Aliexpress

ErHan72

Daimi Üye
Tepki
422
İsim
Erhan
Bisiklet
Carraro
@cracura kask olarak şunu aldım 28 Ağustos indiriminden ama daha kullanmak nasip olmadı (link) dışı pvc denen plastik, kafaya gelen yerlerde pedler var. Oldukça da hafif. Başınıza bastırınca hafif bir acı oluyor. Sanrım baş kısma gelen pedlerin altındaki alanlar dar olduğundan diğer kasklarda da böyle mi bilmiyorum. Ne kadar kaliteli bilemem. Umarım öğrenmek durumunda da kalmam. Daha önce aldığım kask büyüktü. Sirkeciden bir bisikletçiden 50-60 TL bir paraya almıştım.

Scudo

Yusuf_AZE

Üye
Tepki
221
Bisiklet
KTM
@Mutluthegreat
Ozelliklerinde yazmiyor. Bildigim kadariyla eşleşmiyor strava ile. Ama daha elime ulaşmadi. Ulaşsin. Deneyip yazacagim.

Tepki
17
İsim
Mutlu
@Yusuf_AZE strava veya runstatic ile eşleşmesi açısından yada akıllı telefondan daha detaylı analiz yapabilmek için aşağıdaki ürün daha verimli olur herhalde. Satıcının usd 1 tutarında kendi indirim kuponu var.
Gelince görüşlerimi yazarım

(link)

ardarda

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar,
aliexpresten karbon ön maşa almak istiyorum.
(link)
sizce alınırmı, bununla birlikte karbon maşa montajı için almam gereken başka bir ürün var mı? Çektirme vb.

Ken

Üye
Tepki
48
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
@cracura Bütçen ne durumda bilmiyorum kask olarak bunu aldım gayet memnunum 20+ hava tahliye deliği var TR de uygun fiyata olanlar var fakat delik sayısı vs benzer ürün göremedim, arkadan ayarlı içinde yumuşak cırt cırtlı dokusu ve ön kısmına eklenen rüzgarlık galiba var, birde gözlük hediye ile geliyor gözlük tırt 14 günde geldi paketleme çok başarılı. (link)

Ön ışık arayanlara ve özellikle benim gibi akşam ve geceleri kullananlara şiddetle tavsiye edeceğim ürün 4 modu var aydınlatması çok çok başarılı şarjlı ve şarj aleti vs ile geliyor şarj süresi 4 saat rahat gidiyor. Çakar modu, şarj göstergesi var.Araba falan sananlar olabiliyor :) 10 günde elime ulaştı.(link)

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
(link)

Kullanan var mı bu çantayı arkadaşlar ?

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
acelesi olanlar Maleroads Official Store isimli satıcıdan uzak dursun..

aliexpress'te denk geldiğim en rahat en tembel en umursamaz satıcılardan bi tanesi muhtemelen..
satıcının dükkanında çok güzel çantalar var ama internetten satışlara pek önem vermiyor sanki..

1 EYLÜL 'de sipariş geçtiğim 10L sırt çantasını 2 hafta boyunca kargolamadı..
tabi ben üç beş günde bir mesaj atıp bilgi almaya çalıştım..
her seferinde "rahat ol gönderiyorum" deyip durdu..
zaten bu çinlilerin hepsi otomatiğe bağlamış, her mesajlarında "relax" yazıyorlar :D

ikinci haftanın sonunda baktım hala kargo yok, 16 eylülde iade talebi (dispute) açtım..
17 eylülde iade talebimi görür görmez bana mesaj atmış, "bugün kargoya verdim lütfen disputeyi kapat" yazmış..
ben de "kargo hareketleri başlasın o zaman bakarız" dedim..
daha bugün 20 eylül'de ilk kargo hareketi başladı..

normalde 1 eylülde verilen siparişi 20 eylülde teslim alırsın ama bunun kargo hareketi daha yeni başlıyor..
neyse ki acelesi olmayan bi ürün, bu nedenle alttan alıyorum inatla bekliyorum..
bir de aliexpress'in 28ağustos-2eylül kampanyasından yararlanmıştım..
kuponla ekstra indirimlerle 30 dolarlık çantayı 25 dolara almıştım.. o çanta buraya gelecek o_O

