Aklıma takıldı, bir bakar mısınız?

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
Sedona 310 bisikletimin üzerinde swhalbe road cruiser lastikler geldi. Bu kis arka lastigi bi sebepten dolayı maxxis overdrive ile degistirmek zorunda kaldim. Maxxis max tasima kapasitesi 75 kg. Shwalbenin 90 kg. Arkaya uzun turlarda heybe takiyorum. Benim kilom 85. Lastiklerin ikiside 700x35c. Arka tekete binen yuk dogal olarak öne binenden fazla oluyor. Acaba ön lastikle arka lastiği deistirmeli miyim?

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
İki lastiğin kg kapasitesini baz almalısınız.Yani toplam 90+75

Guinness'e girmek için wheelie yaparak tek teker üstünde tur yapmayı düşünmüyorsanız tabi :)

• Beğen
Tepkiler: Ghost

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
@Barış TURAN
Anliyorum :) fakat sorum lastiklerin tasiyabilecegi max. Kapasite degil. Yarin bagaja cadir girecek tulum girecek yaz aylarinin olmazsa olmazi karpuz girecek :) dolayisiyla arka tekere binen yuk artacak. Ön bagaj olsa problem deil. Asil soru şu. Maxxisi öne shcwalbeyi arkaya taksam daha mi iyi olur?

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.031
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
schwalbe arkaya takılırsa performansınız da artar

Hasan Uzun

Üye
Tepki
77
İsim
Hasan UZUN
Bisikletin dengesi açısından ön tarafın da ağır olması gerekli fakat ön lastik ne kadar ağır olursa olsun bir karpuzdan ağır olacağını zannetmem o yüzden bence schwalbe yi arkaya tak en arzından arkaya yük bindiğinde lastikte daha fazla esneme payı olur. Benim düşüncem bu yönde :)

• Beğen
Tepkiler: DumbWarder

bike trent

Üye
Tepki
0
İsim
ismail
değiştirirsen daha sağlıklı olur bi nevi sürücüyede bağlı bisiklet yükü :D

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
Cevaplar icin tesekkur ederim saat 2 civarinda lastikleri degistirmistim zaten :) karpuz işin şakası mantikli olan bu sanirim tekrar teşekkürler.