Alacağım Kadro Bisikletime Uyar Mı?

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Merhabalar. Ben Bianchi hunter bisikletime arkadaşımın 2010 model Troy'unun kadrosunu alsam acaba bir sorun olur mu? Ön maşayı hunterdakini takacam. V-fren ile kullanacam. Yardımlarınızı bekliyorum..

Scudo

İlker Özdemir

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Salcano
Arkada fren pivotları yok troyun en azından arkayı diske geçmeniz lazım ... Veya sanırsam bir parça vardı adını cismini bilmiyorum arkaya ondan kullanmalısınız maşa konusunda hiçbir fikrim yok...

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Merhaba,öncelikle Bianchi'nizdeki ön amortisör+furş takımı troyun kadrosuna takmayı düşünüyorsunuz fakat bu parçalar uysa bile,troy ve benzeri diğer bisikletlerde dikkat ettiyseniz 80 veya 100 mm amortisör kullanılıyor.Yani kadro tasarlanırken bu mesafeler hesaplanıyor.Bu yüzden hunterdaki amortisör,troya montaj edilse bile kadronun ön kısmı aşağıya doğru çökük kalacaktır(hunterın amortisörü kısa olduğu için)Bu da o kadroyu aldığınıza değmemiş olur.( kesin diymem ama büyük ihtimalle böyle olacaktır bir de bisikletçiye danışın isterseniz amortisör meselesini )Sonra v-fren de ayrı bir konu. . .Ayrıca o kadroda sizin hunterın sele-sele borusu da uymayacak biliyorsunuz sanırım.Gidon-gidon boğazı da sadece hunterın maşa-furş takımını montaj edebilirseniz uyacaktır eğer yeni bir 100mm lik maşa alırsanız o ikisini de değiştirmeniz gerekecek.Yani uzun lafın kısası iyice hesabınızı-kitabınız yapın derim ben,yeni maşa,kadro,gidon-gidon boğazı,sele-sele borusu falan derken yeni bir bisiklet fiyatını harcayabilirsiniz belki.Çok uzun bir yazı oldu gene :) ama bilgilendirebildiysem birazcık bu kadar yazdığıma değmiştir size kolay gelsin. . .

• Beğen
Tepkiler: RAHMİ

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
@İlker Özdemir

troy fren pivotları var. arka fren pivotları. v fren uyumludur :)

• Beğen
Tepkiler: RAHMİ

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Sonradan düşündüm de ön maşanın da değişmesi gerekiyor. Onu da almalıyım. Seleyi de mi değiştirmek gerekiyor. Ayrıca gidon neden uyumlu olmaz ki..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bisikletlerin ikisini de tam olarak detaylı bilmiyorum. Ancak;

Maşa uymazsa alınacak yeni maşanın V fren uyumuna dikkat etmek gerek.

Yeni maşa, yeni boğaz ölçüsü demek. Boğaz maşaya bağlandığı için değişecek olan parça gidon değil, gidon boğazı.

Vites-Fren tellerinin de hemen hepsinin değişmesi gerekecektir büyük ihtimalle, uzunluk-kısalık durumu malum.

Sele değil, sele borusunun değişmesi gerekebilir, onu kadroyu alırken deneyerek görebilirsiniz.

Son olarak orta göbek uyar mı onu da bilmiyoruz, onu da ölçerek öğrenebilirsiniz ancak.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
@HaliliOzturk

Teşekkürler. Bütün bunları inceleyip karar vermek o zaman. Bir de Shimano Altus 7li fren-vites kolu alacağım. Kabloları içindeymiş. uzunluk-kısalık bir sorun olmaz değil mi yani uzunluğu yeterli midir o kabloların?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@r321

Yeter, ama dış kabloları almanız gerekebilir. Hoş, onlar da 5-10 lira tutar en çok standart birşey alırsanız.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
@HaliliOzturk

(link)
Buradan almayı düşünüyorum. Burada dış kablolarda ürünün içindedir diyor. Toplam 37 Tl civarında..