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cracura Kask olarak bunu aldım uzun 1 aydır kullanıyorum sağlam ve renk olarak iyi ki sarıyı almış
(link)
altta yorumlar kısmında resimleri mevcut arkadaşımın hesabındna almıştık. Görürüsün.
Aldığım ön lamba harici bataryalı +1$ da batarya için kargo verdim ve o zaman için döviz kuru ile uygun olmuştu şimdi o ürün biraz uçuk fiyatlı oluyor ama yinede link vereyim.
Dediğim gibi harici batarya ücretsizde gelmiyor onun için baya fiyatı artmış daha uygun bir şeyler bakabilirsin. En düşük kademede 3 saat civarı kullandım 8 saat gibi bir zamanda da full şarj oluyor.
(link)

@fensinn
o çantanın artık tescilli olan Çin markası Roswheel olanını arkadaşım kullanıyor gayet memnun hem el çantası hemde bagaj için küçük çanta olarak.

Ayrıca dün sipariş verdiğim 3 ürün. Gelince yazarım tekrardan.
Multi Tool (link)
Water bag (link) (bisiklet ve yürüş için)
Gidon yükseltme adaptörü (link)

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@etkiliadam gözlük gerçekten uv koruması sağlıyor mu, kontrol etmenin yolu var mı acaba

EBARS

Üye
Tepki
16
İsim
batu
Bisiklet
Sedona
bakım aletleri ve elektrikli korna sipariş etmiştim aliexpressten takipsiz bi şekilde 2 ayı geçmesine rağmen sadece bi tanesi geldi. biri de almış olabilir gelen siparişi ptt çalışanı apartmanın önüne bırakıp gitmiş neyseki komşum görüp getirmişti

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Şu liste şöyle kösede dursun ;)

(Sibop adaptörü) (link)
(Elastik kayış-mavi) (link)
(Sibop ışığı-sarı) (link)
(Reflektör Stıcker-sarı) (link)
(Düdük Anahtarlık-mavi) (link)
(Sibop koruyucu kapak-mavi) (link)
(Pantolon v.s. için reflektör bant-sarı) (link)
(Usb'den aydınlatma ışık-sarı) (link)
(Cırtlı Kayış Tutucu-mavi) (link)
(Lazer pointer + fener-yeşil) (link)
(Led flaşör-kırmızı) (link)
(Mini usb led ışık-beyaz) (link)
(Sibop ışığı 5 ledli ) (link)
(Su geçirmez çanta v.s. kılıfı-sarı) (link)
(zincir koruyucu-mavi) (link)
(250lm el feneri-mavi) (link)
(Anahtarlık fener güneş enerjili-mavi) (link)
(karabina kanca 10 adet-mavi) (link)
(Sipop ışığı 7 led-mavi) (link)
(Fren kolu koruyucu-mavi) (link)
(Su geçirmez kadro çantası kılıfı) (link)

Yusuf_AZE

Üye
Tepki
221
Bisiklet
KTM
@soulless

Sipariş dün elime geçti. Montajini yaptim. Oncelikle artilari -
- kablosuz oldugu icin kablo kirliliği yok. (Hoş ben buna fazla önem vermiyorum. Ama bazi arkadaslar icin onemli olabilir)
- paketlemesi iyi. Yolda basina bir bela gelme ihtimalini minimize etmeye calismislar.
- linkide yazan ozelliklerden fazlasi var. Mesele ortalama kadans, ortalama hiz, ortalama kalp ritmi, kalori, yag yakimi, sicaklik olcer gibi.
- kurulumu basit. Fazla karmasik degil arayuzu. Ekranda 3 gostergeyi ayni anda gore biliyorsunuz. Anlik hiz ve anlik cadance sabir. Sonuncusu secmeli. (Mesela ben anlik kalp ritmini sectim. Ama siz mesafe, max hiz, max cadance, max/min kalp ritmi, kalori gibi degerleri sece bilirsiniz)
- pilleri kullanilir durumda. Eskime ve ya calismama gibi bi durum simdilik soz konusu degil.
- gogus bandi ince ve yumsak. Insani fazla rahatsiz etmiyor. Ve alqilayicisi yaklasik 3 metreden gogus bandini algiliyor.

