Alacağım Toplama bisiklet için Öneri

Tepki
8
Arkdaşlar Bu işe yeni başlıyorum.Toplama bi bisiklet buldum sizce nasıl özelliklerini yazayım.

Kadrosu:xc500 2011 model
Maşası:xc500 ün maşası.
Fren:Hidrolik disk fren seti galiba br-445.
Vites takımı:Acera 24vites

Fiyetı:800 TL

sizce fiyatı nasıl

Ve sedona 711d fiyat ve performans olarak daha mı iyi

Scudo

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Yanlız jant seti düşündünüz mü?

Bende haziran ayında bisiklet almak için için araştırma yapıyorum kron bisikletleri ve kadroları için çok iyi şeyler duymadığımı söylemek isterim.

Ruvi

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Orbea
Bence söylediğin bisiklet toplama değil, alacağın sıfır kron xc500 üzerinde de aynı ekipman var, araştırmanı tavsiye ederim. Sedona 711d ye gelince, bütçene uygunsa bunu tercih etmeni tavsiye ederim, hem sıfır bisiklet almış olursun 2 yıl da garantin olur. Sedona da shimano acera kullanmış, bunun yanında "xc500 ün maşası" nı bilmiyorum ama Sedona'da suntour maşa var, xc500 e kıyasla bu da bir artı, kolay gelsin.

Tepki
8
Sedonanın fiyatı bilen varmı acaba hiç bi yerde doğru düzgün bi fiyat bulamadım.
Yada almış olan biri nedkr a aldığını yazabilirmi

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bence fiyat biraz yüksek sonucta 2. el buyrun sedona 711 aynı fren aynı vites sistemi marka olarakda daha iyi oldugunu düşünüyorum 0ı 880 lira
(link)

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Bisikleti toplama isteyenkişi Bayrampaşa'da oturuyor.711d yerine v fren seçsen sorun olmassa Sirkeci'deki sedona bayiide 450$ dan nakit ödemede 400$ yapıyor.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Bana eğer satın alacaksan getirtebileceklerini söylediler.

Hatta şöyle bir komik anım oldu o gün sedonada.
Bisikletlere bakarken mavi bir 701 gördüğümü zannettim dibine gittim bir baktım gidondan kitlemeli maşadır...SLX vites setidir.
Birde heycanlandım 701 de böyle donanım mı var yaa diye.
Sonradan 701 sıfırının 6 olduğunu görünce büyük bir hayal kırıklığına uğradım:eek:

• Beğen
Tepkiler: Doğukan KARBAL
Tepki
8
Peki fiyat olarak ne dediler.Sirkecideki fiyatlar çok pahalı geldi bana.Daha uygun mağaza bilen varmı acaba

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Valla fiyat için şöyle bir bilgin olsun aklında bisikletçiler nakitte 70-100 tl arası bir indirim yapıyor fakat kartta direk katalog fiyatından veriyor. Sirkecideki sedonaya sormadım ama oraya yakın olan Haşim İşcan Geçidindeki sedona bayiye sorduğumda 450$ dan 400$ a nakit verirsem düşüreceğini söyledi.Buda 600 tl yapar peki Salcano 241sv düşünürmüsün.Ondada yine acera vites ve kitlemeli maşa var.Şu an forumda kullananlar memnun.Bende büyük bir ihtimal ben de onu alacağım.Sirkeci'de salcano bayii 572 tl den nakitte 480 tl dedi. Üstündeki acera vitese göre çok iyi bir fiyat.Bence sv241 e bir göz atmalısın.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Sirkeci'deki hangi markalar için fiyat pahalı geldi?

Sana şöyle söyleyeyim İstanbulda toplu bisiklet satan 2 yer (benim bildiğim sirkeci ve haşim işcan) harici öyle mobilyacı beyaz eşyacıdan fazla bir indirim bekleme.Benim evimin orada salcona 210sv'nin liste fiyatı 536 adam 490 yaparım dedi.Bunu diyen salcano bayiliğini almış beko :D. Sirkecide ise onun daha üst modelini 241 sv yi 573 ten 480 e indiriyor. Bundan fazla bir indirim bekleme bence sen.

Senin alacağın bisiklet için bütçen nedir?

Tepki
8
Bütçem 750-800.internet sitelerindeki fiyatlardan biraz yukarda sanki mesela xc1000 200 lira daha pahaliydi galiba.salcano ve bianchi ye hic bakmadım 13yillik bi bianchi im var ve benim için hala harika bisiklet sadece vitesleri eskidi .şimdiki bianchi ler nasıl acaba bi bilgin varmi

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Sana şöyle söyleyeyim şimdiki bianchi ler hiç hoşuma gitmedi.Bende çocukken bianchi ve salcano gördüğümde iç geçirirdim vay be diye şimdi ise ne trek scott lar geldi biraz profosyonel bisikletlere adım atınca...:D

Salcano kalite olarak yükseliyor fakat bianchi benim hoşuma gitmiyor üstünde kötü donanım olmasın rağmen çok pahalı...

Eğer nakit olarak o bütçen varsa

sana 850-900 liralık bisiklet bakmanı öneririm.Çünkü nakitte 70-100 tl gibi indirimler yapıla biliyor model olarakta çok model var

salcanonun üst modelleri 303sd gibi...
sedonanın kadro sağlamlığı herkezce bilinir model olarakta bütçeyi az zorlarsan 741 zorlamam dersen onun alt modellerini tavsiye ederim...

Tepki
8
741 in fiyatı 650 dolar. Ben 711d ile arasında pek bi fark göremedim.Neden 100 dolarlık bi fiyat farkı var