Alemdağ - Polonezköy offroad

karaburga

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Trek
Selam arkadaşlar uzunca bir aradan sonra sezonu PANDERMOSUN düzenlediği No asfalt No egsoz...polonez gezisine katılarak açtım gezi doğayı çok sevdiğimiz için tüm olumsuzluklara rağmen harika geçti.Umarım bir dahaki geziye katılım çok olur bisiklet severlerin seveceği cinstendi parkuuur...(birkaç kez gitmeme rağmen aynı güzel duyguları hala yaşıyorum..)Fazla resim çekemedik çektiklerimizi yayınlıyorum. PANDERMOS börek ısmarladı karbonhidratı sağlam depoladıktan sonra düştük yollara. ormanın mistik kokularının yoğunlaşmaya başladığı yerler...

Scudo

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Tebrikler. Az resim çekmiş olsanız da yağmurlu çamurlu bir tur yapmışsınız.

• Beğen
Tepkiler: karaburga

karaburga

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Trek
yolcu yolunda gerek diyerek tekrar düştük zorlu ama güzel yollara ormanın çekim gücüne kaptırdık kendimizi güzel bir manzara tablo gibi diye düşünüyorum. ormana girdikten sonra sis (aslında bulut) artmıştı ve soğuğu daha fazla hissediyorduk...

Bu çamur bizi gerçekten çook yordu ve kadro kulakçığım kırıldı. bisikletim v brake olduğu için çamuru daha fazla topladı ve daha fazla yordu pandermosun bisikleti disk fren olduğu için zorlansada geziyi sorunsuz tamamladı.

Çaressizlik demiyeceğim bunun adına çünkü pandermos bunu yaşamıştı geçen hafta ve tecrübeliydi kendi yöntemiyle hayat verdi kadro kulakçığına geçicide olsa... bundan sonra yokuşlarda ellerimde taşıdım bisikleti ama hiç zor gelmedi çamurlar da hiç zor gelmedi ve haz aldım her anından gezinin.Çünki AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜ....

Elimden geldiğince fotoğrafları yaşayasınız diye yorumsuz anlatmaya çalıştım sadece bilgiler vermek istedim.gezimiz gerçekten harika geçti pandermosa can-ı gönülden teşekkürlerimi sunarım beni hiç yanlız bırakmadı.gezi aynı zamanda eğiticiydi benim için yeni şeyler öğrendim.Nice güzel gezilere dileğiyle.....

cem şentin bey siz yorum yaptığınız anda resim yüklemeye devam ediyordum (acemilik) diğerlerinide görün gerçekten hayatımın yapışkan çamuruyla tanıştım.... yağmur yoktu aslında bulutlardan kaynaklı ıslanmaydı bizimkisi.

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Eğlenmişe benziyorsunuz. Kulakçıkta nazarlık olmuş. O kırılmasa arka aktarıcı kırılabilirdi rahatlıkla.

• Beğen

karaburga

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Trek
PANDERMOS'un kelime anlamını bilmiyorum msjı görünce kendisi yanıtlayacaktır.bir kere tura katılırsan yakından tanıyacağını düşünüyorum (insana can yoldaşı olacak nitelikte bir insan diye yorumluyorum ben..)Aslında börek te ziyafet gibi gelmişti EMRE , tur bittikten sonra bile enerjimiz bitmemişti ben bunu yediğimiz çikolataya, ormandaki oksijene,sohbete,deşarj oluşumuza .... gibi bağlıyorum örnekler çoğaltılabilir. gerçekten çok eğlenceliydi.Aslında eğlencenin verdiği şevkle olsa gerek orada yorgunluk hissetmedim ama eve gelip 3-4 bardak çay devirdikten sonra yorgunluğu hissettim....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ayaklarınıza sağlık,
Yüreğinize bereket,

Hocam iki sorum / ricam var.

Birincisi, offroad yollar benim hayalim, isteğim. Eksozdan yılmış vaziyetteyim. Ancak orman içinden nelerin fırlayacağını kestiremediğimden, biraz tırsmıyor da değilim. Bu konudaki tecrübenizi rica edeceğim.

İkinci olarak, gittiğiniz rotayı harita üzerinde çizip koyabilir misiniz? Mapmyride, Google earth vb. olabilir

Kolay gelsin

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.:)
Çok zorlu ve güzel bi gezi olmuş.Kadron için üzüldüm.Geçmiş olsun.:(
Ayaklarına sağlık.Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

karaburga

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Trek
Orman yollarını tavsiye ederim özellikle dağ bisikletiniz varsa çok büyük hazlar alacağınız kesin!Ormanda ilerlerken aklıma geliyor vahşi hayvanlar tarafından gözetlenme hissi ama şuanakadar izden başka birşeyle karşılaşmadım.Zaten biraz ilerledikten sonra ormanın büyüsüne kapılıyorsunuz..güzargahı yapmaya çalışalım bakalım..

Evet gezimiz eğlenceli geçti teşekkürler. sadece kadro kulakçığı kırıldı büyük bir sorun olmadı. Sezonu açmış oldum :))

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Arkadaştan özür dilerim yanlış anlaşılmasın ben ilk başlığı görünce bir doğa derneği ismi sanmıştım onun için nedir diye sordum. Sonradan nick name olduğunu anladım.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Demirci

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
Kadir abi çok teşekkürler fotoğraflar ve yoldaşlığın için. Arada sırada yolda hayvan izleri görsek ve domuz çıkarmı diye korksakta sesini ilk defa duyduğumuz kuşlar bizi rahatlattı.

Sağlığımız elverdiği sürece pazar veya cumartesi günleri bu geziyi yaparız diye düşünüyorum. Gelmek isteyen arkadaşlarla muhakkak yollarımız kesişir.

Geçen haftada benim kadro kulağı kırldığı için bu gezinin adını "kulak kopartan" koymayı düşünüyorum ve geziye çıkarken yedek iç lastiğin yanı sıra bir adette kadro kulağı bulunduracağım :)

Saygılar

• Beğen

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
Bol çamurlu bir gezi olmuş :D
Kirlenmek güzeldir,Bu defaki kirlenmek baya keyifli olmuş :)
Dün yaptığımız turda bende çamur adam oldum :)
Kadro kulakçığının kırılması üzücü olmuş,Sonuç olarak keyifli gezi olmuş ayaklarınıza sağlık..

• Beğen

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
çok eğlenceli bir gezi olmuş çamurun tadini çıkarmışsınız :D

• Beğen

karaburga

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Trek
harita olayını beceremedim anladığım kadarıyla ilerlediğimiz güzergah yol olmadığı için çizim yapamıyorum. yolları çiziyor ama ormanı işaretleyemiyorum :(

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Çok güzel sizleri kutlarım paylaşım içinde ayrıca teşekkürler
saygılar
ali baba

• Beğen