Aliexpress

Scudo

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Japonyadan sıklıkla ürün alıyorum. Japonyadan 2 hafta içinde gelen ürünler attık 5-6 haftada ancak geliyor. Her pakete vergi yazmak için uğraş verildiği için gümrükte uzun süre bekliyor ürünler. Çin'den 1 ayda gelenler 2 ayda ancak gelir oldu. Standarta bağladılar fix herşeye 11.5 TL vergi kesiyorlar. Ali'den ürün bakarken fiyata hep 12 koyuyorum kendimce. Burda kurtariyorsa burdan alıyorum. Gümrük sifirlandigindan beri bu böyle. Bundan böyle devam edecek. Ali'den satıcıdan mesaj geliyor Türkiye'de her ürüne vergi ödeniyor. Vergi ödemesi olacak kabul etmeyecekseniz siparişi iptal edelim diyorlar. Gönderin diyorum gönderiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: mazot ve MakRo

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 farklı siparişimden sadece birini alabildim (hala yolda görünüyorlar) ve temmuzun başında sipariş geçmiştim.
Anlaşmazlık açmamız durumunda satıcıda haklı olarak kabul etmiyor durumu, kıymetli gümrüğümüzün saçma sapan uygulamalarını gözünüze sokar gibi yazıyorlar. Ne olacak bekliyoruz bakalım, umudu kestim ürünlerden.

• Beğen
Tepkiler: yenhesa ve MakRo
Tepki
158
İsim
Önder A.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

Bende dün Rockbros Cırtlı gidon çantası sipariş geçtim satıcıya 3 dolar yazmasını istedim bakalım akıbeti ne olacak.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Formaya çıkan vergi
Screenshot_20190918-102644_Samsung Internet.jpg

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Japonyadan sıklıkla ürün alıyorum. Japonyadan 2 hafta içinde gelen ürünler attık 5-6 haftada ancak geliyor. Her pakete vergi yazmak için uğraş verildiği için gümrükte uzun süre bekliyor ürünler. Çin'den 1 ayda gelenler 2 ayda ancak gelir oldu. Standarta bağladılar fix herşeye 11.5 TL vergi kesiyorlar. Ali'den ürün bakarken fiyata hep 12 koyuyorum kendimce. Burda kurtariyorsa burdan alıyorum. Gümrük sifirlandigindan beri bu böyle. Bundan böyle devam edecek. Ali'den satıcıdan mesaj geliyor Türkiye'de her ürüne vergi ödeniyor. Vergi ödemesi olacak kabul etmeyecekseniz siparişi iptal edelim diyorlar. Gönderin diyorum gönderiyorlar.
Japonya'dan nereden ürün alıyorsunuz? Fiyat avantajı var mı?

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Devilsbutcher şimdiki bisikletimin alüminyum maşasından sağlam olacağını kesin kaynakları çökmüş bazı yüzeyleri portakal kabuğu gibi bütürleşmiş çatalları esnetmeden tekeri yerine takamıyorum

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet üzerine alışveriş yapmıyorum. Farklı bir hobim için alışveriş yapıyorum.
(link)
Belki ilginizi çeker bir hobiniz daha olur.
Maket hobim var zaten de pek vakit ayıramıyorum :) bisikletten başka çok fazla kalem hobim var açıkçası.

Metal: (link) ve (link)
Kağıt: (link)
Plastik : Revell SoloTürk maketi başlamıştım ama uzun süredir yarım duruyor.

Uzun süredir Luke Towen'ın dioramalarını takip ediyorum o işe de dalacağız inşallah :D

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Devilsbutcher ürün geldi baya sağlam rijit görünüyor nerdeyse hiç esnemiyor yarın takıp deneyeceğim
@vetohan 8 dolar yazmışlar

• Beğen
Tepkiler: Devilsbutcher

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 yılın ardın bugün aliexpresten sipariş verdim. 5 adet ürün, aynı satıcıdan. tek paket istedim. bakalım süreç nasıl olacak? bir kaçı öncelikli ihtiyacımdı, umarım aylar sürmez.

Tepki
158
İsim
Önder A.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
17 sinde sipariş geçtim bugün uçak hareket etmiş bakalım ne zaman gelecek

china.png

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yurt dışından çıkış bile 10 gün sürmüş neredeyse. eskiden 2-3 günde çıkıyordu yurt dışından.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 ay önce verdiğim sipariş bugün geldi eve :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Uygun fiyatlı satıcı sayısı zaten az, en iyisi bunlara kanmadan farkını ödeyip memleketimizden almak. :) Bakalım sipariş verdiğim ürünlerin kaç parçası gelecek?
16-17 gün oldu sipariş vereli ve bugün itibariyle 3 paket geldi, kalan 3-4 paket galiba önümüzdeki hafta gelecek.

Bugünde 6 parça daha sipariş verdim, artık onlarda ne zamana gelirse. Kargo işini 1 haftaya düşürebilseler ne olur acaba? :D

Bu arada son alışverişim olabilir bugünkü parçalar, 3-4 hafta insan yoruluyor ürün beklemekten. Belki yarın birkaç parça daha ekleyip toplu halde son olarak bir sipariş daha verip bu siteyi bir daha kullanmamayı düşünüyorum. Aktarıcı, vites kolları vesaire derken 71 küsür dolar tuttu, geçenlerde de 25 dolar daha ürün almıştım. Uzun vadede uyguna gelebiliyor bazen ürünler.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Son bir tane ürünüm vardı ayın 9'unda PİM'e girişi yapılmış ve öyle kalmış. Konu hakkında bilgi istediğim bir mail attım, telefon ile aradım ama ulaşamadım. Beklemek dışında yapabileceğim bir şey var mı ? 16 ₺'de vergisi var görünüyor.
1569577953870.png

BF Okuru

Üye
Tepki
2
36 Tel yerine 32 tel sipariş vermişim, acaba siparişi iptal etsem verdiğim ücret hesabıma tekrardan kaç günde geçer arkadaşlar? Ürün yola çıkmadan iptal edeyim yoksa, acil maalesef arkadaşlar.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Son bir tane ürünüm vardı ayın 9'unda PİM'e girişi yapılmış ve öyle kalmış. Konu hakkında bilgi istediğim bir mail attım, telefon ile aradım ama ulaşamadım. Beklemek dışında yapabileceğim bir şey var mı ? 16 ₺'de vergisi var görünüyor.
210014 dosyayı görüntüle
Düzenleme olmadığı için tekrardan kendimden alıntı yaparak yazıyorum. Bugün gelen mailde yoğunluktan kaynaklı gecikme olduğunu yazmışlar. Aliexpressten daha önce bir tane uzun kollu forma almıştım. Para iadesinden sonra gelmişti toplamda 100 gün sürmüştü. Beden tam uymasına karşın kollar kısa geliyor, gidona doğru eğilince 5-6 cmlik alan açık kalıyor. Tabi bu durum üründen değil benden kaynaklanıyor, uzun boylu olmama karşın boya oranla zayıfım. M benden uyarken kol kısmı için 2XL veya üzerini almam gerekiyor. Bu seferde içinde yüzüyorum. Şimdi bir tane L beden alacağım bakalım o nasıl olacak çok fark olacağını düşünmüyorum ama bakalım denemekte fayda var. Aliexpresste yada ülke içinde termal uzun kollu forma önerisi olan var mı ?
termal olarak aliexpresste racmmer markası görünüyor alternatiflere açığım.

1569688209194.png