Aktif Pedal'da Specialized fiyat farkı neden yüksek?

Tepki
5
Merhaba arkadaşlar.
Bir konuda bilgi sahibi olmak için yazdım.
Specialized ürünleri fiyatları Aktif pedal da neden daha yüksek.
Örnek olarak.
Specialized kendi sitesinde
2010 Hardrock Models MSRP
Hardrock $390=595 TL iken
Aktifpedal Bisiklette 399€ =837 TL çok fark var.
Sebebini bilen var mı?

Scudo

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
Bu kadar yüksek mi yada kastedilen yüksek fiyat farkı ne kadar bilmiyorum ama daha bir kaç saat önce bisikletle ilgilenmeye başlayan bir arkadaşımla siteleri dolaşırken bizde farkına vardık

yani trek ve scott da bu farkı gördük ama tabi ben aynı şekilde durumu izah ettim yurt dışından alımı,gümrük ve getirme işlemleri üzerine katılan kar payı diye, oda makul karşıladı...

• Beğen
Tepkiler: atilla alperen efe

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Şimdi birinci olarak bu ürünleri biz türkler üretmiyoruz :) ve ikinci olarak vergilerimiz yüksek 3. olarak alım gücümüz düşük 4. olarak biz hernekadar büyüklerimiz gelişmiş ülke oldugumuzu söylesede biz 3. dünya ülkesiyiz dünyayı gezip görmesem gelişmiş ülke oldugumuza inanırdım :)
Birde şu var insanımız dünyanın en pahalı benzinini alırken hiç ağzını açığ laf söylemez ama laptop olsun yok cep telefonu olsun 40 lira fazla verse gavurda o kıyamet çıkar.Bence önce ekmeğe peyniye ete neden bu akdar para veriyoruz diye eylem yapmalıyız.Bisiklet misiklet 40 yıla bir alınan şeyler firmalarda ithal ettiği sürece durum böyle devam eder.ki farklar o kadarda uçuk değil sonuçta uçuk fark olursa onlarda satamaz arz talep dengeli gibi geliyor bana şu anda

Tepki
5
Normalde gümrük vergisi,kargo parası,koşimento ücreti,ardiye ücreti artıyor evet.
Zaten oda neredeyse 242 yi bulur,geçer bile.
Fiyatlar makul.

• Beğen
Tepkiler: atilla alperen efe

emrea

Üye
Tepki
68
ABD'de ilan edilen fiyatlarda araştırırsanız görürsünüz ki KDV(%18) dahil değil ve Amerikan firması olduğu için ABD girişlerinde çok düşük gümrük vergisi ödüyorlar.

Avrupa fiyatlarına bakabilirseniz, ki hemen tüm ülkelerde Specialized kendi dağıtımını yapıyor, 3-5 TR'deki fiyatlarla aynı fiyatlar. Bir de Türkiye'de Bianchi, Salcano gibi yerli üreticileri korumak için çok yüksek gümrük vergisi ödetiyorlar ithalatçıya.

Avrupa'da %13 olan Gümrük Vergisi Türkiye'de %40 mertebelerinde. Nasıl araba da ÖTV varsa ve yurtdışında 15,000$ olan araba Türkiye'de 50,000$ satılıyorsa burada aynı şey. Avrupa ve Amerika'daki bisiklet satış adetlerini ve firmaların yaptıkları ciroları Türkiye'deki durum ile kıyaslarsak fiyatlar ucuz bile...

• Beğen
Tepkiler: sarıibrahim

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Siz zaten kendi kendinize biraz cevabı bulmuşsunuz ve yukarıdaki cevap ve cevaplar da size yeterli bir açıklama olacaktır sanırım...

Bir çok ülkeden üç dört kat fazla vergi ödüyoruz. Türkiyeye nakliye ücretleri ve gümrük işlemleri daha pahalı... Ayrıca baktığınız zaman zaten Avrupa ülkeleri ile denk fiyatlara satış yapıyoruz...

Bunun dışında siz zaten şahsi olarak bu bisikleti kendiniz getirdiğiniz zamana belki 50TL kar edersiniz yada etmessiniz bile ama bizim size sağladığımız ücretsiz servis imkanlarından ya da Specialized'in ülkelere dayalı garantisinden yararlanamamanız da size bu 50TL için düşündürecektir...

Ayrıca forumda şöyle ufak bir araştırma yaparsanız da Türkiye de yer aldığımız 3 sene boyunca diğer firmalar ile çok yakın satışlarda olamıza rağmen SPECIALIZED bisikletler ya da Aktif Pedal hakkında olumsuz bir bir yazı ya da şikayet ile karşılaşmanız çok zordur hatta imkansızdır...

