Aliexpress

galen

Üye
Tepki
61
İsim
Ziya Kanyılmaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
11 ocakta aldığım kadro çantası bu gün elime ulaştı. Yaklaşık 1 ayda geldi. Daha bisiklete takmadım. Ama fena değil cüzdan, telefon vb. için iş görür. Hem çantanın altında su koymak için yer var. Yarım litrelik su şişesi rahat sığıyor. Yaklaşık 3 dolar civarı fiyatı vardı.
(link)
188624

Scudo

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Ocak ayının son günlerinde almış olduğum telefon tutucum geldi. Ürün 360 derece dönebilen bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor . Sağlam plastikten yapılmış bu ürünü inceledim iyi seyirler.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ruhullah.Grbz vallahi çok şanslıymışsınız. Tam gelecek uçağa yetiştirmişler herhalde. Benim 11.11'de aldığım 4 ürün ortalarda yoktu satıcılarına önce mesaj attım bizde ulaşamıyoruz. 2 tanesi en son ülkenize giriş yaptı dedi. Birisi kayboldu dedi. Ötekinden ses yok. Bu 3'ü para iadesini kabul ettiler para iadesi alacağım.
Dün geri gönderilen kargom için postaneye gittim. Bir dayak yemediğim kaldı. Az daha dışarıda onuda yiyordum. Postanenin arabası direğe bağladığım bisikletime önce çarptı ve yere düşürdü ben içeriden "ne oluyor diye koşarken" birde üzerine çıkıyordu ki arabanın önüne geçtim durdu yanındaki ile üzerime yürüdüler el kol geliyorlardı ki güvenlik geldi. Git nere söylersen söyle şikayet et diyor. 1'i takipli 3'ü takipsiz kargom Türkiye içinde bir yerde ama nerede belli değil. Satıcılar ile anlaştık iade alacağım. Belki bir kaç ay sonra bir yerlerden çıkar gelir. Paket olarak küçük olduğu için büyük ihtimal bir yerlerde unutulmuştur.

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
PTT özelleşti. Bi şikayet edin bakalım bidaha aynı haltı yiyebiliyor mu o sorumsuz dağıtıcı...

• Beğen
Tepkiler: Ruhullah.Grbz

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
Cimere yazarsan süt dökmüş kedi olurlar şahsen ben bir tane postacıyı öyle kovdurdum şubeden adam özür diliyor yalvarıyor ama nafile, ne demek sen benim takipli kargomu kapı önüne fırlatıp gidiyorsun diye şikayet ettim ve kargoda birisi tarafından çalındı. Sonra işten kovulunca anladı öyle yapmazsak akıllanacakları yok madem bir iş yapıyorsun adam gibi yapacaksın yoksa senin yerine adam gibi yapacak çok insan var ülkede :)Senin adına üzüldüm ama bu durumlar gerçekten can sıkıcı.

• Beğen
Tepkiler: Ozan_ozaN ve MakRo

immurtal

Üye
Tepki
7
İsim
murat
Bisiklet
Mosso
Ebaydan ve aliexpresten birçok kere alışveriş yaptım. Kimisi pahallı elektronikler kimisi de ucuz ıvır zıvırlar. takipli takipsiz her ürünüm elime ulaştı. En son satın aldığım ürün de dün kargolandı. bu sefer aldığım ürün hem ebat olarak hemde bedel olarak aldığım en büyük ve en pahallı ürün. tahmin edebileceğiniz gibi bisiklet kargosu sipariş verdim. (link)

satıcıyla biraz konuşmaya çalıştım ve ürün etiketinde 150 dolar yazacak. bakalım sorunsuz bir şekilde ulaşacakmı elime.

İçinizde daha önce herhangi bir siteden kadro sipariş etmiş olan var mı?

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@immurtal şimdiden hayırlı olsun bir kaç konu başlığının içinde forumdan kadro getiren görmüştüm. 2.el sayfalarından satanda gördüm. Sizin ki umarım sıkıntısız gelir. Gelince buradan yazarsın bir konu daha vardı ama bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: immurtal
Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
immurtal 2gün önce çakma bir sworks ile orjinalini karşılaştırdılar sert bir dağ yolunda çakma olanı çatladı normal olanı esnedi ama kırılmadı aynı olay başınıza gelebilir çünkü bu kadroların ne olduğu nasıl bir karbon kullandığı yapıştırıcısı ne hiç bir şeyi belli değil ben size bir video atayım izleyin göreceksiniz

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
ben karbon yol kadrosu siparişi verdim, çin tatili sebebiyle gecikmeli olsa da kargoya verildi, merakla bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
immurtal Gördüğüm kadarı ile sizin kadronuzun adı sanı belli attığım mesaj çinden kadro getirtmek isteyenlere gitsin

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
komple bisiklet getirtmistim ben 5-6 sene önce :D

immurtal

Üye
Tepki
7
İsim
murat
Bisiklet
Mosso
@DiyarBronzface, Baya zamandır araştırıyorum kullanıcı yorumlarını da okudum. biraz şansıma artık her ne kadar şansa bırakılacak bir konu olmasa da. Bir de modifiye edebileceğim birşey istiyordum. gözüme en ucuz en uygun bu gözüktü. arka üçgen ile ön tarafı birbirine bağlayan linki değiştirerek arka travel mesafesini 150mm kadar çıkarmaya çalışacağım.

• Beğen
Tepkiler: DiyarBronzface
Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
190263190263190264 Ben aliexpress den bu aynakolu aldım orijinal mi bu nasıl öğrenebilirim
Bide fotoğraftaki frenleri almak istiyorum fiyatı Türkiye’dekilerden uygun içime fazla sinmedi aliexpress den mi alsam yurt dışından alsam eğer orijinal se aliexpressden alırım büyük ihtimal
Sizce ne yapmalıyım

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
@Ruhullah.Grbz
Orijinal se sorumun olmaz aynakol kutusuz geldi ama frenler geri bildirimde kutulu gözüküyor

• Beğen
Tepkiler: Ruhullah.Grbz

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
. Adamlar kararlı başka vergi alabilecekleri yer kalmadı AliExpress tarzı yerlere göz diktiler. Bir ara vergi sınırı 150 euro olacak diye beklerken 22 olunca şok geçirmiştik bununla tam oldu. Ben gibi alacağınız varsa son zamanları değerlendirmek gerek.

Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MakRo
Ya hocam bu nedir ya resmen götümüzde ki kılın sayısı için vergi alacaklar. Umarım bu karardan vaz geçerler.

• Hahaha
Tepkiler: sccetin

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arkadaşlar ig sport gps km saati almayı düşünüyorum,230-240 tl fiyatı var,gümrük sınırını geçiyor yani sizce gümrüğe takılıp,vergi isteme olasılıgı nedir? km saatleri dikkat çekiyor mu?

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gümrük sınırı 50 euro bildiğim kadarıyla. takılmaması lazım.