Ailece Bisiklete Başlıyoruz ancak...

Tepki
1
İsim
Aydın
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Kron
Merhaba,

Eşim ve 4 yaşındaki oglumla ankara'da bisiklet gezileri çıkacağız.

2 bisiklet ve 1 çocuk römorku ile birlikte.

Araç aşkı aparatı ve aksesuarlar da dahil ayırdığımız para 2000 tl.

Yaşlarımız 29-30, kilolu değiliz.

İnternette araştırdım kadariyla Kron xc 250 mantıklı gibi. Römork Ankara'da dechatlon satışında görünüyor ancak stokta yok diyor.

Hafta sonu dechatlon, Delta bisikleti gezmeyi düşünüyorum ancak bu mağazalarda da Kron yok. Dechatlon B'twin var o da mantıklı gibi.

Aksesuarları dealextreme'den ya da yurtdışı sitesinden mi alsam?

Tecrubelerinizden yararlanmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Scudo

osmanalba

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Ben bisiklet konusunda size yardımcı olayım yaklaşık iki yıldır eşim ve ben btwin original 5 modelini kullanıyoruz çok memnunuz gezmediğimiz yer kalmadı servisi çok ilgili bisikletleri deneyerek alıyorsunuz paranıza göre hepsini tavsiye ederim saygılar

Tepki
1
İsim
Aydın
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Kron
Çok teşekkürler tavsiyenizi degerlendirecegim.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açıkcası Bisiklet römorkunun fiyatları ne kadar bilmiyorum ama 500-600 lira civarındaysa sizden 700-800 liralık bisikletlere bakabilirsiniz. ayrıca şehir içinde kullanacaksınız büyük ihtimal.. o yüzden Şehir bisikleti baksanız daha iyi olur.

bisiklet olarak (link), (link) bunlardan birisini öneririm. (Diğer markalara da bakabilirsiniz. Sedona, Carraro, Kron, Bianchi vs)

Tepki
1
İsim
Aydın
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Kron
@Hasan Kılınç

Aslında spor amaçlı düşünüyoruz, paten, tenis, koşu, salon Sporları ile uğraşıyoruz evliyim dediysek hemen emekli memur bisikletlerinin linkini vermissiniz :)

Uzun mesafeler yapmayı planlıyoruz.

Römork 450 tl. aksesuarlar da tahminen 300 tutar.. Araç aşkı aparatı 150 tl.

Yani bisiklet 550'yi geçmemesi gerekiyor.

Ömer Faruk arkadaşım her nesil bir önceki neslin üst versiyonu olmalı. Sen çocuğuna sınır koymayacaksin tahminim.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aydın Demirci

Abi estağfurullah :)

eğer uzun tur yapmayı düşünüyorsanız dediğim bisikletler en uygun olanı olur :) ama %80 şehir içi %20 dağda kullanacaksanız bisikleti XC250 güzel bir seçim olur. ve şunu da unutmayın bisiklet almaya gittiğiniz zaman satıcılar liste fiyatı üzerinden %10-15 arası indirim yapıyorlar. hele ki iki bisiklet alacaksanız fiyatı daha da aşağı çekebilirler.

bir tane daha önereyim eğer illa dağ bisikleti olsun diyorsanız xc250 güzel başlangıç olur. ama şehir derseniz (link) bunu herhalde 600-650 tl arası bir fiyata alabilirsiniz.

Tepki
1
İsim
Aydın
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Kron
teşekkürler, dağ değil de orman ve toprak yol sürüşümüz olacaktır. Zaten şehir bisikletleri gözüme hoş gelmiyor.

Çocuk Römorku hakkında bilgisi olan yahut kullanan ya da satın alabileceğim yeri bilen var mı?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mamut trailer amortisörlü 6.5 kg ağırlığında römorku 350 tl ye alabilirsiniz. Çocuk römorkuna hiç rastlamadım. Yalnız doğa bisikletin sitesine bir göz atın belki yardımcı olabilirler. Yolda kalmamak için bisiklete ağırlık verin biraz daha çıtayı yükseltin.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Sevgili Aydın Demirci,

Konuyu baştan sona okudum, eşiniz ve 4 yaşındaki oğlunuzla yapacağınız gezilerin en zorlu parkurları ancak basit araziler ve orman patikaları olur ki bundan daha zorlu yerlerde bile şehir / tur bisikletleri rahatlıkla kullanılabilir. Beğendiğiniz Dağ bisikleti giriş seviyesinde olup sözü geçen ya da size tavsiye edilen şehir bisikletlerinden daha sağlam değildir. Gezilerinizde ayrıca romork da çekeceğiniz üşünülürse size hafif ve akıcı bir bisiklet kullanmanızı öneririm. Estetik olarak dağ bisikletleri ilk başta göze güzel gelse de emin olun ki kısa sürede kullanım amacınıza uymadığı için pişman olacaksınız (forumda ben dahil çok sayıda pişman olan bulabilirsiniz). 1200 - 1500 TL pişman olmak için çok büyük rakamlar. Acele etmeyip biraz daha araştırmanızı, bisiklet türleri donanımları, kullanım alanlarını öğrenmenizi, değişik türde bisikletleri kiralayıp sürüşlerini test edip öyle karar vermenizi öneririm.

