgeleri gerekiyor notu var ve 2 haftadır depoda, yani Türkiye'ye gönderilmemiş bile. PTT'yi aradım, benden standart gönderi numarası istedi (E veya R ile başlayan kod) ancak GLS ile gönderilen paketin numarası standart dışı. Bu nedenle PTT yardımcı olamam diyor. Bana herhangi bir ihbar notu da gelmedi. Satıcıyla görüştüğümde Türkiye'deki gümrük veya posta dağıtım merkeziyle görüşün diyor ve hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. Open Dispute açtığımda ise gümrük nedeniyle satış iptal edilmeyecek görünüyor. GLS'yle gönderilen ve Fransa'da depoda bekletilen bu paket hakkında nasıl bir yol izleyebilirim?

NSDL

Üye
Tepki
5
İsim
Enes DOLU
Bisiklet
Carraro
Bende bir defa gümrüğü arayayım dedim Gümrüğün 3-4 tlf numarası var fakat hiçbiri de cevap vermedi. SİRİ ye sorsak cevap alırdık herhalde.

tanchu

Forum Bağımlısı
Tepki
243
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Satıcı ürünü göndermemiş görünüyor dispute açtım bundan sonra ne yapmam gerek ekran görüntüsünü aldım fakat hangi seçeneği seçmem gerekiyor.
Yardım edebilirseniz şimdiden teşekkürler
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160413/218e6d7bf567a52b059827beaaaaacb4.jpg

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
390
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Escale et. Ürünü gönder yada kafanı kopartırım de :)

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
430
Bisiklet
b'Twin
@Sinan Sahinoglu takipsiz kargo adı üzerinde takipsiz yani satıcıya da mesaj atsanız ptt'ye de sorsanız nerede olduğunu öğrenmeniz imkansız. Adres verdiğiniz dükkanda kapatılmış. Bir ihtimal dağıtıma çıkaran ptt şubesi paket üzerindeki numaradan size ulaşacaktır, gelip kargonuzu alabilirsiniz diye (bazen hiç arayıp sormuyorlar o da bir ihtimal) şöyle bir ihtimal de var takipsiz kargoda paketi dükkanın önüne kenarına bir yerine bırakıp gidebilir. Fakat paranız için endişelenmeye gerek yok satıcı kaç günde ulaşacağını taahhüt ettiyse o süre sonunda anlaşmazlık açarak paranızı geri alabilirsiniz. Siz takip edemediğiniz gibi satıcıda takip edemiyor kargoyu. Takipli kargonuz için en son gittiği şubeye ulaşarak dağıtıma çıkarmayın adres değişti gelip alıcam derseniz sorun çıakracaklarını sanmam. Bu söylediklerim tecrübeyle sabittir. Fotoğrafımın altındaki Youtube logosunu tıklarsanız getirttiğim ürünlerden bazılarını görebilirsiniz.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.058
Kargo takiplerinizi 17track.net'ten yapmanızı öneririm. Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTT üzerinden takip edebilirsiniz.

17track'in mobil uygulaması da var, baya işime yarıyor. Kesinlikle öneririm. Büyük kolaylık.

tanchu

Forum Bağımlısı
Tepki
243
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Kargo takip diye bir uygulama kullanıyorum tüm kargo firmaları var gibi eskiden kendi seçiyordu kargo firmasını artık manuel

*Suleyman*

Üye
Tepki
66
Bisiklet
Diğer
Escalate dispute yaparsan süreç hızlanır, yapmazsan zaten sistem süre tamamlanınca otomatik yapacak.
satıcıdan cevap alınamamış. Ödemeyi Paypal ile mi yapmıştınız?

tanchu

Forum Bağımlısı
Tepki
243
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Kredi kartı ile yapmıştım paypalı pek kullanmıyorum

tanchu

Forum Bağımlısı
Tepki
243
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160415/89e16053ea10c4bfb3b15265ad184449.jpg
Son durum bu bundan sonra ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim.

Yukarı Alt