Bu elimizde olmayan ve yukarda yazılan sebeplerden daha uygun fiyatlar ile sizlere sunamadığımız bisikletlerimiz ve diğer ürünlerimiz için %100 memnuniyet sunarak bu açığı kapatmak, sizlere bisikletlerinizin üzerindeyken ya da aklına bir soru takıldığında en verimli şekilde yardımcı olmak adına verdiğimiz çabamızın bir göstergesidir...

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar açıklamaları yapmışlar ,maalesef sevdiğimiz bisiklet ve parçalarını avrupa ve amerikadan daha pahalıya alıyoruz bunun içinde yapılabilecek herhangi birşey yok en azından kanunlarda bir değişiklik olmaz ise yurtdışında dolar olan ürün ülkemizde euro oluyor ama bu sadece aktif pedal için geçerli değil tüm ithal ürünlerde bu sıkıntı var kolay gelsin iyi günler.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ücretsiz servisin içine yedek parça değiştirmediğimiz (ki o zamanda yedek parça ücretini talep ediyoruz sadece) bütün işlemler giriyor.

Ama mesala akort ayarı gibi işlemlerde mesela jantınız da büyük vuruk, ezik gibi durumlar var ise bu kullanıcıya bağlı olduğundan ücret talep ediliyor... Ama normal arazi kullanımında zamanla oluşan akort kaçmalarının düzeltilmesinden ücret talep etmiyoruz...

Ama bu hizmetten yararlanabilmeniz için bizden komple bisiklet almış olmanız ya da bisikletinizi toplandı ise bizim atölyemiz de toplanmış olması gerekiyor...

Aksi durumlarda mesela sizin gibi tam amortisörlü kadro sahipleri bisikletlerini dışarda toplamış olsalar bile amortisör ayarları için ücretsiz destek alabiliyorlar...

gökhan aksoy

Forum Demirbaşı
Tepki
532
cevap için teşekkür ederim.
servisten kasıt vites fren ve küçük akort ayarları ise hiçbir cazibesi kalmıyor. çünkü selam verdiğim her bisikletçi bunları toplam 5 dk da yapıyor. ki bu bisiklette 2 aydır ayarlar bozulmadı.

bisikletimi alırken ilk servisin ücretsiz olduğu söylendi. ben bunun komple ve daha ayrıntılı birşey olduğunu düşünüyordum. acaba öyle mi yoksa ben mi yanlış anladım.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Eğer bisikletinizin komple sökülüp bakımının yapılmasını istemiyor iseniz öyle... Ki zaten o bakımda gene sizin isteğinize göre yapılıyor...

• Beğen
Tepkiler: gökhan aksoy

gökhan aksoy

Forum Demirbaşı
Tepki
532
ücretsiz ilk bakıma bisikletimi getirdiğimde bisikletime hangi bakımlar yapılıyor ayrıntılı bir şekilde açıkarsanız çok memnun olurum. bisikletimi daha sonra bakıma getirdiğimde yapılan servis hizmetleri neler olacaktır ve bunların yaklaşık maliyetleri nelerdir. tamamını yazmak zor olacaktır muhakkak ama en çok yapılanları örnek olarak vermenizi rica ediyorum.

lozyuvaci

Üye
Tepki
5
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba,
2 sene geçmiş ama yinede kimse cevap vermemiş bu konuya
bende SPECIALIZED almayı planlıyorum.
Aktif Pedal firmasından bu konuda açıklama yapacak kimse varmı acaba forumda?

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@lozyuvaci

Yeni alınan bisikletin 45 gün içerisinde teknik servise geldiğinde yapılacak ücretsiz ilk bakım ve kontrole dahil olanlar:
Fren, vites ayarları, lastik basınç ayarları ve gerekirse akort ayarlarıdır.

Specialized bisikletleri görmek ve denemek için size yakın Aktif Pedal Mağazalarında tecrübeli satış danışmanları sizlere yardımcı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Osman D.
Tepki
3
Bisiklet
Peugeot
Aktif pedalın yurtdışındaki aynı bisiklete oranla oldukça fiyat farkı var yaklaşık olarak 25%-30% arasında. Deltabisiklette ise yurtdışındaki aynı BAZI modellerin bisiklet fiyatı arasında ise hiç oynama yok denenecek kadar az fiyat farkı var veya 5-10% oluyor. Neden?

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Bu soruyu foruma değil de Delta Bisiklet ve Aktif Pedal'a sormak gerek. Biz nasıl bilelim üretici ve satıcı arasındaki fiyat anlaşmasını...

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@mehmetalkan
Aktifpedalın fiyatları Avrupa ülkelerindeki specialized fiyatlarıyla üç aşağı beş yukarı aynı. Hatta tekstil, aksesuar çok daha ucuz. Üstelik bisikletlerde ödeme seçeneklerinde nakite esneklik, taksit gibi kolaylıklar var.Bu durumda yurt dışından bile daha avantajlı oluyor.