Akşamları rota bulamamak - mutsuzluk

nochimera

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Şafak Y.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,
Ben salcanomu alalı daha bir ay olmadı ama ne bileyim bunalmaya başladım. Ama bisiklette sıkıntı yok pedallamayı gerçekten çok seviyorum. Sorun akşam iş dönüşü yapacak bir şey bulamamakta.

Biniyorum ama nereye gideceğimi bilmiyorum öyle bir yer ki.

İstanbul Pendik, Kartal Cezaevi tarafındayım. Her yer yol, yokuşlar bol bol. Pedallayacak arkadaşta yok zaten öyle bir yer ki bisikleti karne hediyesi olarak gören tiplerle dolu mahalleler hep. Size oluyor mu? Böyle arada mutsuz hissediyor musunuz? Çözüm ne olmalı?

• Beğen
Tepkiler: serdar k ve M.J.
Scudo
Tepki
5
İsim
can yılmaz
Bisiklet
Specialized
Kendine şöyle güzel bir parkur ayarla biraz düşün gez yolları iyice keşfet sonra parkurunu iyice belirle hiç olmasa 20 km falan yap... Gün geçtikçe yetmeyecek zaten... Vallaha şu aralar sadece bisiklet sürmek ve kızımla vakit geçirmek güzel oluyor diğer şeyler

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Pedallayacak birini bulsan dahi aynı yollardan zevk almanız zor olabilir, aynı performansda olmayabilirsiniz vs vs .
Benim tavsiyem haritaların başına oturup rotalarınızı oluşturun ve turunuzu yapın

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Evet.
Bende kurtköy'de oturuyorum ve bisikleti 1 Mayısta almıştım. Sahil gibi değil. Nereye sapsanız yokuş ile karşılaşıyorsunuz. O nedenle ilk zamanlar rotam hep aynı yerde dönüp durmaktı. Ama geçmişe baktığımda görüyorum ki ilk başta çıkamadığım yokuşları çıkmaya başladıkça, rotamı biraz daha genişletmişim. Acele etmemek lazım bence. Eğer yeterli çalışmayı yaparsanız o şikayet ettiğiniz yokuşları çıkmaya başladıkça daha fazla zevk alacaksanız. (itiraf edeyim bisikleti aldığım ilk gün yaklaşık %2 eğimli 100 metrelik bir yolu tamamlayamamıştım. şu an %6-7 eğilimli yokuşları çıkabiliyorum)

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Bisiklet konusunda senden daha tecrübeli Pendik'te oturan birilerinden uygun rotalar öğrenebilirsin. Rotaların sonuna çay kahve içmek birşeyler atıştırmak, manzara seyretmek gibi ödüller koyarsan çok daha eğlenceli olur. Mutlaka kask Işık ve Kıyafetlerin olsun çünkü seni sporcu olarak algılamaları daha iyi olur. İlla tayt giy demiyorum ama yinede sportif Kıyafetler olsun renkli dikkat çekici.

• Beğen
Tepkiler: serdar k

UmAykut

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Carraro
benim tavsiyem ben de pendikte oturuyorum..
sahile çıkıp, maltepe velodrom yapıp dönmeniz..
gerçi ben sahile yakın oturduğum için sıkıntı olmuyor..
yukarılara giderken durum nedir bilmiyorum..
ama acele etmeyin.. yavaş yavaş performansınız gelişecektir..

nochimera

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Şafak Y.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@canyilmaz_ist haklısınız öyle olma ihtimali yüksek, altta yorum yapan @Zekeriya Çab abimizin dediğini de uygulayabilirim. Birde müzik dinlemek istiyorum ama korkuyorum yoldaki insanlar delice araba kullanıyorlar. @Antecurs her yer ama her yer yokuş zaten nasıl bir yerde oturuyorsam :D

@UmAykut sahile yakın olsam inan gece 3-4 de olsa çıkarım ama dağın başı resmen ve hava kararınca insan çıkmaya bile korkuyor sokaklara :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet guruplarına katılıp yeni insanlarla tanışın. Yolları iyi bilen insanlara denk gelirseniz, daha çabuk adapte olup, daha çok keyif alacağınız turlar yapabilirsiniz.

