Aliexpress alışveriş

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Başlık
52
Tepki
347
Bisiklet
Salcano
@murat serbet
Yerli ureticiden ziyade yerli saticiyi korumak diyorlar.

Düşün simdi biz tekil vergi ödüyoruz. Bizimteker teker aldigimizi toplu alip ticari vergi odeyip ona gore satan var. Bunlardan bahsediyorlar aslında. Daha dogrusu onlari kilif gösteriyorlar.

Ama hee yerde diyorum. Youtube olayi artti isin cilki cikti. Adamlar icerik videosi yapacam diye eline kamera alan kutu acma videosu diye başlık atti birde bas bas vergi almıyorlar zaten düşük yaziyorlar. Alin alim linkiniaciklamaya koydum dediler. Ahanda sonuc.... O nissan 350z getiren adamin milyon izlenen vidoesu sonrasi adama nasıl yapıştılar ayni hesap bence.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Başlık
1
Tepki
502
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Ufak tefek siparislerim vardi neredeyse hicbirisi gelmedi..tartisma acip hepsinin parasini iade aldim..neden gelmiyor acaba yildirma politikasi olabilirmi..yada yerel posta kurumunun isguzarligimi..bu ara kargolari teslim edilmeyen varmi.

estudiante

Daimi öğrenci
Başlık
11
Tepki
614
Bir kargom gelmedi, bir hafta sonra merak edip gittim pttde bekliyormuş. Canları istememiş herhalde adrese getirmeyi.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
3.330
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Takipsiz kargolarla büyük ihtimal uğraşmak istemiyorlar. Ha gelip evin önüne atmışım ha götürmemişim kafasındalar galiba. Önceden takipsiz kargoya bile zil basan postacı kapıya fırlatıp gider oldu. En martta ürünüm geldiğimde. "ooo senle uğraşacağız biz her ay bir şey mi alıyon sen" diyordu. Bu değişen gümrük olayından olsa gerek her ürünü inceliyorlar artık diye düşünüyorum. Araya bayram tatili de girince baya bir yığılma olduğunu düşünüyorum. Keşke yerli üretici olsa da o kadar zahmete girmesek. Ama n11 gibi sitelerdeki bir çok ürün aliexpress ürünü adam o kadar üşeniyor ki ürünün resmi çekmek yerine direk aliexpressteki resmini kullanıyor. Kamuflaj bantlarından aldım 4 tanesi 18 liraya, gelmedi dispute açtım 3.5 ay oldu. Şimdi bu ürünün aynısın tr'de birim fiyatı 20 lira ben 4 tanesini dolar 5.8 iken 18 liraya aldım. Hangi satıcıyı korumaktan bahsediyorlar acaba

BF Okuru

Üye
Başlık
5
Tepki
87
1 ay önce ülkeye giren paketlerim daha yeni işleniyor, aşırı yavaşladı sistem. 1,5 ay önce kayıtlı postayla çinden çıkış yapan paket ise hala işlenmedi.

Aldıkları vergiyi işçi saatlerine ödüyorlar geri, ne anlamı kaldı? Kapıya atıp giden postacı bile para alışverişi için 5 dakika harcar oldu.

Bu sistemle kârdan çok zarar ediliyor gibime geliyor.

observer

Forum Bağımlısı
Başlık
136
Tepki
505
Bisiklet
Salcano
@Pagajakh
kusura bakmayın dalgınlıktan doları tl ye çevirmeyi unutmuşum. 5 dolarlık üründen yüzde 20 yani 1 dolar vergi alınmış dolarda 5.59dan hesaplanmış. aliexpress in bile cazibesi kalmadı desenize oradaki 1-2 dolarlık kabloları burda 20-30 a alacağız yine mecbur.5-10tl için beklemeye gerek yok artık o kadar

BF Okuru

Üye
Başlık
5
Tepki
87
Arkadaşlar UKİM Zimmet Edildi ne demek oluyor şu an?
Ufak paketler Ukim'e uğramadan 12 lira vergi ile geldiler ama igs618 gps bilgisayar aldığım kargo 5-6 gündür Ukim'de bekliyor. Dün Zimmet Alındı yazdılar, başka da bir hareket-vergilendirme yok.

