Aliexpress

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@HknBssz sistem hatsı : hayır ayrıcalık oldugunu biliyorum(google çeviri saolsun)nedem böyledediğini soruyorum @Ramadan Ş. hayır gerçekten türkçe karakter kullanma denilince böyle yazmam gerektiğini düsündüm ancak anladim ne oldugunu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tmm yanliş anladim uzatmayın bukadar :mad: neden alışveriş yapamiyorum neden system error no privilege yaziyor bide onu açiklasaniz bişeymi eksik yapiyorum herşeyi dediğiniz gibi doldurdum :(

sipariş ettim hadi hayırlısı

ancak ininal kartımdan 2 tl aldıkları için 3 deil 2 ürün siparişedebildim

Dogan09TR

Üye
Tepki
10
İsim
Doğan Ç
Bisiklet
Kron
Türkçe harf kullanmadan Türkçe yaz nasıl olsa Türkiye'deki kargo şirketine geliyo ordan sana geliyo yaz geç

Fergen

Üye
Tepki
33
İsim
Bülent
Bisiklet
Carraro
Ben sırf merakımdan soruyorum. (tabi hemen forumda da araştıracağım da bu konuyu kaybetmek istemiyorum, üşengecim biraz.)

Hiç gidonu veya sele borusu kırılan var mı?

Sahte, replika, karbon veya alüminyum malzemelerden? Gerçekten çok merak ettim.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Designed in California made in China :D

Duz yolda giderken tabiki kirilmaz arkadaslar. Fakat paylastigim videodaki arkadas daha monte ederken catlamis. Yani adamlar hafif olsun diye cok ince bir karbon tabaka kullanmis belliki. Karbonlarin da kendi aralarinda kaliteleri var bildiginiz gibi.
Bisikletle yaptigiz en ufak kazada, en ufak devrilmede STİ kollar, yani gidon darbe alir bunu biliyorsunuzdur. Darbe almaya bu kadar musait bir parcanin daha dikkatli secilmesi gerekir bence. Ayrica yokus cikarken de gidondan cok fazla destek aliriz, bu sirada da bir sorun yasatabilir...

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Biraz sonra forumun tamamı karbonun kolayca kırılan bir malzeme olduğunu fark edip, karbon bisikleti kötülemeye başlayacak gibi hissediyorum.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@Çaylak-24
Ben şuana kadar 70 den fazla ürün aldım 1 üründe sıkıntı çıktı, onun da ödemesi geri geldi. %100 memnuniyet

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Çaylak-24

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bence "made in" ve "made by" kavramlarına dikkat etmej gerek bu konuda..

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Yaklaşık 15 yıldır karbon parçalarla ilgili ne kadar hafif olduklarına dair yazılar okuyorum. Şık duruyorlar süphesiz. Ancak 15 yıldır gelişmeyen tek yanları, kırılganlıkları. Haliyle fiyatları da hala yüksek.
Bir otomobilin de beni ilgilendiren özelliği 0dan 100 km ye kaç saniyede çıktığı değil, 100kmden 0km ye ne kadar çabuk düştüğüdür.

Güvenli gelmiyor karbon bana. Kul yapısı nesneler nedense en elzem oldukları zamanda işe yaramaz hale gelivermek gibi bir istatistiğe sahipler maalesef.

Sağlıkla kullanmanızı dilerim

master of sprockets

Daimi Üye
Tepki
287
İsim
Kaan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar ben valla karbon falan bilmem. O karbon mu marbon mu bilinmeyen şeylerden almayın. Benim bildiğim gidon has gaziantep yapımı türk Hi-Ten çeliktir. Çok ayrodinamiktir. Hafifliği karbonla kıyaslanamaz bile. 2 kg! Hem de gırılmaz. Eğer dediklerime inanmıyorsanıt bisiklet performans mühendisi @BisikletliCocuk a sorabilirsiniz.