Aliexpress

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
(link)
bu siteden aliexpress için fiyat takibi yapmaktayım ancak bazı satıcılar aynı ilan içine farklı ürünler koyuyor
mesela 4 farklı renk çanta her biri 30 dolar. 1 adet çanta yağmurluğu 5 dolar
ürünleri ayrı seçince link değişmiyor aliexpresste fiyat olarak 5-30 arası gösteriyor. yani sanki o çantadan 5 dolara varmış gibi içerde.
link takibi yapınca da çantanın gerçek fiyatını değilde yağmur koruyucuyu takip etmiş oluyoruz. bu duruma bir çözüm bulanınız var mı acaba?
siz nasıl takip ediyorsunuz fiyatı?

Scudo

er ai

bozkır gezgini
Tepki
582
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ysryyn

Pakette far tutucu lastikler vardı kırılmayacak bir şey olduğunu anlamıştır herhalde. Bugün ben evde yokken yine gelmiş ve anneme ''ben takipsiz kargoları kapınıza getirmek zorunda değilim posta kutunuzun kilidini açın içine koyup giderim'' demiş... Bu arada postacı kadın.

Kazım kuru55

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Kazım
Bisiklet
Carraro
Aliexpress siparişim PTT UKİM de beklemede olduğu yazıyor. Bu gümrükte takıldı anlamına mı geliyor???

stuncbilek

Üye
Tepki
0
İsim
Selahattin
Bisiklet
Kron
@Kazım kuru55
Aynen hocam size iletişim için bir kağıt gelir

Kazım kuru55

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Kazım
Bisiklet
Carraro
Aliexpress takipli kargom için gokhan.baran2@ptt.gov.tr bu adrese gerekleri belgeleri göndermem gerekiyormuş.Kart esktresi ve kimlik bilgileri heralde ama neden kurumsal değil de böyle bir şahıs mail adresi anlamadım.Daha önce böyle bir olay ile karşılaşan var mı acaba? Zimmet alındı yazan kargo şimdi ptt iş yerinde bekliyor yazıyor.Anlam veremedim

mehmet.t

Üye
Tepki
105
İsim
mehmet
Bisiklet
Kron
@Kazım kuru55
Şansınıza denk gelmiş. İçindeki şeyin değerini belirten birşey göremediyse memur, değeri belirlemek için sizden belge istiyor.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
beyler alış-veris sepetine eklediğim ürünleri "kaldır" tuşuna tıkladığım halde kaldırmıyor, müşteri hizmetleri ile çetleştim bi sonuç alamadım, önerisi, tavsiyesi olan var mıdır?

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
siparişin teslim süresi dolduğun da veya dolmasına yakın uyarı geliyor zaten direkt parayı satıcıya aktarmak diye bir olay yok benden tavsiye süresi dolduğun da para iadesi isteyin 2 ürünüm aynı şekil de süresi doldu para iadesi istedim 2 gün içerisin de hesabıma yattı ürünler de geldi 1 hafta içerisinde o ayrı tabi :) aliexpress alıcı ağırlıklı paranız kesinlikle içerde kalmıyor bacak ısıtıcısı aldım 10 gün oldu suan türkiye de gözüküyor 120 liraya aldığımız takım formaları burada 150 180 satıyorlar acelenız yoksa mesela kış dönemi yazlık forma yazında kışlık forma siparişi verebilirsiniz en babası 40 günde geliyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşım, amerikadan gelirken, bana hediye olarak mp3 player getirdi. Mp3 player, şarj sorunu yaşıyor. Hediye zaten at gitsin diyebilirsiniz. Aliexpress ten gelen bozuk üründe ne yapıyorsunuz? İade mı ediyorsunuz?

elric1982

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Metin Levent
İade işi zor yurtdışına hocam çünkü kargo ücretini sizin karşılamanız gerekiyor. en güzeli satıcıyla konuşup yenisini göndermeye ikna etmek. olmadı ikinci kez sipariş verip cüzi bir miktar ödemede anlaşmak.

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.325
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wely

Hala satılık mı :))

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ALIEXPRESS paketim 4 gün İSTANBUL'da bekledikten sonra ANTALYA'ya gönderilmiş.. ben İZMİR'deyim :hihi:

188480

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Türka¥ bu aralar ptt'd işler bir garip aliexğressten aldığım bir ürünü geri Çin'e gönderdiler. Ürün Manisa'ya giriş yaptıktan sonra dağıtıcay verildi yazıyordu. Dağıtıcıda diye çok üstüne düşmedim. Baktım gelmiyor 2 defa merkezdeki postaneye gittim sordum dağıtıcıda olduğu için elbet gelir merak etme dediler ama gelmedi. Daha sonrasında ise ürünü tekrardan karogya verip Çin'e göndermişler. Şimdi satıcı ile anlaşmaya varmaya çalışıyorum. Tekrar gönderme karşılığında kargo istiyordu ben de dispute açtım. Bu arada PTT'ye de şikayette bulunacağım. Hiç bir haber verilmeden geri yolladılar paketimi.

• Beğen
Tepkiler: Türka¥

ekremok

Üye
Tepki
37
İsim
Ekrem
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ptt kargo bu aralar acayip, benim de bir kaç hafta önce gelen kargomda perşembe zimmet alınmıştı cuma getirmediler, cumartesi getirmediler, pazartesi getirmediler salı mesai sonuna doğru gittim posta işleme merkezinden kendim aldım yoğunluk vardı yarın çıkacaktı dağıtıma dediler.

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sashigrey

Aynı şey benimde başıma geldi.
Apartmanın girişine atıp gidiyorlar, bir çok kez oldu. Çözümü başka bir muhit de iş yeri adresi vererek bulabildik.
Tahammül sınırlarını zorlayacak cinsten çalışanları var.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim son 1 sene içerisindeki takipsiz 4-5 siparişim hiç gelmedi.

• Beğen
Tepkiler: Mtt

ekremok

Üye
Tepki
37
İsim
Ekrem
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eser Sevinç

@Cyanide

kesinlikle takipsiz ürün almayın, gerekirse biraz fazla para verin ama takipli alın.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 dolarlık ürüne de en az bir bucuk dolar takipli kargo parası istiyorlar. aliexpresten almanın bir anlamı kalmıyor o zaman da.

benim iş yeri adresim verili. büyük de bir firma. danışmanlar sağolsun teslim alıp paketiniz geldi diye mail falan atıyorlar. bunun bir etkisi var mı bilmiyorum ama takipli/takipsiz hiç bir ürünüm kaybolmadı ya da gelmemezlik yapmadı. yeri geldi 2 ayı buldu ama yine de geldi.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
Benimde basima gelmisti birkac kez gelmeyen kargolar onemli seyler degil ama insan istiyor bir umutsuzluk oluyor icerisinde
Gelmeyenler : bisiklet eldiveni , kirilmaz cam , kilif , birkac parca var ama hatirlayamadim
Onun disindaki her siparisim geldi