Aliexpress

fzt_m

Üye
Tepki
15
İsim
muhammed
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Herkese merhaba. Yeni üyelere konu açma izni tanınmamış alakalı bir başlıkta sorumu sormak istedim.
Bisikletimi alalı 2 gün oluyor. Bisikletim başlabgıç için mpsso legarda. Bugün dechatl8ndan kilit aldım. Almak istediğim suluk ve kafesi, çantalar, kilometre saati, koruyucu bant gibi ekipmanlar içün decathlon pahalı mıdır, daha uygun ibternet siteleri ve ürün tavsiyelerinizi sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.335
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet aylar sonra AliExpresste Bora Hansgrohe takım formasını buldum. Satıcıdan ürünün gerçek fotoğraflarını istedim ve gayet tatmin edici. Orijinale benziyor yani :D Sipariş vermeyi düşünüyorum. Tayt pedi ve kumaş kalitesi de fena olmuyor. Halihazırda AliExpressten aldığım forma ve taytı giyiyorum. Pedi 150 km , 5-6 saat sürüşümde bile ağrı yapmadı.

Screenshot_2019-07-12-13-17-28-302_com.alibaba.aliexpresshd.pngScreenshot_2019-07-12-13-14-24-252_com.alibaba.aliexpresshd.pngScreenshot_2019-07-12-13-14-32-193_com.alibaba.aliexpresshd.pngScreenshot_2019-07-12-13-14-36-978_com.alibaba.aliexpresshd.png

@Rhodiumm

Köpeğin taytı koklamasi da ayrı bir olay ??

• Beğen
Tepkiler: meren12

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rhodiumm
Beğendim alırsanız gelişmeleri bekliyorum, bende sipariş verebilirim, sadece üst yada alt olarak sipariş imkanı var mı birde link paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.335
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yavuzkosar

Alırsam gelişmeleri yazacağım.

TRY 64.32 41%OFF | 2019 Yeni Hansgrohe takım bisiklet forması ve önlük şort takımı nefes yaz Üstleri Gömlek Ropa Ciclismo Erkekler Maillot Culotte giyim
(link)

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
En son 29 Mayısta 4 tane ürün siparişi vermiştim. Hiç bir bilgiye ulaşamıyorum. 2 tanesine ekstradan 1-2 dolar verip takipli kargo aldım fakat en son Çinden çıkış yaptığını görüyorum sonrası meçhul durumda. Kendi düşünceme göre ülkeye giriş yaptı fakat hala çuvallarda bekliyor diye ümit ediyorum. Malum değişen gümrük kanunundan dolayı inceliyorlardır diye düşünüyorum. Daha önceden sipariş verdiğim bir mağazada var içlerinde satıcı anında dönüş yaptı, 20 gün ek süre istedi eğer gelmezse para iadesi yapacaklarını iletti. Şuanda beklemedeyim. 2 ürün daha sipariş etmeyi düşünüyorum ama onlar gelir mi kalır mı kararsızım. Malum S-400'lerde geliyor dolar artar diyorlar.
Almayı düşündüğüm ürünlerden bir tanesi : (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MakRo

Size iyi bir haberim var o zaman. 8 mayısta verdiğim sipariş 15 mayısta çinden çıktı ve öyle kaldıydı. Dispute açacaktım 60 gün dolunca ama adam 20 gün daha uzattı. Vaktim yok diye 65. gün dispute açtım, aynı gün, yani dün akşam paket ülkeye giriş yaptı.

2 ay beklettiler o konteyneri. Ama sonunda girişini yaptılar. Vergi muhabbetinden önce sipariş ettiydim, bakalım ona vergi yazacaklar mı. Yazarlarsa hak yemiş olurlar, 15 mayısta gelen konteyneri 2 ay bekletmeleri benim suçum değil.

Neyse, gerçekten nadir ve pahalı bir üründü, çinden ucuza buldum diye sevinmiştim, iyi ki geliyor. Sorunsuz gelir inşallah.

Sizin paket de yakında girebilir, aceleniz yoksa biraz daha beklemenizi tavsiye ederim.

yavuzkosar

Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başakşehir pim de bekliyen paketi kendim gidip alamıyor muyum? Gümrük ile iletişime geçtiğimde buradan teslim yapmıyoruz diyor ama bir kaç yerde okuduğum bazi kisiler gidip almış. Gelen paketinin vergisi vs herşeyi ücreti yansıtılmis, 13 tl bi vergi tutmus ama 2. Haftaya girdik hala bir hareket yok kafayı yicem.

izzetince

Üye
Tepki
333
İsim
İzzet İnce
Bisiklet
Eddy Merckx
@yavuzkosar

Merhabalar daha geçen hafta oraya gittim. Sırada beklerken önümdekileri tam dediğiniz gibi geri çevirdiler. Vergilendirilmiş ürün size geliyor, ordan teslim alamıyorsunuz.

yavuzkosar

Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@izzetince
Süreci hızlandırmak için bir formül yok mu acaba? Hiçbir hareket yok her gün arıyorum değişen bir şey yok nedensen çok canımı sıkıyor bu durum, Çin'den 4 günde gelen ürün 2. haftasına girdi hala bekletiliyor...

