Aliexpress alışveriş

Konular
0
Adı
Oğuzhan Aydın
Bisiklet
Kron
Sanırım gelmeyecek olarak düşünmem gerekiyor :)

@Yeni_kullanıcı Bence satıcı ile irtibata geçip en fazla 1 hafta daha bekleyin.. Baktın gelmedi DISPUTE açık hak talebinden bulunun..
@Yeni_kullanıcı beklemeyi red et v disputeni aç iadeni al hocam gelecek olsa gelirdi ( benım siparişini veridğim km saatş 17 günde geldi )
Teşekkür ederim. 16.10.2018 de vermiştim yeterince beklediğimi düşünüyorum. O yüzden itiraz açayım. :)

mersault

Daimi Üye
Konular
39
Adı
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
aliexspress den 179 TL değerinde ürün aldım 75,1 TL gümrük vergisi uyguladılar. Memleket iyice yaşanmaz hale geldi.

mersault

Daimi Üye
Konular
39
Adı
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@trainspotting35 yok bu ara hep böyle bir arkadaşım74 Tl ürün aldı 54 TL vergi ödedi.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@mersault Çok büyük konuşmayayım ama ne mantıkla alabiliyorlar ki fatura yazan bedelin %18 kadar vergi alabilirler.

Ben daha yeni bisiklet km saati aldım vergi ödemedim.

Tepkiler: Yagizz2

Yagizz2

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Konular
2
Adı
Yağız
Bisiklet
b'Twin
@trainspotting35 bende her ne kadar bozuk çıksada 83 tl idi ve bir ücret ödemedim

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@Yagizz2 Sizin 15 dolar ürününüz zaten vergi sınırının altında.

Konular
0
Adı
İlker Durmaz
Bisiklet
Bianchi
İyi forumlar. Mosso legarda 1821 bisikletim var. Ön arka altus. Aynakol 28-38-48 Ruble 14-28T 3*7 21 vites. Ön vitesin ayarsızlığından bıktım. Ne yaptımsa olmadı. Bu forumda ön vites ayarına dair tüm konuları okudum. Bisikletçiye de götürdüm. Sonuç 20 saniye boyunca zincire sürttükten sonra ancak küçük dişliye inen bir ön vites. Bazen inmiyor ayağımla çekiyorum içe doğru. Ayna kolda tek yaprak kullanılması için buna uygun dişli gerekiyormuş sanırım. Ön vitesi kaldırıp atayım diyorum. Aynakola da aşağıdaki linkteki dişliyi takayım. Tek yaprak aynakola uygun olan dişli bu linkteki midir? 38t alsam taksam tavsiye eder misiniz? Hız meraklısı değilim. Keyif için sürüyorum bisikleti. Evet düz yolda performans düşecek ve yokuşlarda zorlayacak. Değer mi sizce?

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
teli çektirme miktarı ile ilgili bir sıkıntı olabilir, aktarıcıdan önce vites koluyla ilgili düşünün bence.

Literary

ϜϓſϞ
Konular
4
Bisiklet
Carraro
@mersault 300 liralık ürüne 32 tl ödedim sizin hesapta bir yanlışlık olmalı bence uzak doğu ülkelerinde gelen ürünlere %20 vergi uygulanır tek paracayı gecen 22 euro üzeri ürüne cıkar bu vergi

Yagizz2

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Konular
2
Adı
Yağız
Bisiklet
b'Twin
@seko35.50 tamam ama onu oraya monte edersem kadansımı nasıl ölçerim :)

seko35.50

Üye
Konular
0
Adı
serkan selmanoğlu
Bisiklet
Mosso
km sensörüyle kadans sensörünün ayrı sensörler zannetmiştim ondan demiştim.

everhard

Üye
Konular
0
Adı
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
aliexspress den 179 TL değerinde ürün aldım 75,1 TL gümrük vergisi uyguladılar. Memleket iyice yaşanmaz hale geldi.
Bu noktada kesinlikle bir yanlışlık var. Birincisi aldığınız tutar 22 euro nun çok az üzerinde, yani büyük olasılıkla önemsenmeyecek kısımda. İkincisi hadi gümrükte takıldı ve vergiye tabi oldu diyelim. Bununda oranı maktu %20'dir. Yani 35 lira civarı bir gümrük vergisi çıkar.
Son olasılık gümrük vergisi+komisyon+ambar ücreti gibi bir toplama 75 lirayı ödemiş olabilirsiniz.
Aldığınız ürün neydi ve vergi olduğu söylenen meblağı nereye ödediniz acaba

ekremok

Üye
Konular
0
Adı
Ekrem
Bisiklet
b'Twin
evet sonunda 11.11de aldığım forma iki aya yaklaşacaktı ki sonunda geldi. ilk defa bu kadar uzun sürdü gelmesi, çinde tatil sezonuymuş galiba gecikme o yüzden.

neyse gelelim formaya, kalitesini çok beğendim deforme falan yok, taytın ped kısmı çok iyi decatlondan aldığım tayt pedi yanında sönük kalıyor baya20181227_140509-1.jpg .

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@ekremok Güle güle giyin bir de link, beden, boy, kilo bilgisi yazsanız tadından yenmez.

Son düzenleme:
Tepkiler: MakRo ve mmakif

mersault

Daimi Üye
Konular
39
Adı
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@everhard ürün bluetooth hopörlör ve 70 tl vergi 5 tl gümrüğe giriş parası.

galen

Üye
Konular
0
Bisiklet
b'Twin
@ekremok forma güzelmiş güle güle kullanın. Formanın linkini paylaşabilir misiniz?

Konular
0
Adı
kıvanç demirkesen
Bisiklet
Mosso
@ekremok FORMA BEDEN BOY KİLO LİNK OLSA güzel olur.

@trainspotting35 galiba buldum :)

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Tepkiler: galen
Yukarı Alt