Güzergah olarak, Tuzla-Kadıköy-Narcity-Başıbüyük-Kurtköy civarlarına gidilebilir. İyi bir ışıklandırma ve kask kullanmayı ihmal etmeyin.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Ben de Pendik'te Çamlık civarında oturuyorum. Cezaevi tarafından da geçen yaklaşık 20 km'lik bir Aydos rotası var. Epey keyifli ancak yer yer %8'e varan rampalar başlangıç seviyesinde biraz zorlayabilir.

Aydos üzerinden Yenişehir - Viaport taraflarını da deneyebilirsiniz. Hem yollar daha geniş, hem de rotanızın sonunda Viaport'ta oturur bir kahve içer dinlenirsiniz.

Haftasonları da havaalanı bağlantı yolu üzerinden sahile iner, Kızıltoprak yapar dönersiniz. Dönüşte aynı yoldan Kurtköy'e çıkarsınız. Orada da eğim %2 anca vardır zaten.

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
@cattepiller

İlk başladığınızda genelde böyle hissedebilirsiniz. Zamanla bir çok yönden algınız gelişecek ve değişeceksiniz. Siz sürmekten keyif aldığınız zaman etrafın tepkisi ve bakışı sizi etkilemez. Dün ne yapsam derken doğaçlama bir tur yaptım.

Eve döndüğümde 1 kişi 2 teker 5 ilçe 15 semt 56 km olmuştu...
Screenshot_2015-05-27-17-12-55.png

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Müziği sağ kulakla dinleyip sol kulağı Açıkta bırakabilirsin e bay den bulabileceğin suluk kafesine uyan hapörlörlü MP3 ler var.

nochimera

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Şafak Y.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok güzel öneriler var.
doğaçlama yapmak aslında güzel olabilir, bugün deneyeyim bi :) @Ömer Çolak
işe maalesef gidemem ataşehire sabahın o uykulu hali ile gelmeye çalışırsam bitirir yol beni :) @KaanG
@Sadettin Z. abi şimdilik pek yokuş çıkmıyorum ama eve dönüşlerde yokuş denemeleri yapıyorum zorluyorum bacaklarımı. hafta sonu ise direkt sahile atıyorum kendimi :)
@Erdal YILMAZ dikkate alacağım bu önerinizi :)

@Zekeriya Çab benim walkman aparatı ile tshirtüme tutturabilirim öyle bir kulak açık olabilecek şekilde. akşam deneyeyim :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bisikletle evden çık sen gidecek yer çok. :D

• Beğen
Tepkiler: erkantuc

nochimera

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Şafak Y.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@chnkrmz o kesin de dönüş yolu hep yokuş eve :D şimdi serin dışarısı, şort giyerim altıma ese ese çıkarım eve ama dönüş yolları hep sorunlu :D

selimcu

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
@cattepiller Ben geçen yazkurtköy viaport lokasyonunda otutuyordum rota istiyorsan sana örnek teşkil edecek bir videom var:)

videonun sonunda nerden geçtiğimi görürsün karşıya,ben o yoldan en az 20-30 kere ömerli kurtdoğmuş felan gittim süper yol,geri inerken viaportu karşına alıp iniyorsun

• Beğen
Tepkiler: nochimera

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@cattepiller

bunu şikayet ederek söylediğiniz sürece, bence, bisikletten hiçbir zaman gerçekten keyif alamazsınız... bisikletin verdiği özgürlüğü de tadamazsınız... insan kaynaklı hiçbir sıkıntının olmayacağını bilseniz bile, daha uzakları, bilmediğiniz yerleri keşfedemezsiniz... ya yokuş çıkarsa...

yokuşlara bakış açınızı değiştirmelisiniz bence :)

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
İstanbul'da yokuşsuz bir yer yok, sürekli sahilde pedallamakla ömür mü geçer, üstelik yokuşların verdiği meydan okuma zevki bambaşka :)

Bisiklete başlayalı 1 sene olmadı ama haftasonu tur yapa yapa alışıyorsun, şimdilerde çok ciddi rampa olmadıkça öyle zorlamıyor bile.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Bende bu dertten muzdaribim ama alıştım artık. Ama arkadaş olsa şöyle tam ekipmanlı orta halli bisikleti olan. Onunla gitsek şöyle Bektaş, Paşakonağı gibi yaylalarımıza ama nerde.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
@cattepiller Ben 20" katlanırla neler çektim Esenyurt gibi bir yerde. Ama alıştım. Buraları da bahsettiğiniz gibi yokuşlar vs. Zamanla alışılıyor.