Ne yapmak lazım?
Ukim'in yerini biliyorum, daha önce gidip aldığım da oldu. Ama gidince açıp bakıyorlar, tam fiyatı öğreniyorlar, vergiden kaçamıyorsun. Eve gelince bazen yanlışlıkla düşük miktarda vergi yazıyorlar, satıcı da düşük yazdıysa belki 40-50 lira vergi ile kurtulurum diye gidip almayı hiç istemiyorum. Ama şikayetvarda 1 aydır Zimmet Alındı da bekliyor diye şikayet edenler olmuş, var mı bilgisi olan?

Pakette çok büyük değil aslında, 200 gram ama kutu ile göndermişler muhtemelen, o yüzden Ukim'e gitti.

Şimdi de ptt işyerinde bekliyor - ukim yazıyor. Değer tespiti yapılamıyor diye belge gönderecekler galiba, yanılıyor muyum?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

fzt_m

Üye
Başlık
0
Tepki
15
İsim
muhammed
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Herkese merhaba. Yeni üyelere konu açma izni tanınmamış alakalı bir başlıkta sorumu sormak istedim.
Bisikletimi alalı 2 gün oluyor. Bisikletim başlabgıç için mpsso legarda. Bugün dechatl8ndan kilit aldım. Almak istediğim suluk ve kafesi, çantalar, kilometre saati, koruyucu bant gibi ekipmanlar içün decathlon pahalı mıdır, daha uygun ibternet siteleri ve ürün tavsiyelerinizi sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Rhodiumm

Üye
Başlık
1
Tepki
129
İsim
Ayberg
Bisiklet
Mosso
Evet aylar sonra AliExpresste Bora Hansgrohe takım formasını buldum. Satıcıdan ürünün gerçek fotoğraflarını istedim ve gayet tatmin edici. Orijinale benziyor yani :D Sipariş vermeyi düşünüyorum. Tayt pedi ve kumaş kalitesi de fena olmuyor. Halihazırda AliExpressten aldığım forma ve taytı giyiyorum. Pedi 150 km , 5-6 saat sürüşümde bile ağrı yapmadı.

Screenshot_2019-07-12-13-17-28-302_com.alibaba.aliexpresshd.pngScreenshot_2019-07-12-13-14-24-252_com.alibaba.aliexpresshd.pngScreenshot_2019-07-12-13-14-32-193_com.alibaba.aliexpresshd.pngScreenshot_2019-07-12-13-14-36-978_com.alibaba.aliexpresshd.png

@Rhodiumm

Köpeğin taytı koklamasi da ayrı bir olay 😂😂

• Beğen
Tepkiler: meren12

yavuzkosar

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
309
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rhodiumm
Beğendim alırsanız gelişmeleri bekliyorum, bende sipariş verebilirim, sadece üst yada alt olarak sipariş imkanı var mı birde link paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm

Rhodiumm

Üye
Başlık
1
Tepki
129
İsim
Ayberg
Bisiklet
Mosso
@yavuzkosar

Alırsam gelişmeleri yazacağım.

TRY 64.32 41%OFF | 2019 Yeni Hansgrohe takım bisiklet forması ve önlük şort takımı nefes yaz Üstleri Gömlek Ropa Ciclismo Erkekler Maillot Culotte giyim
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

MakRo

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
3.330
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En son 29 Mayısta 4 tane ürün siparişi vermiştim. Hiç bir bilgiye ulaşamıyorum. 2 tanesine ekstradan 1-2 dolar verip takipli kargo aldım fakat en son Çinden çıkış yaptığını görüyorum sonrası meçhul durumda. Kendi düşünceme göre ülkeye giriş yaptı fakat hala çuvallarda bekliyor diye ümit ediyorum. Malum değişen gümrük kanunundan dolayı inceliyorlardır diye düşünüyorum. Daha önceden sipariş verdiğim bir mağazada var içlerinde satıcı anında dönüş yaptı, 20 gün ek süre istedi eğer gelmezse para iadesi yapacaklarını iletti. Şuanda beklemedeyim. 2 ürün daha sipariş etmeyi düşünüyorum ama onlar gelir mi kalır mı kararsızım. Malum S-400'lerde geliyor dolar artar diyorlar.
Almayı düşündüğüm ürünlerden bir tanesi :
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

BF Okuru

Üye
Başlık
5
Tepki
87
@MakRo

Size iyi bir haberim var o zaman. 8 mayısta verdiğim sipariş 15 mayısta çinden çıktı ve öyle kaldıydı. Dispute açacaktım 60 gün dolunca ama adam 20 gün daha uzattı. Vaktim yok diye 65. gün dispute açtım, aynı gün, yani dün akşam paket ülkeye giriş yaptı.

