Aliexpress

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
alt limit üst limit diye bişey yok. fatura varsa faturadaki tutar baz alınır. yoksa gümrüğün biçtiği değer baz alınır. benim 150 liralık çantaya 5 tl çıktı geçen hafta. pakette tutar falan yazmıyordu, fatura da yoktu.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şuanda gümrükte yoğunluk yaşandığı için ilgili memur hızlandırmak için alt limitten kafasına göre vergilendirebiliyor.

@eren konu Şanssızlık olmuş, üzüldüm. Ama bu durumda oh olsun gibi densiz ifadeye bile karşılık vermemişsiniz çok kibarsınız.

Eğer güzel ülkemizde adam akıllı üretim yoksa alternatifler oluşturulamıyorsa kimse kimsenin yurt dışından neyi aldığını sorgulamamalı. 3 kuruşluk da olsa 5 kuruşluk da olsa Çin'deki inanılmaz ürün yelpazesi pekala tercih edilebilir. Duyar kasılacaksa bundan daha öncelkli olan daha büyük pasta dilimleri mevcut. Öncelikle o dilimleri midenize indirip indirmediğinizi sorgulamalı.

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Valla ekstra gümrük vergisi alınmasına sevinenleri anlamak zor. Devlet alabileceği her yerden vergi almak ister. Bu normal. Bazen koyduğu vergiler işe yaramaz. insanlar o vergi konulan işten vazgeçer ve devlet beklediği kazanca kavuşamaz. bazen de işe yarar. Ama oh ne güzel oldu diye sevinmek bana tuhaf geliyor.

• Beğen
Tepkiler: eren konu

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
Sunum yapmak için pointer kullanıyorum. Bu işi görmem için TR'de ödemem gereken minimum ücret 100 TL. Aliexpress'ten 2 yıl önce 4 dolara almıştım. Dolar da 3 TL falandı. 100 TL nere 12 TL nere. Tabiki biri orjinal, diğeri çakma ancak ürünün yaptığı iş en fazla 10 liralık iş zaten.
Ticaretten, ekonomiden anlayan biri değilim ama aradaki "anlamsız" farkın cebimden çıktığını biliyorum. Bunu bana açıkladıkları zaman tekrar küfür etmeden alışverişe başlayabilirim zira şu an her alışverişimde küfür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ozan_ozaN

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@turcudede ve @Ozan_ozaN Merhaba, konuyu takip eden diğer kullanıcılar bu anlamsız atışmanın bildirimini alıyor sürekli, içerik dışı bu tartışmaya devam ederseniz uzaklaştırılacaksınız bilginize, iyi forumlar.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turcudede
Bu şekilde kafalarına göre kesilen vergilere itiraz edebiliyor muyuz? Veya almayı reddedip, geri gönderilmesini sağlayıp para iadesi alabiliyor muyuz? En fazla kesebilecekleri ürünün linkini bulup oradaki fiyatın %20sini almaktır, bir yerlerinden fiyat uydurmaya hakları yok.(Hakları varsa, bu hakları kim verdiyse, kim verilmesine vesile olduysa tüm bunların sorumlusu odur,ona göre anmak gerekir.)

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
29 Mayısta sipariş ettiğim ürünler hala Allah'a emanet. Her hangi bir takip vs çıkmıyor tek umudum ülke gümrüğünde bekletiyor olmaları ve bu ürünlerden 5 tanesinin süresi neredeyse doluyor ne gibi bir şey yapayım bilemedim. 1 hafta önce 3 tane sipariş daha vermiştim onlarda büyük ihtimal 2-3 ay oyalanır derken bir tanesi nasıl olduysa gümrüğe girdi ve vergilendirmesi yapıldı bile büyük ihtimal haftaya elime geçmiş olur. Kargo dahil 14$'a aldığım ürüne 14,91₺ vergi çıkarmışlar. Ürün linki : (link)
204900

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.122
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo
Hocam ben arayıp darlamistim hergün, birde paketin içinde ne olduğunu bildirip barkod a işlettirin ben böyle yapınca 1 hafta içinde ürün denetimden çıkıp dağıtıma çıktı bi şansınızı deneyin derim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MakRo

Sipariş verdiğim 2 ürün sipariş süremden itibaren teslim aldığım süreye kadar toplamda 9 gün içinde elime ulaştı gerçekten çok hızlı oldu. Hele ki 29 mayıs siparişlerimin hala gelmediğini düşünürsek süper hızlı. Bir tane cibinlikli hamak, birde gidon tüp (bikepacking) çantadan aldım. Yol bisikletinde aero bar olunca kelebek gidona montaj yapıp resim attım.

Dosyalar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
3,5 dolarlık siparişime de 15TL ödeme çıkarmışlar. Haram zıkkım olsun. İşini adam gibi yapmayan memuruna da.

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
çin amerikanın yaptırımlarına karşı parasını develüe etti söylentisi dolanıyor

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
söylenti değil doğru. çin parasını dolara karşı korumayacak artık.

Ümit Kocabaş

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
ÜMİT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Benim gönderim 2 ayı geçti halen bizim ülkeye giriş yapmadı gözüküyor yorum yapabilecek arkadaşlara ihtiyacım var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ümit KOCABAŞ

Aliexpresteki taahhüt edilen teslim süresi dolunca para iadesi talep edin. Olur da para iadesi alırsanız ve ürün ardından sorunsuz bir şekilde size ulaşırsa müşteri ile temasa geçerek açacağı linkten ürün sipariş verir gibi bedeli geri ödeyebilirsiniz. Son siparişimde bizzat uygulandı.

Ümit Kocabaş

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
ÜMİT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Anlaşmazlık yoluna gittim bnde fakat koruma süresini uzattılar anlamadım

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Her türlü fiyata 15 lira civarı veriyorlar galiba. Geçen hafta elime ulaşan 14dolarlık ürüne 15TL, 16 dolarlık ürüne ise 11 lira ödedim. Ve fiyatlarında oynama yoktu. Kaldı ki 16 dolar olanı açıp yarısı açıkta kalacak şekilde bantlamış geçmişler. Hala gelmeyen 4 üründe cabası.