Ben de eşim ve 3 yaşındaki kızımla birlikte turlar yapıyorum. İlk bisikletim hata olarak aldığımı sonradan anladığım çift amortisörlü ucuz dağ bisikleti idi. Sonra sırayla dağ bisikleti, tur bisikleti ve son olarak kros yol bisikleti (cyclocross) kullanıyorum. Yaşadığım yer küçük bir kırsal ilçe. Asfalt kalitesi düşük. sizin yapmayı düşündüğünüz turları benzer rotalarda yapıyorum. Bence ihtiyacınız olan ilk etapta 24 vitesli, 28" jantlı, konfor odaklı bir şehir bisikleti. Sadece estetik olarak karar vermeyin.

Tepki
1
İsim
Aydın
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Kron
Cevaplarını için çok teşekkürler. Araştırmalarına büyük katkı sağlıyor.

Çekici bisikletin gücü, kalitesi ve hafifliği dediğiniz gibi düşününce çok önemli. Bunu göze alacağım.

Bir de güvenlik konusu var. Arkadan gelen araç için ilk hedef römork bu nedenle ailece mi girmek bu işe yoksa tek başıma mi yapsam karar veremiyorum. Bahsettigim iki bisiklet bir römork ile dünyayı gezen Türk ailesi var. Bir yandan onları görmek cesaretlendiriyor bir yandan Türk kamyon ve minibuslerini düşününce korkuya kapılıyorum.

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
meşhur bir ikinci el sitemizde ederinin oldukca altına "bike friday tandem" satılıyor
katlanabilir ve aracınızın bagajına sığabilir bakmanızı öneririm
bu arada tekrar vurgulamak istiyorum !!!"bike friday"!!!

Tepki
1
İsim
Aydın
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Kron
Evet gördüm onu ama her zaman iki kişi olmayabiliriz. Yine de Teşekkürler.

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Rica ederim Salcano'ya dede bisikleti demişsiniz neredeyse :))) Ben 32 yaşındayım ve Salcano City Sport 27VS kullanıyorum (aşağı yukarı şu anki City Sport 10'a eşdeğer). Öğretmenim ve okula da bu bisikletle gidip geliyorum. Hafta sonları Bolu dağlarına çıkıyorum çoğunlukla. 30km ortalamayla 400-500m tırmanışları olan parkurları izliyoruz arkadaşlarla. Tırmanışlarda bir arkadaşım dağ bisikleti kullanıyor 21 vites ve inanılmaz zorlanıyor. Bense çok rahat çıkıyorum. Ormana girdiğimiz de oluyor. Şehir bisikletini gözünüzde çok küçültmeyin. Hafiftir. Dayanıklıdır. Az çok hıza da gelir, araziye de. Vites sayısının fazla olması ve 28" jant çok fark yaratıyor. Ben çok memnunum. Yakın zamanda eşime de bir tane almayı düşünüyorum. Benim de 4 yaşında oğlum var. Trailer mı alsam arkaya takılan çocuk koltuklarından mı alsam ben de kararsızım.

Tolga Bey'in dediklerine de harfi harfine katılıyorum. Tasarıma çok takılmamak lazım. Bisiklet çok güzel bir spor aracı olmasının yanında yanlış kadro boyu, yanlış tür seçimi vb. konular sağlığınız için tehdit de oluşturabiliyor. Ben de tip olarak yol bisikletlerine aşığım ama şimdi iyi ki almamışım diyorum. Çünkü geçen yaz bağırsaklarımdan ameliyat olmuştum. Bağırsağın bir kısmını aldılar. Doktorum kesinlikle eğilerek bisiklet kullanmamaya çalış diyor. Siz de varsa (bel ağrısı, diz problemi vb.) sağlık problemlerini de düşünerek seçim yapın.

Umarım istediklerinize bir an önce kavuşursunuz. Benim en büyük hayallerimden biri de ailece bisiklet turlarına çıkabilmek.

Tepki
1
İsim
Aydın
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Kron
Evet haklısınız biraz önyargılı olduğum doğru, şimdi inceleyince sportif görünümlü şehir bisikletleri daha güzel geldi.

Peki 500-550 arası bu tarz bisikletler için onerebileceginiz var mı?

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
O fiyatlara Salcano City Sport modellerinden alabildiğiniz en iyisini pazarlıkla almaya çalışın derim. Aslında bütçeyi biraz yükseltebilseniz Sedona 321 ya da 331 falan aldın derdim ama bahsettiğiniz fiyatların üzerinde kalıyor biraz.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
@hasan hüseyin biçici

Linkteki aparat 5 yaş için biraz tehlikeli olabilir. Basit bir denge kaybı bile çocuğunuzun düşmesine neden olabilir. Bence bisiklet arkasına takılan çocuk koltuklarını düşünün. Kendi dengesi ile bisikleti düzgün bir şekilde kullanacağı yaşa gelmeden (tahminen 8 - 9 yaş) çok güvenli bulmuyorum linkteki aparatları.

Tepki
2
Bisiklet
Carraro
@Tolga Günsezer

oğlum yükseltilmiş yedek tekerler ile bisiklete binebiliyor çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum zaten parkuruda ona göre seçeceğimiz için