Ah şu kadınlar !!!

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Ah şu kadınlar

“Kadın psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen büyük soruya cevap bulamadım. Gerçekte kadınlar ne istiyor?” Sigmund Freud
“Yirmi yıllık bir aşk macerası bir kadını harabeye çevirir; ama yirmi yıllık bir evlilik onu bir kamu binası gibi yapar.” Oscar Wilde
“İyi bir kadın bir erkeği etkiler, zeki bir kadın onda ilgi uyandırır, güzel bir kadın büyüler, anlayışlı bir kadın ise ona sahip olur.” Helen Rowland
“Kadınların gözleri keskin, zekâları uyanık, düşünceleri vesveseli olur.” Guy de Maupassant
“Bir kadın ya sever, ya da nefret eder; ortası yoktur.” Pubillius Syrus
“Kadın bir kez erkekle eşitlendiğinde artık onun efendisi olur.” Sokrates
“Hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez. Kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona âşık olacak kadar akıllıdır.” Pavese
“Her başarılı erkeğin arkasında, onunla gurur duyan bir karısı ve bu işe şaşakalmış bir kayınvalidesi vardır.” Brooks Hays
“Güzel bir kadın, görenleri kibarca çıldırtan bir resim gibidir.” Emerson
“Kadınlar, gururlarını kurtaran yalanlardan hoşlanırlar.” G.F. Atherton
“Kadınlar güller gibidir, bir defa açıldılar mı, yaprakları hemen dökülmeye başlar.” Shakespeare
“Erkekler yaşlanır, kadınlarsa değişir.” Goethe
“Kadın her şeyi affeder fakat asla unutmaz.” Konfiçyus
“Kadınlar kendilerini sevenler için değil, onlara hükmedenler için can verirler.” H. Edip Adıvar
“Kadının güzelliği ateşe benzer, yaklaşmayana zararı dokunmaz.” Cervantes
“Bellek çılgın bir kadına benzer, renkli paçavraları toplar ve yiyecek şeyleri sokağa atar.” Detroit News Gazetesi
“Güzel bir kadın göze; iyi bir kadın da kalbe hoş görünür. Birincisi pırlanta, ikincisi de hazinedir.” Napolyon
“Bir erkekle evlenmek uzun süredir vitrinde gözünüze takılmış bir şeyi satın almaya benzer. Çok hoşunuza gider, ama eve gelir gelmez evdeki hiçbir şeye uymadığını fark edersiniz.” Jean Kerr
“Kadınlar sıradan erkeklerden hoşlanır. Ve erkekler de sıradan olmak için ellerinden geleni yaparlar.” Madonna
“Terörizm beni hiç endişelendirmez. İki yıldır evliyim.” Sam Kinison

(link)

Scudo

TOYGAR YONTGAN

Forum Demirbaşı
Tepki
745
@Ali Menemen
Başarılı bisikletçinin arkasında bir kadın olsa o adam bisikleti satar araba alır.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@TOYGAR YONTGAN
Ben olsam karımı alıp bisikletle romatik bir sürüşe çıkardım:) Hem arkamda bir kadın olmuş olurdu:)

• Beğen
Tepkiler: TOYGAR YONTGAN

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Mesut ağabey, yine yılanın deliğine çomak soktun...

Çok uğraşıyorsun bu hanımlarla...

Senin hanım bu forumu pek takip etmiyor galiba!

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Sadece Madonna saçmalamış diğer Aydınların dedikleri çok doğru gibi geliyor bana.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Bülent ÖZER
Size katılıyorum Madonna bu ne yapsa yeridir.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Freud! sen ne istiyordun.

Aynanın karşısına geçip kendimize (yabancılaşarak) bakalım, daha sonra genel olarak tavır ve davranışlarımıza bakalım derim.
Şu soruyu soruyorum ben geçinilebilir,kabuledilebilir bir insan mıyım?

Saygılar

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@nuhcan

Dışardan belli oluyor demek ki.. :) Aslında üyeliği var ama son yıllarda hiç aktif olmadı.. :cheer: :winkenlux :dua: :003:

Valla benim hanım takmaz yukardaki lafları. Doğru bildiğini yapar. Bana da ona "eyvallah" demek düşer. Gül gibi geçinir gideriz.. :) işin özü bu benim nezdimde.. ;)

• Beğen

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Bu dünyayı paylaşmak zorunda kaldığımız diğer canlılardır. Böyle düşününce olayı çözüyorsunuz arkadaşlar.:D

• Beğen

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@Mesut Girgiç

Allah ömür boyu mesut etsin...
Sizi ve çocuklarınızı hayırlı insanlar etsin...