Eksileri:
- arka isiklandirmasi yok. Ve ya ben bulamadim. (Geceler kullanimda sorun olabilir)
- sabit 2 deger haric ekrandaki diger degerlerin fontu cok kalitesiz. Sabit dururken normal okunuyor. Ama surerken(ozellikle de micirli yollarda) bazen rakam ve harfleri okumak icin durmak zorunda kalabilirsiniz. Harfler bir birine karisiyor.kullanim klavuzu yetersiz. Ozellikle de montajin anlatildigi resiimler kotu.

Dun montajini yaptim. Ama cok az - yanii 3 km kadar deneme-test etme sansim oldu. Degerleri dogru hesaplayip hesaplamadigini henuz netlestiremedim. Ama kalp hizini olcen gogus bandi normal calisiyor gibi. Cunku baska bir cihazla da karsilastirdigimda 2-3 farkla ayni degerler cikiyor.

Bilgisayar kendisi de şık duruyor gidonda. Kendini bi an icin garmin kullanicisi sandim :p

26.08.2017 siparis gectim. 23.09.2017 de kargo bedelsiz aldigim halde takip kodu verdiler.

Telefondan yazdigim icin bazi yazim hatalari icin kusura bakmayin.
Bu kadar incelemeden sonra belki birisi almak ister diye linkini de birakiyorum.

Lixada Fonksiyonlu 3-in-1 Kablosuz Bisiklet Bilgisayar Kronometre LCD Bisiklet Bilgisayar Cadence Nabız Göğüs Kemeri
(link)
(from AliExpress Android)

Düzenleme: Arka ışıklandırması da varmış. Tuşlardan birini basıp 3 saniye basılı tutunca 4 saniyelik bir arka ışıklandırma oluyor.

Musty37

Üye
Tepki
4
İsim
Mustafa
Merhaba arkadaşlar , AliExpress den elcik tavsiye edebilcek var mı ? Bisiklet carraro 224

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tepki
17
İsim
Mutlu
@Yusuf_AZE sanirim sizden sonra alan baya arkadas oldu. Satici fiyati yukseltmis. Sensorlerini cep telefonu ile eslestirme yada verilerini stravaya yukleme imkani var mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mutluthegreat
Stravaya atabilmeniz icin urun gps li olmasi lazim. Igsport igs20, 100 lira suan ancak gogus ve kadans bandi takilamiyor. Igsport igs10 ise 150 lira ve +ant li tüm urunleri goruyor. Bu dedigim iki urunle de direk stravaya atabilirsiniz dosyalari.

Tepki
17
İsim
Mutlu
@Ahmet Bilge Kaan AKIN - Eger urunun kablosuz sensorleri cep telefonu ile eslesiyorsa, telefonun gpsini kullanarak, yol bilgisayarinda gps alici olmaksizin stravaya veri gonderebilir diye dusundum.
Cevabiniz icin tskrler. Bu durumda bluetoohlu nabiz zensoru ve kadans/hiz sensoru alip telefon ile eslestirerek kullanmak benim daha cok isime yarar.
Yine de arkadasin aldigi fiyatina gore guzel bir cihaz.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Ahmet Bilge Kaan AKIN linkteki ürünü ben de kullanıyorum.. hırdavatçıdan 10liraya balata temizleyici sprey aldım, bunun içine sıkıyorum.. zincirin altta kalan kısmına takıyorum hafif de havaya doğru kaldırınca pedalı çevirmek kolay oluyor zincir de takılmadan dönüyor.. bu aparat sayesinde zincir temizleme konusunda eskisi kadar üşenmiyorum.. fiyatına göre nefis bi aparat.. kırılırsa yine alırım :D

(link)

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
55 dolarlık bir alışverişe nekadar gümrük vergisi çıkıyor?

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ferhat Karaca
Gümrük bedeli fatura tutarı üzerinden %20 olarak hesaplanıyor. Aliexpress ten alınacaksa gümrük ödemeden gelme ihtimali de var. Biraz şans...

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Karaca