Aliexpress alışveriş

Berke

Road Bike Cyclist
Başlık
59
Tepki
9.196
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya geçen sene aldığım şeyler 2-3 haftada geliyordu.
Bu sene ise kargo Çin'den çıktıktan sonra kargodan haber yok bir çok siparişimde. Bilerek yapılıyor herhalde bazı şeyler.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
3.075
Bisiklet
Diğer
Başka bir forumdan aliexpres deki bazı satıcıların türkiye yi banladığı söyleniyor. Siparişler ulaşmayınca parayı iade edip zarar ediyorlar onlar da haklı.
mayısta verdiğim takipsiz sipariş gelmedi 2 ay önce verdiğim de gelmedi. Şimdi takipli aldım bakalım ne olacak oda gelmezse uzun bir süre birşey almam artık aliden

MakRo

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
3.429
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yalnız Pedal mayıstaki siparişlerim benimde gelmedi temmuzun ilk haftası verdiğim 3 siparişten 2si de 1 hafta gibi sürede elime geçti. Tam kumar oldu.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

eren konu

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
782
Bisiklet
Specialized
4 haziranda sipariş ettiğim ürünlerin bir kısmı geldi fakat yarıya yakını gelmedi.
3 ayı geçti alışveriş süreci.
Acaba geç de olsa mutlaka gelir mi?

laka

Üye
Başlık
0
Tepki
186
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Eskiden Aliexpress satıcıları Türkiye için genellikle 1 aylık varış süresi verirlerdi. Şimdi o süreyi iki aya çıkardılar. İki ay içinde gelmezse dispute açabiliyorsunuz. Ayrıca ben de Çinli bir satıcı olsam ben de bu şartlar altında Türkiye'ye ürün göndermem. Adamlar haklı. Her sattığım ürün için karşı taraf "bana ulaşmadı" diye dispute açıp para iadesi alırsa ne anladım ben o ticaretten. Türkiye'nin gümrük ve posta idaresini yeni kanunlar ışığında istihdam olarak desteklemesi gerekiyor. Ya da bu işi özel sektöre devredecekler. Keşke öyle yapsalar.

saintco

Üye
Başlık
2
Tepki
57
İsim
önder taşkınvardar
Bisiklet
Salcano
Çindeki alışverişlerimde fark ettim ürün satan firmalar ürünü kargolamış gibi yapıp sanırım itiraz süreside 2 ay olunca parayı kullanıyorlar günü geçincede iade ediyorlar paradan para kazanma yöntemini bunlarda ögrendi.Siparişten sonra firma ürününüzü kargoladı diye mesaj gelince dikkat edin kargo takip numarası diye verilen şu tarz ise ürün %95 gelmiyor arkadaşlar. ( S00000014542985 )

MakRo

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
3.429
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yalnız Pedal

Evet aldığım ürünlerinin hepsi takipli üründü. Şu konuda da bahsettim. Aliexpress siparişim 29 Mayıstaki siparişimden 1 tanesi aldığım haftada "shipped canceled" yazıyordu. Satıcı ile 1 kere konuştum ilgileniyoruz dedi ve cevap yazmadı 60 gün sonra o üründen para iadesi aldım. Aldıklarımdan 1 tanesi forma 1 tanesi de dry bag'ti. Forma cuma akşama merkez postaneye gelmiş görünüyor bakalım yarın ürünü teslim alırsam satıcı ile iletişime geçip parasını vereceğim, boşuna hakka girmeye gerek yok.
Şu da iptal edilen ürün çakma power comp sele. Bu ürün iptal edildiği tarihte de aynısından Türkiye'de forumdan bir abi bulmuş ortaklaşa aldık.

1567976335259.png

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Greystone

Aktif Üye
Başlık
4
Tepki
169
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MakRo

bazen para iadesinden sonra ürün geliyor tekrar sipariş veriyorum ürün göndermeyin böyle böyle oldu diyorum çok seviniyorlar

Başlık
3
Tepki
35
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar dün 9-10 parçaya yakın birşeyler satın aldım aliexpress üzerinden. Hazır almışken göbek seti de alayım dedim ama alanların attığı fotoğraflara baktığımda neredeyse her üründe ürünün geçmişte kullanılmışlığı gösteren çizilme vb. izler vardı ve bende vazgeçtim.

Hani çizik desem değil ki bildiğin ürünler 5000 kilometre kullanılmış gibiydi. İçime kurt düştü açıkçası, sizce alınır mı? Sıfır değilse zaten kesinlikle almanın bir anlamı yok. Ayrıca almak istediğim göbekler shimano idi, eğer sıkıntı çıkmayacaksa frenleri falan da aliexpress üzerinden halledeyim diyorum.

firestone

Forum Demirbaşı
Başlık
7
Tepki
654
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
China Post takipli ile 10 ağustosta yola çıkan son siparişim bugün Türkiye'ye giriş yapmış, Aliexpress'den mail gelmese haberim olmazdı, 2 ay dolmadan geleceğini sanmıyodum.:)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
3.075
Bisiklet
Diğer
Gelmeyen son takipsiz paketinde iadesini aldım bidaha takipsiz ürün almam aliden. Bizim kavşaklar takipsiz diye ürünün üzerine mi yatıyor anlamadım ki sonra satıyor olabilirler her şey beklenir bunlardan

• Beğen
Tepkiler: MakRo

estudiante

Daimi öğrenci
Başlık
11
Tepki
737
China Post takipli ile 10 ağustosta yola çıkan son siparişim bugün Türkiye'ye giriş yapmış, Aliexpress'den mail gelmese haberim olmazdı, 2 ay dolmadan geleceğini sanmıyodum.:)
Temmuz ve Ağustos’taki siparişler geliyor, haziranlar çok geç geldi, bazıları hala gelmedi

Başlık
3
Tepki
35
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar dün 9-10 parçaya yakın birşeyler satın aldım aliexpress üzerinden. Hazır almışken göbek seti de alayım dedim ama alanların attığı fotoğraflara baktığımda neredeyse her üründe ürünün geçmişte kullanılmışlığı gösteren çizilme vb. izler vardı ve bende vazgeçtim.

Hani çizik desem değil ki bildiğin ürünler 5000 kilometre kullanılmış gibiydi. İçime kurt düştü açıkçası, sizce alınır mı? Sıfır değilse zaten kesinlikle almanın bir anlamı yok. Ayrıca almak istediğim göbekler shimano idi, eğer sıkıntı çıkmayacaksa frenleri falan da aliexpress üzerinden halledeyim diyorum.
Sorum hala geçerli arkadaşlar. :)

Başlık
3
Tepki
35
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BisikletSeverÜye İçinizde ufak bir şüphe oluştuysa bile o satıcıdan almayın, illa ki aynı ürünün farklı satıcıları vardır.
Uygun fiyatlı satıcı sayısı zaten az, en iyisi bunlara kanmadan farkını ödeyip memleketimizden almak. :) Bakalım sipariş verdiğim ürünlerin kaç parçası gelecek?

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Başlık
1
Tepki
504
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Son 3 aydir acayip bir kargonun araklanmasi olayi yasaniyor..ya bizim ulkede yada transit indi bindi yapilan yerlerde..

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Yukarı Alt