Tepki
94
Meydanı boş bulmuş erkekler hadi dökün içinizi ,Bisiklet seven sizi kutlarım empati duygunuz çok gelişmiş ,kadınları toplayıp geleyim en iyisi ,birisi mesut bey'in eşine haber salsın :))

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Kadınlar ne ister! Tek cümle ile BİZ ERKEKLERİN YERİNDE OLMAK. Diğer süslü cümleler sadece tebessüm ettirir hadi öyle olsun der gibi...

• Beğen

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@semra çetindağ

İlk mesajdaki yorumlar bana ait değil... insanlığa malolmuş çok meşhur biliminsanı ve düşünürlerin sözleridir. Dikkatinizi celbederim. :)

Ama yine de benim eşime haber salınacaksa salınsın. Size mani olmıyım. Bi daha görmüş olurum gül yüzlümün yüzünü.. Size teşekkür bile ederim... :)

Allah herkesi sevdiğine bağışlasın..

.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Mesut hocam kaynaktaki bu düşünürlerin, bilim insanlarının hepsi erkek değil mi? Öyle ise bilim insanı veya düşünürler bu konudaki beyanlarını erkek olarak söylemişler. Peki bu bilim insanları,düşünürlerin erkek olmayanlardan oluştuğunu kabul edelim, üstüne erkek egemen olmayan bir toplum düşünelim.

Bence fikirlerin çoğunda bir beğenmemezlik, bir bencilik, üstünlük var. Daha önce de belirtmiştim İnsan ve davranışları tüm tanımlama ve sınıflamaların üzerindedir.

Herkesin espri anlayışına sığınarak sınırlarda geziyoruz.

Tüm bunların üstüne derim ki eşitlik yoktur.

Peki ne vardır?

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Ali Menemen

Çoğu kişi de evlenince sağlığının bozulduğunu söylüyor... (mesela aşırı kilo alma vb)

not: bu bir şakadır. dikkate alınmayabilir. ;)

@bisikletseven

EL CEVAP:

Eşitliğin olmadığı yerde ya denklik vardır yada büyük eşitlik. :)
Günümüz medeni kanununda illede eşitlikkelimesi geçecek ya.. onun için böyle dedim..

Bir bakış açısıyla:
Aslında ben kadın erkek eşitliğine karşıyım. KADINLAR DAHA ÜSTÜNDÜR. Ama eşitlik isteyen kadınlara bunu anlatamıyorum. Onun için mecburen ben de eşitliğe razı oluyorum.

Başka bir bakış açısıyla:
Biz erkekler olarak BİSİKLET YARIŞLARINDA kadınlarla EŞİT KOŞULLARDA YARIŞMAK İSTİYORUz.
Tüm kadınlara sesleniyorum: "Haydi gelin eşit olalım, birlikte yarışalım".
SEÇMECE EŞİTLİĞE KARŞIYIZ. EŞİTSEK HERŞEYDE EŞİTİZ. (mi acaba.. ???)
Olmaz, olamaz, olamayız.. kadınla erkek eşit olamaz. Kadınlar daima üstündür, anne olabilmeleri hasebiyle... ;)

@bisikletseven

not: Madonna erkek olmayabilir.. :D :cool: ;)
(bu cevabım sırf laf olsun diye yazılmış gibi bir his verdiyse özür dilerim) :)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Mesut Girgiç

O zaman evlenmemek mi lazım? Evlilik ruh ve beden sağlığını bozuyor mu? Hem evlenip hemde sağlıklı kalmak mümkün mü?

Not: Bu bir espiridir dikkate alınmayabilir;) :)

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Albert einstein bi sözü vardır: Kimileri kadınları anlamaya çalışmakla uğraşır, kimisi de benim gib daha kolay bi iş olarak izafiyet teorisini çözer... benzeri bi söz söylemiştir :)

Vee einstein'e, dünya güzellik kraliçesi "seninle evlenelim. çocuğumuz da benim kadar güzel ve senin kadar zeki olsun" demiş.

einstein'in sözü: "hadi, benim kadar çirkin ve senin kadar aptal olursa? demiş.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@Ali AKTAŞ

"Atomu parçalayabildim ama hâlâ kadınları anlayamıyorum"

ben de bu şekilde okumuştum...

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