Aliexpress

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Takipsiz aldığı ürünü gelen oldu mu hiç.

Scudo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Son bir tane ürünüm vardı ayın 9'unda PİM'e girişi yapılmış ve öyle kalmış. Konu hakkında bilgi istediğim bir mail attım, telefon ile aradım ama ulaşamadım. Beklemek dışında yapabileceğim bir şey var mı ? 16 ₺'de vergisi var görünüyor.
210014 dosyayı görüntüle
3 kez attığım mailden cevap geldi adres bilginiz yetersiz olduğu için gönderi çıkış ülkesine iade edilmiştir diye. Fakat yukarıda resimdeki gibi beklemekte. Bende cuma günü artık ne olacaksa olsun diyerek CİMER'e şikayet etmiştim. Cimer'den yanıt ne gelecek merak ediyorum. Bu arada kendilerine yeniden mail attım. Daha önce 25'den fazla ürünüm bu adrese gelmişken nasıl oluyor da yetersiz oluyor diye bakalım ne olacak? Yetersiz adres bilgisi bari demeyin gönderi sadece gümrüğe girmiş ne İstanbul'a sevk olmuş ne başka şehre. Kaybettik demeyip bahane üretiyorlar bende 4 ay kadar ptt kargo bölümünde çalıştım neyin nasıl olduğunu gayet iyi biliyorum sonuna kadar devam edeceğim. İşin ilginç tarafı yoğun gümrük dedikleri yerde wiggle.com'dan aldığım ürün 3 gün içinde işlem görüp bulunduğum şehre gelmiş olması

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar aynı satıcıdan birkaç parça eşya almak istiyorum ve almak istediğim her ürünün hemen hemen kargo ücreti var. Mesela ben 10 dolar kargo ücreti olan bir ürünle 15 dolar kargo ücreti olan bir ürünü aynı satıcıdan aldım diyelim, bu durumda ben ne kadar ücret ödeyeceğim?

Tepki
158
İsim
Önder A.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BisikletSeverÜye belki satıcıya mesaj atıp alacaklarını set olarak ilan açtırabilirsen durum değişebilir.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Ahmet Sefa

Üye
Tepki
140
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gümrüğe sunma ücreti 8 tl olmuş galiba :ckskc:Screenshot_2019-10-08-16-55-17-1.png

Tepki
158
İsim
Önder A.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Düzenleme olmadığı için tekrardan kendimden alıntı yaparak yazıyorum. Bugün gelen mailde yoğunluktan kaynaklı gecikme olduğunu yazmışlar. Aliexpressten daha önce bir tane uzun kollu forma almıştım. Para iadesinden sonra gelmişti toplamda 100 gün sürmüştü. Beden tam uymasına karşın kollar kısa geliyor, gidona doğru eğilince 5-6 cmlik alan açık kalıyor. Tabi bu durum üründen değil benden kaynaklanıyor, uzun boylu olmama karşın boya oranla zayıfım. M benden uyarken kol kısmı için 2XL veya üzerini almam gerekiyor. Bu seferde içinde yüzüyorum. Şimdi bir tane L beden alacağım bakalım o nasıl olacak çok fark olacağını düşünmüyorum ama bakalım denemekte fayda var. Aliexpresste yada ülke içinde termal uzun kollu forma önerisi olan var mı ?
termal olarak aliexpresste racmmer markası görünüyor alternatiflere açığım.

210101 dosyayı görüntüle
Mail attığın adresi verebilir misin ?

