Aliexpress

Scudo

laka

Üye
Tepki
184
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Eskiden Aliexpress satıcıları Türkiye için genellikle 1 aylık varış süresi verirlerdi. Şimdi o süreyi iki aya çıkardılar. İki ay içinde gelmezse dispute açabiliyorsunuz. Ayrıca ben de Çinli bir satıcı olsam ben de bu şartlar altında Türkiye'ye ürün göndermem. Adamlar haklı. Her sattığım ürün için karşı taraf "bana ulaşmadı" diye dispute açıp para iadesi alırsa ne anladım ben o ticaretten. Türkiye'nin gümrük ve posta idaresini yeni kanunlar ışığında istihdam olarak desteklemesi gerekiyor. Ya da bu işi özel sektöre devredecekler. Keşke öyle yapsalar.

saintco

Üye
Tepki
67
İsim
önder taşkınvardar
Bisiklet
Salcano
Çindeki alışverişlerimde fark ettim ürün satan firmalar ürünü kargolamış gibi yapıp sanırım itiraz süreside 2 ay olunca parayı kullanıyorlar günü geçincede iade ediyorlar paradan para kazanma yöntemini bunlarda ögrendi.Siparişten sonra firma ürününüzü kargoladı diye mesaj gelince dikkat edin kargo takip numarası diye verilen şu tarz ise ürün %95 gelmiyor arkadaşlar. ( S00000014542985 )

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yalnız Pedal

Evet aldığım ürünlerinin hepsi takipli üründü. Şu konuda da bahsettim. (link) 29 Mayıstaki siparişimden 1 tanesi aldığım haftada "shipped canceled" yazıyordu. Satıcı ile 1 kere konuştum ilgileniyoruz dedi ve cevap yazmadı 60 gün sonra o üründen para iadesi aldım. Aldıklarımdan 1 tanesi forma 1 tanesi de dry bag'ti. Forma cuma akşama merkez postaneye gelmiş görünüyor bakalım yarın ürünü teslim alırsam satıcı ile iletişime geçip parasını vereceğim, boşuna hakka girmeye gerek yok.
Şu da iptal edilen ürün çakma power comp sele. Bu ürün iptal edildiği tarihte de aynısından Türkiye'de forumdan bir abi bulmuş ortaklaşa aldık.

1567976335259.png

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MakRo

bazen para iadesinden sonra ürün geliyor tekrar sipariş veriyorum ürün göndermeyin böyle böyle oldu diyorum çok seviniyorlar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar dün 9-10 parçaya yakın birşeyler satın aldım aliexpress üzerinden. Hazır almışken göbek seti de alayım dedim ama alanların attığı fotoğraflara baktığımda neredeyse her üründe ürünün geçmişte kullanılmışlığı gösteren çizilme vb. izler vardı ve bende vazgeçtim.

Hani çizik desem değil ki bildiğin ürünler 5000 kilometre kullanılmış gibiydi. İçime kurt düştü açıkçası, sizce alınır mı? Sıfır değilse zaten kesinlikle almanın bir anlamı yok. Ayrıca almak istediğim göbekler shimano idi, eğer sıkıntı çıkmayacaksa frenleri falan da aliexpress üzerinden halledeyim diyorum.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
China Post takipli ile 10 ağustosta yola çıkan son siparişim bugün Türkiye'ye giriş yapmış, Aliexpress'den mail gelmese haberim olmazdı, 2 ay dolmadan geleceğini sanmıyodum.:)

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Gelmeyen son takipsiz paketinde iadesini aldım bidaha takipsiz ürün almam aliden. Bizim kavşaklar takipsiz diye ürünün üzerine mi yatıyor anlamadım ki sonra satıyor olabilirler her şey beklenir bunlardan

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
China Post takipli ile 10 ağustosta yola çıkan son siparişim bugün Türkiye'ye giriş yapmış, Aliexpress'den mail gelmese haberim olmazdı, 2 ay dolmadan geleceğini sanmıyodum.:)
Temmuz ve Ağustos’taki siparişler geliyor, haziranlar çok geç geldi, bazıları hala gelmedi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar dün 9-10 parçaya yakın birşeyler satın aldım aliexpress üzerinden. Hazır almışken göbek seti de alayım dedim ama alanların attığı fotoğraflara baktığımda neredeyse her üründe ürünün geçmişte kullanılmışlığı gösteren çizilme vb. izler vardı ve bende vazgeçtim.

Hani çizik desem değil ki bildiğin ürünler 5000 kilometre kullanılmış gibiydi. İçime kurt düştü açıkçası, sizce alınır mı? Sıfır değilse zaten kesinlikle almanın bir anlamı yok. Ayrıca almak istediğim göbekler shimano idi, eğer sıkıntı çıkmayacaksa frenleri falan da aliexpress üzerinden halledeyim diyorum.
Sorum hala geçerli arkadaşlar. :)

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BisikletSeverÜye İçinizde ufak bir şüphe oluştuysa bile o satıcıdan almayın, illa ki aynı ürünün farklı satıcıları vardır.

• Beğen
Tepkiler: edo

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Son 3 aydir acayip bir kargonun araklanmasi olayi yasaniyor..ya bizim ulkede yada transit indi bindi yapilan yerlerde..

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

bu ürün için vergi bilgileri

• Gümrük Vergisi : 5.71 TL
    Damga Vergisi : 0.7 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 5.2 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 11.61 TL
bana göre gayet normal

• Beğen
Tepkiler: ozgurpedalyoutube

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Greystone Standart 1 dolar karşılığı vergi yazıp geçiyolar sanki, benim 0,01 usd ödeyip aldığım freebie ürünüme de aynı vergi kesildi, üstelik satıcı 2 usd yazmış. Uğraşmaya değmez, ödedim aldım.

• Beğen
Tepkiler: ozgurpedalyoutube

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@Greystone

Satici urunun degerini $5 olarak gostermistir. Ondan dusuk cikmistir vergi.

Ayrica $20lik karbon AliExpress masasi kullanmak da buyuk cesaret. Umarim arastirmanizi iyi yapmis ve riskin farkindasinizdir.

• Beğen
Tepkiler: edo

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Greystone

Satici urunun degerini $5 olarak gostermistir. Ondan dusuk cikmistir vergi.

Ayrica $20lik karbon AliExpress masasi kullanmak da buyuk cesaret. Umarim arastirmanizi iyi yapmis ve riskin farkindasinizdir.
sorun çıkarsa iade alırım