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aliexpressten sipariş verdiğim bir ürünüm vardı. Belli bir sonra "gönderi iptal edildi." şeklinde kaldı, bir kaç kez satıcıya mesaj attım. Önce ilgilendiklerini, sonra da tekrar gönderim yapıyoruz dediler. Ürün teslim süresinin bitmesine 13 gün, 60 günlük satış sonrası destek süresinin bitmesine de 14 gün var. Satıcı artık mesajlarıma yanıt vermiyor. Bu durumda biraz daha bekleyeyim mi yoksa dispute açayım mı ? Ürün iptal edildiğinden olsa gerek hiç bir şekilde takip edilemiyor. Takipli olmasına rağmen diğer ürünlerimin de en son Çin'den ayrıldığı tarihler var. Hiç bir şey göremiyoruz. Tamam vergi olayı geldi de neden bu kadar gümrükte bekletiyorlar ?

001.JPG

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.119
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yavuzkosar Arkadaşımın siparişi 28 mayısta giriş yaptı, hatta dedim belki bayram öncesi eline geçer, 31 mayıs cuma gününe geliyodu çünki. Gelmeyince bayram sonrası dedik artık, bayram bitti 1 hafta içinde vergilendirildi, aslında 30 mayıs öncesi giriş yaptığı için 22 dolar altı muafiyetinde ama hadi neyse elime geçsin yeter dedi. Sonuç, paket hala Başakşehirde bekliyo.

Benim 5 haziranda çinden çıkış yapan paketimin yurtiçi girişi bile gözükmüyo hala.

yavuzkosar

Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@firestone
Çok ilginç, sanırım bizleri yurtidisi alışveriş konusunda soğutmak istiyorlar?

@MakRo
Bence anlaşmazlık açın gitsin, ben bir siparişim için öyle yaptım, 2 ay olmuştu elime gelmedi satıcı 1 ay daha uzatıyorum dedi ben 1 ay çok uzun süre dedim bastım anlaşmazlik butonuna 1 hafta içinde param geri yatırıldı ?

• Beğen

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo
Süre dolmadan artık anlaşmazlık açılmıyor sanırım. Bende de aynı durum oldu. 5 gün kala anlaşmazlık acayım dedim. Sistem kabul etmedi. 60 gün dolduktan sonra anlaşmazlık actım

• Beğen

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaşlar konu açıldı mı? Bilmiyorum Başlıktan da anlaşılacağı gibi AliExpress, Kargo Gönderisi Turkey Post seçeneği olan Bisiklet Ürünlerini Bu Başlık altında toplayalım istedim ilk Link benden gelsin
(link)

Arkockutay

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Kutay
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu üründen bende var. Işığı çok güçlü değil bence. Bu fiyata daha güçlü ışıklar var ama Turkeypost'la gönderileni bulmak zor tabi.

Ardasaka

Üye
Tepki
1
İsim
Arda Saka
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
204217204218
Bugün 1 dolarlık ürüne 10.88₺ vergi ödedim, paket açma ücretini anladım da 5.68₺lik vergiyi hangi yasaya göre kesiyorlar acaba?

• Beğen

yavuzkosar

Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamamen kafalarına göre takılıyorlar :) maksat vergi kesme bende arka stop lambası aldım 100 küsür lira 12.96 krş vergi kesildi daha gelmedi 2 haftadır gümrükte bekliyor. Beklesin bakalım bende 12.96 kuruş olarak ödeyeceğim yada 13 tl verip kalan 4 kuruşu isteyeceğim sonuçta hakkım değil mi ?

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Atasoy

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Paket üzerinde fiyat bilgisi yazıyor, neden %20 sini hesaplamak yerine kafadan sallıyorlar anlamıyorum? Takipli kargolarımın vergilerini önceden görebildiğim için sorun yok, zaten doğru vergilendirme yaptılar hep, ama takipsiz kargolarda bu imkan olmadığı için "süpriz" yapıp kapıda geçiriyor olmasınlar?

Sağda solda görüyoruz bir kaç liralık ürüne elli lira vergi yazdıklarını. Haksız yere bir ton "haraç" ödeyeceğime, 1 dolar takipli kargoya veririm daha iyi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Artık en ufak paketin 11 lira vergisi var, vergisiz geçmiyor maalesef.
En ufak boy mektup zarfından büyük tüm paketler doğruca Ukime'e gidiyor. Eskisi gibi 100dolarlık pakete inandırıcı olsun 35.49 dolar yazdırayım gibi şeyleri de yemiyorlar. Sipariş sayfasının görüntüsü ve kart ekstresini isteyip kontrol ediyorlar. Vergiyi de fazla fazla yazıyorlar, orada o kadar ısrar ettim, bu fiyatın üstüne %20 indirim var, toplam fiyatta belli oluyor falan dedim ama dinlemediler.

Ayrıca Haziran ayında aldığım hiçbir ürün ülkeye giriş yapmadı, 7-8 paket günlerdir öylece duruyor. Bilinçli olarak birşey için bekletiyorlar ama umarım başımızı ağrıtmazlar.
Başka almam gereken ürünler var ama öncekilerin durumu belli olmadan sipariş edemiyorum.