Aksaray'da Bisiklet Bilinci Konferansı

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.870
  Beğeniler:
  4.920
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Yaşamınızda Bisiklete Daha Fazla Yer Açın

  Aksaray Üniversitesi ve Türkiye Bisikletliler Derneği işbirliği ile organize edilen, toplumda ve öğrencilerde bisiklet bilincini artırma temalı konferans ASÜ Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

  [​IMG]


  Etkinliğe katılan öğrenciler arasında yapılan çekiliş ile iki öğrenciye birer bisiklet hediye edildi.

  Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Bahadır Akın, Türkiye Bisikletliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Suyabatmaz ve akademisyenlerin de katıldığı etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
  Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hilmi Bahadır Akın, Türkiye'de genellikle eğlence aracı olarak algılanan bisikletin, ekonomik ve sosyal faydalarının yanı sıra çevre ve insan sağlığına da çok büyük katkıları olduğunu vurguladı.
  Aksaray'ın ve Aksaray Üniversitesi'nin önemli bir bisiklet merkezi olmasını hedeflediklerini belirten Prof. Akın, "Bu konferans ile birlikte bisiklete bakış açımızın değişmesini ümit ediyorum." dedi.

  Türkiye Bisikletliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Suyabatmaz da 'Yaşamınızda Bisiklete Daha Fazla Yer Açın' konulu sunumunda, 1850'li yıllarda toplumsal yaşama katılan bisikletin günümüze kadar geçirdiği değişimlere kısaca değinerek, bisikletin hayatımızdaki yerine anlattı.

  Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika toplumlarının bisiklete bakış açılarını, ekonomik ve sosyal sebepler bağlamında anlatan Murat Suyabatmaz, görseller ile desteklediği sunumunda geleceğin kentlerinin planlamasının toplu taşıma ve bisikletlere uygun olarak yapıldığını belirtti.


  Konferansın sona ermesi ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Bahadır Akın ve Murat Suyabatmaz konferansa katılan öğrenciler arasında yapılan çekilişle belirlenen Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencisi Ergün Ekici ve Harita Mühendisliği Bölümü öğrencisi Sidar İpek'e birer bisiklet hediye etti.
  12 Aralık 2011


   
 2. Ferhat Öz

  Ferhat Öz Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Aralık 2010
  Mesajlar:
  396
  Beğeniler:
  215
  Şehir:
  Ankara-Seydişehir
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Güzel bir başlangıç olmuş.Umarım devamı gelir.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-15_10-55-37.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
upload_2016-11-16_14-21-34.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
tatuirovki-samie-samie-37.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...