Aliexpress de takip numarası

adoo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Arkadaslar 15 gün aliexpressten telefonu için kılıf aldım ve satıcı bana bu kodu gönderdi 02011296187 kodu yazıyorum ama not found veriyor bulamıyor 15 gündür aynı şey belki düzelir diye bekliyorum ama olmadı adama mailde attım hatalı kod göndermissiniz yenisini yollar misiniz diye abuk subuk cince bir şeyler yazıp cevap verdi ceviri de çevirdim yine anlamadım Allah rızası için bir yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum..

Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Üye girişi yaptıktan sonra My Orders'a tıklayıp, siparişiniz için View Details kısmına tıkladığınızda takip kodunun görünmesi lazım. Kodun sonu muhtemelen CN ile biter.

adoo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Yok kardeşim çıkmadı sadece yazdığım kod çıkıyor hiç bir anlamadım ben bu işten ya ne yapmam lazım

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@adoo, bu kafa karışıklığını ben de yaşadım bir süre önce. Sizi şöyle bilgilendireyim. İki çeşit posta var, Adi Posta denilen takip no.su olmayan postalar ve Takipli Postalar. Takipli postaların Takip Kodu iki karakter ile başlar, YC******** veya KR********* gibi, bunun haricindeki takip numaraları adi postayı tanımlar ve postayı takip etmenize imkan tanımaz. Siz ürününüz gelsin diye bekleyin. Takip işini dert etmeyin. Muhakkak gelir.

• Beğen
Tepkiler: adoo

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Aliexpressten takipsiz olarak aldığım son 5 kargo elime ulaşmadı. Ptt takipli kargolarda hiçbir problem olmuyor ancak diğer türlüsü bazen sıkıntı çıkarabiliyor.

• Beğen

BilalASD

Üye
Tepki
6
Takipsizde olsa gelen ürünlerim oldu, sizde bekleyin gelmez ise satın alma koruma süresi bitmeden para iadesi isteyin. Birde gelen mesajı burada yayınlarsanız anlam verebilenler çıkabilir.

• Beğen

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Sadece sayıdan oluşan numaralardan takip olmuyor. Harfle başlayanlardan takip mümkün

• Beğen

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
15 gün beklemek için yeterli bir süre değil. en azından 15 iş günü doluncasıya bekleyin. tabi bu zaman zarfında bir tedbir alınacaksa alın. ama ben gelir diyorum. bir hafta daha beklemekte fayda görüyorum.

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
15 gün kısa bir süre zaten simdi itiraz etseniz bir ay daha beklemenizi söylerler.
Acele etmeyin, takipsiz ürünlerin gelmesi bir ayı bulur.

adoo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
无法发送到promotion@aliexpress.com
系统应答:(11)
退信原因:收信人收件箱已满,无法收信。
解决建议:需要通知对方清理邮件释放空间或增加邮箱容量。

Sorry to bounce your email, Information related below:
Sender: ado_rize1907@hotmail.com
Subject:
Original: Original email has been attached.
Date: Fri, 20 Feb 2015 01:23:09 +0800

Can not deliver to promotion@aliexpress.com
Reply:(11)
Reason:The recipient can not receive email any more cause of full space.
Solution:Notify the recipient to free or increase the space of mail box.
gelen mail bu anlayan çıkar mı bilemem peki satıcı peki şimdi ben 1 hafta daha bekleyeyim gelmez ise nereden alicam parami geriye

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Gönderdiğin kişinin posta kutusu dolu olduğu için mailin adama gitmemiş. :D

AliExpress'te mail atmak yerine Dispute açın. Fakat şu anda Dispute açmak için erken. Dispute: İtiraz etmek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şu China Air Mail i hiç kullanmamak lazım.

Ne zaman bir ürün alsam ve China Air Mail ile gönderilse, ya 60 günden uzun bir sürede geliyor yada hiç gelmiyor. İki türlü de işe yaramıyor.
Geçen hafta yine birkaç ürün aldım, özellikle not yazdım HK Post ile gönder, gerekirse 3-5 dolar kargo farkı vereyim diye ama yine China Air Mail ile göndermişler ve yine gelmeyecek ürünler. Durduk yere sıkıntı, stres.

adoo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Sağolun arkadaşlar 2 hafta daha beklerim sıkıntı yok son sorum dispute açtıktan sonra parami geri alabilecek miyim

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Dispute açınca öncelikle satıcıyla pazarlık ediyorsun, anlaşamazsanız AliExpress yönetimi devreye girip arayı bulmaya çalışıyor. Neticede para iadesine karar verilirse iade alıyorsun. Ben şu anda her şikayetimden para iadesi aldım. Deliliniz sağlam olunca sorun yok.

adoo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Dear Buyer,
Because we just come back to our company today after spring festival ,as you know all china have a holiday for at least 7 days or more.shipping compandy does, so all package stayed in china . but they begin working these days .
please wait for another 3-5 days,then check the status of it .
TTTarget

this shipping mothed is China Post Ordinary Small Packet Plus,
so you can't track its information.

Arkadaşlar satıcı bana bu gece bu mesajı yollamis insanin dil bilmemesi kötü oluyor tabi böyle konularda adam ne demiş ne anlatmış beni bilgilendirir misiniz lütfen

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Dear Buyer,
Sayın Alıcı,
Because we just come back to our company today after spring festival ,as you know all china have a holiday for at least 7 days or more.shipping compandy does, so all package stayed in china . but they begin working these days .
please wait for another 3-5 days,then check the status of it .
Şirketimize bahar festivali ardından daha bugün geldik, biliyorsunuz tüm Çin'in en az 7 günlük bir tatili vardır. Haliyle kargo şirketi de tatildeydi ve bu yüzden tüm paketler Çin'de kaldı. Ama bu günlerde iş başı yapacaklardır. Lütfen 3-5 gün daha bekleyin ve tekrar kontrol edin.
TTTarget
HHHedef

@adoo

adoo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Sağol dostum adamsın bekleyelim bakalım