Ahmet Safa ile sorunlu bir kadro alışverişi

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
@Tolga Ayla

Gerekli açıklamayı gerektiği kişiye gerektiği gibi yaptım cevap gelmedi hala

Scudo

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
ahmet adlı kişiyi kara listeye eklemek lazım 2. el malzeme alırken başka bir kişi de o adama düşmesin...Ben kendi şahsıma söyleyeyim sattığım malın arkasındayım...Vuruk kırık çizik varsa önceden söyler ona göre paha biçer çatlaksa- kırıksa o malı satmam elimde bekletirim...Müzelik olur artık o mal...

Geçmiş olsun kardeş inşallah başka kişiler de dolandırılmaz...

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
sabrınız gerçekten güzel ancak bu kadar da sabırlı olmayın lüleburgaz yakınsa damlayın :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Ayla

Buyur gel, kahvemi iç...
sonrasında yakabiliyorsan yakarsın.
öncelikle konuşma tartışma adabı hakkında birşeyler öğren !!!
topluluktan biri herhangi bir kusur işlediğinde, bu topluluğun suçu olmuyor.
yineliyorum, buyur lüleburgaza gel....

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie

Samet Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
78
yazık cidden yazık. hala böyle insanlar var gerçekten.geçmiş olsun arkadaşım.bu tür insanları hiç sevmiyorum.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Dostlar selam,
Karşılıklı sizleri tanımam, taraf tutma gibi bir niyetimde yok ama aradaki sorunu karşılıklı çözmeye bakın. Baktınız olmuyor bir adet noterden tasdikli ihtihar çekersiniz, aksi şekilde başvuracağınız yolları belirtirsiniz. Şiddetle, tehditle bir yere varılmaz.

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Lütfen konu başka yerlere gitmesin. Burada suçlu kişi Ahmet Safa'dır, onun yüzünden başkalarını suçlamak istemem. İstediğim sadece bu forumdan arkadaşı tanıyanlar varsa onlardan yardım istedim. Sağolsun bazı arkadaşlar gerçekten yardımcı oldu, onlara buradan çok teşekkür ediyorum.
Bu arada kullanıcı puanım 150' den -1800' lere düşmüş, neden olmuş olabilir?

• Beğen
Tepkiler: karatag

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Süleyman Cantuk

Selam..

Bende bu tür satışlardan çok çektim.. Gece vakti bir anlık öfkemden sonra yazdıklarım hakkında özür dilerim..

Saygı ve selematle kabul edin..

• Beğen
Tepkiler: Kadir.Celik

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
bu kadroyu satan vatandaş bu arkadaşın parasını niye iade etmiyor ve bu konu uzadıkça uzuyor.bu işi sonuçlandırıcak adli makamlara niye başvurulmuyor insanlar bu başlık altında konudan sapıp niye birbirlerine gider yapıyorlar konunun asıl muhatapları ve forum yetkilileri bu işe yol göstermek adına niye el atmıyor.

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
@özençekçen

Nasıl başvurabilirim, en yakın zamanda başvurmayı düşünüyorum. Çünkü bugün aldığım mesajlar sonucu iş buraya gidiyor gibi. Gelen mesajları da en yakın zamanda buraya yazacağım.

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Bende benimle ilgili bir konu yüzünden birkaç yöneticiye birkaç defa özelden başvurmama rağmen hiç cevap alamadım.

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Dün Ahmet Safa adlı şahsın bana gönderdiği mesajları buraya yazacağımı söylemiştim, sırasıyla benim ve onun mesajlarını buraya yazıyorum. En baştan söyleyeyim, ben bu kadar iki yüzlü, terbiyesiz, sahtekar bir insan görmedim. Şimdi bu arkadaş bana 1 hafta kadar önce parayı kontör olarak göndereyim diye mesaj atmıştı, ben de banka hesabıma yatırmasını söyledim ve tamam dedi. Bu arkadaş yine sözünde durmadı ve mesajlarıma cevap vermedi, bir süre sonra tekrar mesaj attığımda cevap geldi. Mesajda turda olduğunu elinde bir adet kadro olduğunu ve benden Whistle kadroyu geri göndermemi istedi, o da elindeki kadroyu gönderecekti ama ben kabul etmedim. Daha sonra dün yine mesaj attım ve gelen cevaplar şu şekildeydi. Biz alışverişi yaparken her konuda anlaşmışız ve ben sorun çıkartıyormuşum. Kadroyu sıfır gibi satarken her şey iyiydi ama öyle çıkmayınca ve arkada bir vuruk çıkınca sorunlu olan kişi ben oluyormuşum. Kadroyu geri almayacağını ve söz verdiği bir miktar parayı göndermeyeceğini söyledi. Israr edince kadroyu 80 liraya geri alabileceğini söyledi. Şimdi ben bu kadroyu bu arkadaştan 136 liraya almıştım, bu nasıl bir iştir diye mesaj attım. O da ticaretin bu şekilde işlediğini yaklaşık 60 lirayı da kullanma bedeli olarak vermeyeceğini söyledi. Ben kadroyu hiç bir şekilde kullanmadım ama arkadaşın dediğine bakın. Bir insan bu kadar palavracı, adi ve dönek olabilir mi?

