Akçaabat(Trabzon) - Erfelek(Sinop) Turu

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Evet arkadaşlar eylülde gerçekleştireceğimiz turu şu anda duyurma amacıyla açmış bulunmaktayım. Geziye Aksilik olmazsa 3 kişi aksilik olursa 2 kişi gideceğiz. Başlıca gitmek istediğim yerler Giresun'daki mavi göl, Ordu da Şehit Mesut Yılmaz Tepesi ve Boztepe Teleferik ve son olarak da gitme amacımız olan Erfelek Şelaleleri... Gelmek isteyenlere başımızın üzerinde yerleri olur :) Yolumuz 4-5gün gidiş bisiklet dönüşü araçla tamamlamayı düşünüyoruz... Toplam kat edeceğimiz mesafe 600 km üstüdür. Kamplı tur olacaktır. Bu sefer elimden geldiğinde ve arkadaşın yardımıyla bol bol resimler yayınlarız. Şimdilik bu kadar soruları ve tavsiyeleri olanlar buyursunlar.

Scudo

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
takipteyim

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Selam memleketim sinop, yıllık iznim olmadığı için bütün tur boyunca katılamam ama cuma-cumartesi-pazar katılma imkanım olabilir işimin durumuna göre. Eskişehirde ikamet ediyorum, buradan bir noktaya kadar otobüsle gelir ordan sinop erfeleğe kadar size katılabilirim.

• Beğen

Hüseyin Odabaş

Aktif Üye
Tepki
582
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Merhaba, Karadeniz sahil yolundan geçeceksiniz sanirim. Sizi Görele sahil yolunda karşilayabilirim.. Size ufak bir hediyem olur. ;)

• Beğen

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@thieft3000 hafta sonuna doğru çıkma çıkacağız muhtemelen umarım denk geliriz
@Hüseyin Odabaş Görele'ye ya sabahın köründe ya da sabah erken saatlerde varırız. Oraya bu pazar bile rahat rahat gelirim ya :D

• Beğen
Tepkiler: thieft3000

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Tur planı netleşince tekar yazışalım ozaman:harika:

• Beğen

Hüseyin Odabaş

Aktif Üye
Tepki
582
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@JusTiMe Hocam saati, günü hiç onemli degil. Haberim olsun yeter. ;)

Merak etmeyin kesinlikle bekletmem sizi. Bilakis sizden önce orada bekliyor olurum.

Bide konu disi ama sende mosso 7581 xc vardi dimi?

• Beğen

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Hüseyin Odabaş aylar oldu alalı :D (vay be aylar oldu 3ay maşallah :D)

Arkadaşlar tur tarihi 18-19 eylül salı ya da çarşamba çıkışlı olacaktır yani 18 eylülü 19a bağlayan gece yola düşeriz. Sabaha Giresun merkezde oluruz muhtemelen 19 akşamı artık gidebilirsek mavi gölde kamp :D İlk gün uzun olacak yani mesafe 150-160km sonraki günler 120 km gibi falan muhtemelen yaparız...
Hüseyin bizi bekleyeceğini söylüyorsun ama biz geçerken horluyorsan ne olacak :D

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@JusTiMe Vay be Akcaabat. 2000-2004 yılları arası Söğütlü de Fatih Eğitim de okudum. 4 yılım oralarda geçti. Otobüste Karadeniz sahil yolunda giderken hiç sıkılmazdım. Yukarısı yemyeşil tepeler, aşağısı masmavi deniz... En çokta Gülyalı daki o inişli çıkışlı daracık yolu severdim...
Oralardan bol bol resim atarsan memnun olurum. Şimdiden kolay gelsin...

• Beğen

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
dediğinize göre şöle bişi çıkıyor:
Untitled.png
ilk gece:mavi göl
ikinci gece:şehit mesut yılmaz tepesi
3-4 gece:terme-bafra ve son durak erfelek, bitiş sanırım pazar günü (sorun şu ki günlük ortalama 130 km bana çok :().

• Beğen

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@thieft3000 Duruma göre uzar o süre, süreyi koruyacak değiliz zamandan bol şeyimiz olmayacak sonuç olarak :) Bu yerleri görmek amacıyla gidiyoruz. Olmadı otobüse atlayıp bazı yerleri kısaltabiliriz :) Ne yapacağımız belli değil ilk günler uzun yapacağız muhtemelen ama 1 o kadarda dinleneceğimizden eminim 2-3 saat gibi gün içerisinde dinleneceğiz muhtemelen. Ben bile zaten o kadar yapacağımı pek zannetmiyorum 120-130km 5-6 saatimi alır benim 2 kişi gideceğimiz için bu süre muhtemelen 7-8 saate binebilir ilk yer çok uzak gerçi ama gece sürüş yapacağız o yolun yarısından 1az fazlasını sabaha kadar tamamlarız akşama kadar olan sürede gerisini tamamlarız. 6 saat süreceğiz gün içerisinde gecede 6 saat sürersek zaten o yeri muhtemelen tamamlarız :D Pervasız olacağız anlayacağın...

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Samsun dan sinop a kadar katılabilirm aslında umarım sizi yavaşlatmam, cuma geceden biner cumartesi sabah samsunda olurum plana uyarsa

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Tek diyebileceğim asıl konuyla birlikte nerede olacağımı anlarsın :)

Arkadaşlar nasıl gideceğimize karar verdim.
1-Akçaabat'tan gece erken saatlerinde çıkıp Kümbet yaylasına kadar aynı gün içerisinde turu tamamlayacağız. Tahminim geceden sabaha kadar Giresun'a varırız ikindilere kadar Kümbet'e varırız.
Eğimi gösteren grafik: qweqwe.jpg
2- Kümbet yaylasından Gülyalı ile Piraziz arasında günü bitiririz geze dolaşa oralarda oyalanırız.
3- Buradan Şehit Mesut Yılmaz Tepesine çıkarız ne de olsa yüksek dağ yani :D
4- Tepeden Boztepeye inerek artık şansımız varsa teleferikleri kullanarak şehirden öteye Ünye'ye kadar belki daha gerisi belki daha ilerisi olacak şekilde günübitiririz.
5- Kaldığımız yerden Samsun belki de Bafra'ya kadar artık süre yuvarlana gideriz.
6- Bafradaysak oradan öteye artık Son yolculuğumuza çıkarız.

Arkadaş gelmeyeceğini belirttiği için yolculuğumuz başlamadan bitmiş oldu :D

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Kısmet seneye ozaman ;), Bir Erzurum-Trabzon turu düşünüyorum 3 gün 300 km, genelde havada kalıyor benim tur düşünceleri tek olduğum için ama katılmayı düşünürsen mart-nisan civarlarında planlayabilirik.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@thieft3000 Seneye de olacağı yok o zaman o arkadaş askere gider :D Planın nedir ki katıl diyorsun acaba? Doğuya gitmeye hiçte niyetli değilim

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
plan demiyimde düşünce diyim, Erzurum-Bayburt-Gümüşhane-Trabzon, kop geçidi ve zigana geçidinden geçerek. 1998-2002 yılları arasında Erzurumda kalırkene çok gittiğim bir yoldu bi gün bisikleti alıp gidesim varda sadece var:D

• Beğen

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@thieft3000 Fazla mantıklı yer değil onu belirteyim hele nisan mayıs diyorsan orası hem soğuk hemde tehlikeli :D

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Soğuğunu bilirim, Trabzon günlük güneşlik iken ziganada kar yağıyordu, tehlikesini bilmiyorum ama

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.