Aksiyon kamera göğüs askısı ayarı

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
121
Bisiklet
Scott
merhaba,

gopro ile aynı aperatlara ve ölçülere sahip aee next aksiyon kameram var. göğüs askısını takınca hem yolu almak hemde gidon ve hafif kolları açıma almak istiyorum. ama ne kadar denesemde bir türlü olmuyor. inişlerde aşağıyı çekiyor. düz yolda ise yine tam istediğim gibi değil. yardımcı olabilecek varmı teşekkürler

Scudo

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Hocam ben gopro'ya göre anlatayım. Siz eğer uygunsa kendi kameranıza uygulayın. Öncelikle eğer aşagıdaki linkte solda görülen aparatınız varsa,kameranızı buna ters takın,daha sonra kameranızın bu aparatını (soketini) yukarıdan aşağıya doğru göğus aparatınıza takın ve video kayıt modunu baş aşağı moduna getirin. Bu şekilde takarsanız,istediğiniz açıdan görüntü elde edebilirsiniz.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Burak Salgın

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
121
Bisiklet
Scott
http://www.imagestalk.net/istocklb/mtbistock.jpg

yakalamak istediğim açı aynen şu şekildedir. kamera çok az daha aşağıda olup furş takımına kadar alabilir.

yapabilen?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kendi çektiğin resmi koyarsan kıyaslama imkanı olur. Çektiğin resim hakkında bilgi sahibi olmadan fikir vermek zor olur.

Deneme yanılma ile en doğrusunu bulmaya çalışmalısın. Uğraştırıcıdır ve insanın çok vaktini alır. Web sitelerinde gördüğün çekimlerin hepsi profesyonel kişiler tarafından çekilir. Onlarınki gibi güzel çekimler yapmak neredeyse imkansızdır. O yüzden ben aksiyon kameramı kutusuna kaldırdım . :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kendi çektiğin resmi koyarsan kıyaslama imkanı olur. Çektiğin resim hakkında bilgi sahibi olmadan fikir vermek zor olur.
Deneme yanılma ile en doğrusunu bulmaya çalışmalısın. Uğraştırıcıdır ve insanın çok vaktini alır. Web sitelerinde gördüğün çekimlerin hepsi profesyonel kişiler tarafından çekilir. Onlarınki gibi güzel çekimler yapmak neredeyse imkansızdır. O yüzden ben aksiyon kameramı kutusuna kaldırdım . :)

Yazılan mesajlar iki defa gidiyor buna bir çare yok mu?

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
121
Bisiklet
Scott
kamera açısını bulmanın profosyonellikle alakası olduğunu pek sanmıyorum? sadece yerleşim ve açı ayarlamak için dediğin gibi biraz uğraşmak gerekiyor.
lakin youtube ta aynı açıyı bulanların hepsi amatör kullanıcılar:)

videomdan bi caps aldım. foto aşağıdaki gibidir. göğüs aparatı kullanıyorum. yukarı kadar sonuna kadar kaldırıyorum ama durum bu. anca bu açıyı alıyor.

https://i.hizliresim.com/zRpqGB.png

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Şu resme baktığımda kameranın aşağıda olduğunu anlaşılıyor. Kameran aşağı bakıyor. Daha yukarı bakmasını sağlamalısın. Kendi duruşunu da dikleştirerek belki bunu sağlayabilirsin. Sonuçta sele üstünde farklı açılarda durabiliyoruz.

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
121
Bisiklet
Scott
@Ali Uzel

alıntıyı unuttum.

@Ali Uzel

kamera aşşağı bakmıyor. dediğim gibi. en yukarı seviyede. daha fazla yukarı çıkmıyor. ama göğüs eğimli olduğundan aşşağı bakıyor normal olarak.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Burak Salgın

İki resmi kıyasladığımda açı sorunundan ziyade kameranın baktığı yön sorunu gözüküyor. Bunu ayarlamanın yolunu bulmalısın. Kamerayı daha yukarı bakacak şeilde ayarlamanın yolunu bulmalısın. Yada aksesuarların uygun değil.