Aliexpress

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@ Denedim fakat değişen bir şey olmadı kadansı ölçüyor hızı ölçmüyor. Yani parazit gibi bi durum olsa kadans bilgilerinide iletmez diye düşünüyorum açıkçası

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.367
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yagizz2 Tam merkezli geçiyor mu mıknatısı dışarıdayken değişik bölgelerin önünden geçirmeyi denediniz mi?

• Beğen
Tepkiler: FoldingRider

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yagizz2 iyi bir saat tamircisine gösterseniz faydali olur.

• Beğen
Tepkiler: FoldingRider

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.367
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aliexpressten aldığım ürünler 7 gündür Başakşehir Pim de bekliyor acaba bir sorun mu var yoksa yoğunluktan kaynaklı mı?

Biraz önce Başakşehir Pim den bir yetkiliyle telefonla görüşme şerefine nail oldum. Gecikmelerinin yoğunluktan kaynaklandığını söylediler. Bir problem yokmuş.

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 tam merkezli geçiyor sayacın üstünde "sensor" yazılı ok var tam üstüne denk geliyor zaten biraz daha ilerisi boşluk tek bölge yani ve videoda da plasik kelepçenin sapını ikisinin arasından geçirmeye çalıştığımda sıkışıyor yani aradaki mesafe de yakın ama buna rağmen ölçmüyor. Bariz bozuk :( şasıma tüküreyim de cadans kısmının çalışması beni ümitlendirdi dedim acaba belki açsam lehimlerinin üstünden geçsem olurmu. Bunun tamirini yapan biri varsa aramızda bi tecrübesini dinlemek isterim :)

EDİT: Satıcı ücret iadesini gerçekleştirdi.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Merhaba,
Daha önce aliexpress sitesinden hiç alışveriş yapmadım. Sipariş sonrası Kargo takipi nasıl oluyor? Kargo nosu veriyorlar mı?

elric1982

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Bisikletli Gezgin ürünün sayfasında kargo sekmesinde takipli olarak seçebilme imkanınız var. bazısı ücretsiz oluyor, bazısı 1-2 $ ücret istiyor takipli kargo için. takip numarasıyla da PTT nin sayfasından sorgulama yapılabiliyor :harika:

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aliexpressten km saati almıştım. Teslim edildi olarak gözüküyor ama ürün ne ptt de ne de geldi. Ne yapmam gerekir sizce bu durumda ?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
(link) benzer bir ürün almıştım arka tellerde istediğim verimi alamamıştım bazen okumama yapıyordu,ön jant tellerine ve maşaya monte adince nedense daha iyi performans elde etmiştim,ön tarafta olması görsel olarak rahatsız etmezse bi denemenizi tavsiye ederim aksi halde bozuk olduğunu sanmam çünkü satıcılar için sizin vereceğiniz yorum ve tepkiler onların itibarı için çok mühim.arızalı ürün sanmam göndersinler.

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seko35.50 ön maşadan kadansı ölçemem ki ;)

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
@Yeni_kullanıcı Aynı durum benimde başıma gelmişti. Satıcı ile görüştüm ve biraz daha beklememi söylemişti. 1 hafta sonra teslim edildi.
Onunda nedeni şu; Satıcı bazen takip numaralarını karıştırabiliyor. Yani benim aldığım saatin takip numarasını, başkasının aldığı fenerin takibi ile yanlış giriş yapıp numaralar karışabiliyor.
Fener önce teslim ediliyor ama baktığınız zaman aslında size gelen bir şey olmadığı için haliyle biraz panikliyorsunuz.

Fener deyince aklıma geldi..
Ne olacak bu Fener`in hali?
Ama bir yandan da seviniyorum.. Çünkü seneye Fener`in maçlarını artık ŞİFRESİZ seyredebilecez.. TRT Spor sağolsun :koptum::koptum::koptum::koptum:

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Angaralı Barış 60 günlük süre doldu üzerine 30 gün daha zaman ekledi satıcı yaklaşık 24 gün kalmış durumda beklemeye devam etsem mi ? :)

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yeni_kullanıcı beklemeyi red et v disputeni aç iadeni al hocam gelecek olsa gelirdi ( benım siparişini veridğim km saatş 17 günde geldi )

mstf11

Üye
Tepki
15
İsim
Mustafa
Bisiklet
Mosso
İyi forumlar. Mosso legarda 1821 bisikletim var. Ön arka altus. Aynakol 28-38-48 Ruble 14-28T 3*7 21 vites. Ön vitesin ayarsızlığından bıktım. Ne yaptımsa olmadı. Bu forumda ön vites ayarına dair tüm konuları okudum. Bisikletçiye de götürdüm. Sonuç 20 saniye boyunca zincire sürttükten sonra ancak küçük dişliye inen bir ön vites. Bazen inmiyor ayağımla çekiyorum içe doğru. Ayna kolda tek yaprak kullanılması için buna uygun dişli gerekiyormuş sanırım. Ön vitesi kaldırıp atayım diyorum. Aynakola da aşağıdaki linkteki dişliyi takayım. Tek yaprak aynakola uygun olan dişli bu linkteki midir? 38t alsam taksam tavsiye eder misiniz? Hız meraklısı değilim. Keyif için sürüyorum bisikleti. Evet düz yolda performans düşecek ve yokuşlarda zorlayacak. Değer mi sizce?

(link)

elric1982

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mstf11 limit vidalarından ayarlamayı deneyin veya aktarıcı pozisyonunu kontrol edin öncelikle

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sanırım gelmeyecek olarak düşünmem gerekiyor :)

@Angaralı Barış

@Yagizz2

Teşekkür ederim. 16.10.2018 de vermiştim yeterince beklediğimi düşünüyorum. O yüzden itiraz açayım. :)