Akçaabat - Giresun Günübirlik

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Bunu yazarken en son attığım yerde bulunarak konuyu açmış oluyorum
Buyrun resimler
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Çektikçe yükleyeceğim.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Çektikçe yolluyorum.
Hikaye
Arkadaşlar bugün saat bisiklete bindiğimde 03:08 geçiyordu kapının önündeyken hemencecik anayola indim ve pedallamaya başlar başlamaz rüzgar hafif sert esmeye başladı ki hızımı süreki 20 ile 30 arasında değişir oldu hafif rampalı yerlerde durum içler acısı sert rüzgarlar esti bu yerlerde ki tam yapmışım 36km falan rüzgar iyice şiddetlendi. Böylelikle pert hale yaklaştım ve ilk durağım olan (link) bu yere vardım dinlenip çıktığımda rüzgar yine sert başa bela :D öyle böyle derken geldim sabah ezanı için göreleye bu(link) camide kılmışlığım olduğu için kıldım saat oldu 05:50 :D daha var gittiğim kadar yol hemen topuk yola yine çıktım yine afiyet miss gibi rüzgar lastiklerde zaten 2.20 olması çok daha miss :D Bu sefer gittim Espiye'ye kadar burada da dinleyip uzanıp falan hadi son 1 çırpınış daha (bol rüzgarlı :D az güneşli :D) gittim Keşapta 1 yerlerde bankın üzerine yatıp azcık dinlendim ve merkeze varmış oldum. Ama bu sefer popo yerine ağrılar sancılar bacaklara vurdu ye dinlen gez dinlen gez ye dinlen gez falan buralarda o resimler karşınıza çıktı işte :D en son resimle birlikte zaten namazı kılıp otobüse bisikleti katlayıp :D Evime geleyim gelmesine de bu seferde arabanın içinde jantı kapatma mandalı (ön taraf) arabanın içinde kaldı onu da eve gelerek azcık uğraşmalarla dediğim yere getirtiyorum :D(henüz ulaşmış değil :D) Günübirliğim böyle bitti.

Scudo

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel havaya denk gelmişsiniz hocam iyi gezmeler. :) Giresun kalesinede çıkabilirsiniz ama yokuştur hep. Sahil boyu vs güzeldir Giresunun..

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@-Skynet- kaleye çıkmaya niyetli değilim ve de çıkmadım. Son olarak buradayım gelince maceramı elimle yazacağım
(link)
(link)
(link)
(link)

Hikaye geldi :D

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@JusTiMe Aşağı yukarı 80-90 km,2,20lik lastiklerle güzel yol. :D Aslında bizim buradaki sahil yolu tam turluk yol ama çok tünel var. Giresun-Espiye arası 4 tane tünel var. Tünellerde benim gibi bisikleti eline alıp acil çıkış kaldırımından geçiyorsan,bir noktadan sonra sıkıcı olmaya başlıyor. Ayrıyeten germiyorda değil,insan kendini duvardaki bir sinek gibi hissetiyor. :) Ama işte Karadeniz hep böyle,dağlık engebelik. Sahil kesimi bile. :))

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@-Skynet- Yok o olmadı hiç sıkıntı yok Tünelleri görünce moralim yükseliyor. Bu da ekstra iman power çıkıyor böylelikle oradan hemencecik çıkıyorum :d Tirebolu Varyant Tünelleri 2850m kadar 1 şey onu geçerken rahattım işte :D Giresun çok engebeli ya Akçaabat yanında düz kalır resmen :D Her yer bayır sahil sadece düz :D İçeri girdiğim gibi tak bayır merhaba diyor :D (link) mesafeye tekrar bak istersen :D

• Beğen

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@JusTiMe
Ben, ilk durağım dediğin yeri baz aldım. :D
118kmcikte azmış yani.:komik:

Valla mtb,tur bisikletleriyle uzun turları gezileri göze alamıyorum.Bana göre uzun yollar sadece yol bisikletiyle gitmelik,hafiflik aerodinamiklik vs Bende tur bisikleti var,amartisörsüz ama kadro demirden olduğundan ağır geliyor.
Nasıl boyunda tutulma,bacaklarda kontrolsüzlük vs var mı?:koptum:
Bende 60kmden sonra kıç baş ayrı oynamaya başlıyor.:koptum:

Buralar böyle işte,dörtte üçü engebeli,tepeli.Ama sahili on numara,üç şerit yolda karadeniz turuna çık istersen. :)

Tünellerden sürerek mi geçiyorsun,yoksa bisiklet elde mi?Sürerek geçmek çok tehlikeli bence. Kaldırımdan elde götürmekte çok zaman alıyor,in bin in bin bir süre sonra sıkılıyorsun,tünelin gürültüsü,araçların rüzgarı vsde cabası.
:)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@-Skynet- Boyunda ağrılar bacakta tutulmalar en fantastik türünden benle birlikteydi. Tura sabah çıkmamdan dolayı tünelleri rahatlıkla geçiyorum...

• Beğen