Aman diyeyim bu kişiden olabildiğince uzak durun, bazı yazdığı şeyleri buraya yazmadım bile.

Şimdi ben bu kişi hakkında yasal olarak bir şey yapabilir miyim? Amacım sadece hakkımı aramak, para falan umrumda değil artık.

• Beğen
Tepkiler: uğur kocaağa

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Şimdi bu kişinin üyeliği hala forumda görünüyor ceza bile almamış, ama benim kullanıcı puanım sebepsiz yere birileri tarafından düşürülmüş. Ne kadar garip bir durum.

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
bu başlık altın yazılan ve paylaşılan her msj karşılıklı verilen tahütler ve bu tahütlere uygun olmayan bir satış var ortada bu yazılanları ve msjları mahkemede kullana bilirsiniz bence hakkınızı bu saatten sonra bu forumda değil mahkemede arayınız.bir avukatla konuyu görüşünüz en azından bir akıl alınız gerekirse suç duyurusunda bulun bakin adli makamdan eline kağıt geldiği zaman paranızı belki daha fazlasını ve mağduriyetinizi nasıl karşılıyor bu vatandaş.

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Arkadaşım büyük geçmiş olsun. İnsanın hevesi kaçıyor gerçekten. Fakat sana nacizane bir tavsiyede bulunacağım. Babamın çok güzel bir lafı vardır. Pisliğe bulaşanın kendi üstü başı da pislik olur. Ben derim ki 136 liraya almışsın kadronu. Bırak naparsa yapsın parasıyla. Zaten iyice uğraşıp kendini stres sıkıntıya sokmuşsun. Öğrencisin anlıyorum. Ben de öğrenciyim ve bu tip uygun meblağları bile toplamak yeri geldiği zaman çok güç oluyor. Ama artık kendini yormayı bırak derim. Ha dersinki ben bu parayı alacağım haksızlığa uğramak beni çok sinirlendiriyor, sonuna kadar destekliyorum. Kendi kararındır. Ama bu iş ile daha fazla uğraştıkça daha fazla sinir olacağını ve kendini çok fazla yıpratacağını bil. Arkadaşı da ekleriz kara listeye bir daha kimse ondan alışveriş yapmaz.. Bence kadroyu da kullanmayın.. Çünkü gördükçe sinir olacaksınız. Bu olayı geride bırakın ve unutun gitsin. Kimse 136 lirayla zengin olmaz..
Kesinlikle yanlış anlamayın lütfen. Arkadaşı savunmuyorum. Yalnızca kendinizi çok yıprattığınızı anlatmaya çalıştım. Ayrıca nasıl olsa siz o hakkınızı öte dünyada alacaksınız. Ya da bu dünyada Allah elbet bir şekilde çıkartacak ondan o parayı.
Bence daha fazla yıpratmayın lütfen kendinizi. Siz burada sinir krizlerine girerken o orda keyfine keyif katıyor. Avukat şu bu ile uğraşırken verdiğiniz paradan çok daha fazla masraf yapacaksınız bunu da bilin. Haksızlığı hazmetmenizi değil artık kendinizi yıpratmamanız için peşini bırakmanızı tavsiye ederim. Seçim sizin. Arkadaşa dersini vermek istiyorum derseniz de sonuna kadar haklısınız destekliyorum.
Saygı ve sevgi ile.. İyi günler..

• Beğen
Tepkiler: tolga1976

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Bende Furkan Beye katılıyorum..

Kendinizi yıpratmayın.. 136 lira sizi çok hırpalayacak olabilir.. Eğer gerçekten böyleyse kadroyu kullanmayın saklayın. Belki ileride başka bir şeyle takas yoluna gidersiniz..

Salla gitsin..

Ahmet SAFA artık kara listedir..

• Beğen
Tepkiler: Furkan Yaldızkaya
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.