Tepki
158
İsim
Önder A.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MakRo doğrudur benim jargonda 5 inde gönderi alıp verme merkezine gelmiş kalmış orada mail attım bakalım. 7 sinde gelenler dağıtıma bile çıkmış.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
3 kez attığım mailden cevap geldi adres bilginiz yetersiz olduğu için gönderi çıkış ülkesine iade edilmiştir diye. Fakat yukarıda resimdeki gibi beklemekte. Bende cuma günü artık ne olacaksa olsun diyerek CİMER'e şikayet etmiştim. Cimer'den yanıt ne gelecek merak ediyorum. Bu arada kendilerine yeniden mail attım. Daha önce 25'den fazla ürünüm bu adrese gelmişken nasıl oluyor da yetersiz oluyor diye bakalım ne olacak? Yetersiz adres bilgisi bari demeyin gönderi sadece gümrüğe girmiş ne İstanbul'a sevk olmuş ne başka şehre. Kaybettik demeyip bahane üretiyorlar bende 4 ay kadar ptt kargo bölümünde çalıştım neyin nasıl olduğunu gayet iyi biliyorum sonuna kadar devam edeceğim. İşin ilginç tarafı yoğun gümrük dedikleri yerde wiggle.com'dan aldığım ürün 3 gün içinde işlem görüp bulunduğum şehre gelmiş olması
En sonunda PTT "bizim tarafımızca yapabileceğimiz bir şey yok satıcı ile görüşünüz" diye mesaj attı. Tek düşüncem var ürünü kaybettiler. Bu tip durumları daha önce çalıştığım dönemlerde ptt'de olduğunu gördüğüm için biliyorum. Buna en büyük sebep olarak da her hangi bir işlem yapılmamış olması. Daha önce iade olan talebimde adım adım tüm işlemler yazıyordu. Bunda sade giriş var çıkış yok. Yapacak yok para iadesi alacağım mecbur. 4 -14 Aralık yıllık iznimde memlekete bisiklet ile gideceğim, bir kaç rota daha eklemeyi düşünüyorum. Hamak ve uyku tulumum var olası bir yağmurda ıslanmamak adına linkteki uygun fiyatlı tarp/tente/güneşlik nereden bulabilirim.
(link) aldığım ürün buydu. 3x3 olanını 98₺ 'ye almıştım.

smalkaya

Üye
Tepki
19
İsim
İsmail
Bisiklet
Carraro
@MakRo merhaba decathlonda olması lazım (link) ama ücreti yüksek geldi bana

merhaba arkadaşlar
ali expressde satılan shımano grup setler sizce güvenlimidir

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
25 haziranda verdiğim siparişim yeni geldi hâlâ bir ümit var mayısta kide gelebilir bekliyorum

Tepki
158
İsim
Önder A.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kargo Türkiye’ye 5 Ekim de giriş yapmış ama PTT gelmedi diyor. Bu kez ekran resmî aldım altını çizdim detaylıca yazdım ama yine Kargonuz gelmedi diyor. Ben mi yanlış yorumluyorum. PTT mi işgüzarlık yapıyor. 8F9264AC-A2AE-4384-BE31-EE581322A757.jpeg
BUDA GELEN CEVAP.
F7815466-BECE-4C8E-9013-B5EA0C4B3B34.jpeg
Yukarıda benden sonra kargosu giriş yapıp teslim alan var. Acele etmeyeyim diyorum ama gelmeyecekmiş gibi bir izlenim oluştu.

Ahmet Sefa

Üye
Tepki
140
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kargo Türkiye’ye 5 Ekim de giriş yapmış ama PTT gelmedi diyor. Bu kez ekran resmî aldım altını çizdim detaylıca yazdım ama yine Kargonuz gelmedi diyor. Ben mi yanlış yorumluyorum. PTT mi işgüzarlık yapıyor. 211290 dosyayı görüntüle
BUDA GELEN CEVAP.
211291 dosyayı görüntüle
Yukarıda benden sonra kargosu giriş yapıp teslim alan var. Acele etmeyeyim diyorum ama gelmeyecekmiş gibi bir izlenim oluştu.
Gönderi alıp verme merkezine alınması ülkeye girdiğini gösteriyor. Bir sonraki aşamada PTT devreye girecek o yüzden gelmedi demeleri normal. Biraz daha bekleyin yakında gümrüğe girer kargonuz.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aynısı geçen hafta bana da oldu. ısrarla ülkeye gelmedi dediler. cuma günü mail attım. yine gelmedi dediler. ama ne hikmetse aynı gün gümrüğe girdi, gümrükten çıktı, dağıtım ofisine verildi. pazartesi günü de geldi.

smalkaya

Üye
Tepki
19
İsim
İsmail
Bisiklet
Carraro
@Ahmet Sefa merhaba bu gümrüğe ödenecek vergi kapıda mı ödeniyor yoksa ptt ye mi gerekli biliyor musunuz

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kapıda teslim alırken. Çok büyük şeyler olduğu durumda sizi fatura ile çağırıyorlar PTT ye.