Aldığım gün sorun çıkardı insomnia

Tepki
1
İlk önce sert bir frenin arkasından arkadaki disk freni tutan aletin bağlantısı gevşek olduğundan her fren yapışımda tık tık diye ötmeye başladı onu sıktım sonrada giderken ses çıkarmaya başladı ters çevirdim bisikleti diskleri inceledim ön ve arka disk bariz bi şekilde yamuk belli noktaları balataya değiyor. Sorum Disk yamuk olabilir mi yoksa tekerlek mi yamuk?

Scudo

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Jantın yamuk oluşu diski etkilemez yani ikiside birbirinden bağımsızlar.Disk sürtüyorsa disk yamuk olabilir diski jant göbeğine tutturan vidaları göbeğe düzgün bir biçimde karşılıklı olarak sıkabilirsin(tabi 6 vidalı sistem ise)ama yeni aldıysan bisikleti bence aldığın yere götür disk yamuk ise yeni bir disk ile değiştirebilirler.

jankat

Aktif Üye
Tepki
46
yeni aldıysan diskin yamuk olduğunu sanmam ama eğer klasik disk fren ayarını yaptıktan sonrada sürtüyorsa aldığın yere bi götür derim.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Yeni bisikletler her zaman sorun çıkarabilir, bir miktar sistemin oturması alışması gerekir, nasıl arabaları ilk aldığımız zaman fazla zorlamadan kullanırsak, bisikletler de (ve yeni aldığımız tüm parçalar) ilk zamanlarında nazik kullanılıp gerekli ayarları sık sık kontrol edilmelidir. Bisikletinizi yetkili servisine göstermelisiniz..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin hayırlı olsun. Madem ki yeni aldın senin cözebileceğin bir problem varsa bile ben senin yerinde olsaydım Hakan Yazman abimin dediği gibi aldığım yere götürürdüm. Problemin ne olduğunu net öğrenirdim belki benim sayemde satıcının tecrübesi artardı. :)

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
sanırsam insomnia dediğin cihaz demir fren diski olanlardan olacak ne kadardı fiatı şimdi herkez disk takmaya başladıda

Tepki
1
310 ytl ye aldım disk frenlerin markası ön arka zoom disk fren. Aldığım yetkili servise gittim bisikletin montajınıda onlar yapmıştı diyor ki;
Bu marka frenler hep sorun çıkarır gel normal fren takalım buna, yamuk bunlar ekseni kaçık dönüyor belli noktaları sürtüyor dedim yapabileceğim bir şey yok zaten frenlere garanti vermiyor dedi sonrada isteriz yeni disk verirler o da aynı sorunu çıkarır kaliteli değilmiş fren markası ondan flan dedi. Bakmadı bile bisiklete.

Ne yapmalıyım? bariz belli noktaları değiyor ve ses çıkarıyor. disklerin ikiside yamuk dönüyor.

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Ne demek yani, garantisi yok mu bunun? Bence fabrika ile bağlantı kur. Bende de insomnia'nın v fenlisi vardı. Onda da başka sorunlar çıktı. Fakat satıcının dediği de terbiyesizce. Hemen bozulan birşeyi satmasınlar o zaman. Ayrıca bence disc frene de gerek yok şehir içerisinde v fren yeter.

Kolay gelsin.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aslında hep söylüyoruz, kalitesiz disk fren yerine kaliteli bir V fren her zaman çook daha iyidir diye ama... Sakal mı bıraksak napsak?

Halit bence o frenlerle hiç uğraşıp, sinirlerini yıpratma. Güzel bir takım V fren al, keyfini sür...

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@halitsonmez

abicim hakkını ara elbet faturalı mal bu sonuçta spottan almıyorsun ya neyse servisi git şikayet et sana verilen kitapçıkta destek masası vardır uğraş bence ne olursa olsun