2 ay beklettiler o konteyneri. Ama sonunda girişini yaptılar. Vergi muhabbetinden önce sipariş ettiydim, bakalım ona vergi yazacaklar mı. Yazarlarsa hak yemiş olurlar, 15 mayısta gelen konteyneri 2 ay bekletmeleri benim suçum değil.

Neyse, gerçekten nadir ve pahalı bir üründü, çinden ucuza buldum diye sevinmiştim, iyi ki geliyor. Sorunsuz gelir inşallah.

Sizin paket de yakında girebilir, aceleniz yoksa biraz daha beklemenizi tavsiye ederim.

• Beğen

yavuzkosar

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
309
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başakşehir pim de bekliyen paketi kendim gidip alamıyor muyum? Gümrük ile iletişime geçtiğimde buradan teslim yapmıyoruz diyor ama bir kaç yerde okuduğum bazi kisiler gidip almış. Gelen paketinin vergisi vs herşeyi ücreti yansıtılmis, 13 tl bi vergi tutmus ama 2. Haftaya girdik hala bir hareket yok kafayı yicem.

izzetince

Üye
Başlık
0
Tepki
295
İsim
İzzet İnce
Bisiklet
Eddy Merckx
@yavuzkosar

Merhabalar daha geçen hafta oraya gittim. Sırada beklerken önümdekileri tam dediğiniz gibi geri çevirdiler. Vergilendirilmiş ürün size geliyor, ordan teslim alamıyorsunuz.

yavuzkosar

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
309
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@izzetince
Süreci hızlandırmak için bir formül yok mu acaba? Hiçbir hareket yok her gün arıyorum değişen bir şey yok nedensen çok canımı sıkıyor bu durum, Çin'den 4 günde gelen ürün 2. haftasına girdi hala bekletiliyor...

• Beğen

MakRo

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
3.330
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aliexpressten sipariş verdiğim bir ürünüm vardı. Belli bir sonra "gönderi iptal edildi." şeklinde kaldı, bir kaç kez satıcıya mesaj attım. Önce ilgilendiklerini, sonra da tekrar gönderim yapıyoruz dediler. Ürün teslim süresinin bitmesine 13 gün, 60 günlük satış sonrası destek süresinin bitmesine de 14 gün var. Satıcı artık mesajlarıma yanıt vermiyor. Bu durumda biraz daha bekleyeyim mi yoksa dispute açayım mı ? Ürün iptal edildiğinden olsa gerek hiç bir şekilde takip edilemiyor. Takipli olmasına rağmen diğer ürünlerimin de en son Çin'den ayrıldığı tarihler var. Hiç bir şey göremiyoruz. Tamam vergi olayı geldi de neden bu kadar gümrükte bekletiyorlar ?

001.JPG

firestone

Forum Demirbaşı
Başlık
7
Tepki
639
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
@yavuzkosar Arkadaşımın siparişi 28 mayısta giriş yaptı, hatta dedim belki bayram öncesi eline geçer, 31 mayıs cuma gününe geliyodu çünki. Gelmeyince bayram sonrası dedik artık, bayram bitti 1 hafta içinde vergilendirildi, aslında 30 mayıs öncesi giriş yaptığı için 22 dolar altı muafiyetinde ama hadi neyse elime geçsin yeter dedi. Sonuç, paket hala Başakşehirde bekliyo.

Benim 5 haziranda çinden çıkış yapan paketimin yurtiçi girişi bile gözükmüyo hala.

yavuzkosar

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
309
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@firestone
Çok ilginç, sanırım bizleri yurtidisi alışveriş konusunda soğutmak istiyorlar?

@MakRo
Bence anlaşmazlık açın gitsin, ben bir siparişim için öyle yaptım, 2 ay olmuştu elime gelmedi satıcı 1 ay daha uzatıyorum dedi ben 1 ay çok uzun süre dedim bastım anlaşmazlik butonuna 1 hafta içinde param geri yatırıldı 😊

• Beğen
Yukarı Alt