Ah keşke dedirten Urban

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
Whyte Stirling ... Şu anda hayallerimi süsleyen Urban. 999 sterlin fiyatı var. tabii yurtdışı fiyatı. param var kardeşim ver onu bana desen, o da yok, Türkiye'de satışı yok. yurtdışından getirtsen deli gibi masraf vergi uğraş. E değermi bu paraya bu uğraşa, o soru işareti.
İngiltere'den gelecek birileri varsa bana bi tane Whyte Stirling getirsin :rolleyes: :agla:

(link)

https://i.hizliresim.com/BEyJnL.jpg

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Bana şunu andırdı:
(link)
Stirling kadar güzel değil ama yarı fiyatı...

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Cok Şık Duruyor,Ama Sonuçda Şehir Bisikleti O Kadar Para Vermek Anlamsız Bence..Çünkü Piyasası Yok Gibi Birşey.1500 Tl Bile Şehir İçin Cokken O Paralara Böyle Ara Modelleri Almak Tehlikeli Olabilir:D
Bence Sakın Bulaşmayın,Türkiyede Bu Bisikleti Satmanız İmkansız..1500 Liraya Falanda Satcak Haliniz Yok Böyle Bir Bisikleti...
Yurt Dışında Bisiklet Ucuz,Üstüne 2.El Alınca Tam Ölüyor Fiyatlar:)

Bendede Merida Speeder T3D Var,Üstünde 105 & Tiagra Karışık Set Var,SLX Fren Seti Var,Karbon Gidon Falan Var,Gel Gelelim 1500 Liraya Alıcı Bulamıyorum..

Türkiyede Hibrit,Enduro,Bmx Piyasası Ölmüş,Ezan Sesiyle Toprak Atıcaklar..Bizdekiler Varsa Yoksa Dag Bisikleti.Emin Önüne İndim 35 Kişi XC500 Sürüyor:D

Yanlarından 220 Falan Yaparak Geçtim,Bizim Bisiklet Daha Saglam Diyolardı:)
Yol Bisikletini 2 Saatte Bir Topluyoruz Sanıyolar,Adama Niye Dag Aldın Diyorum.Abi Saglam Diyor..Saglamda Bisikletin Üstünden Bişeyler Yapıyon Dedim.Tekme Falan Atıyor 15 Km/H Yakalarsa Selfie Cekiyor..Bende Artık Ocak Dışı Oldugunu Belirterek Grubdan Uzaklaştırtım..
Amacınız Kullanmak Ama Sonuçda İnsan Bisikleti 2-3 Senede Bir Degiştirip Farklı Birşeyler Kullanmak İstiyor..

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
bizim ülkemizde neden satılmaz ki böyle modeller. sedona,salcano,kron,carraro hiçbirinde karbon düz maşalı v frenli bisiklet yok

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Angel
Kron'da yok, diğerlerinde var:
(link)
(link)
(link)

(her bir markanın en az bir modeli daha var düz maşa ve V frenli)

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@Murat B.
karbon maşalı yok abi. salcano daki hi ten maşa. sedona ve carraro nun maşalarında alın borusunun alt tarafıyla çakıştığı yer hiç estetik değil

http://www.sedonabisiklet.com/assets/img/content/bisikletdetay/410/gallery/05.jpg http://carrarobisiklet.com/Images/Component/urunler/SPORTIVE_327.jpg

bir de şuna bakın

http://capitani.bike/media/1553/RS4428_BASSANO.jpg

karbon maşa nasıl yakışmış. yol bisiketlerine takarsın da şehir bisikletine neden karbon maşa takmazsın diye sorarlar adama :p

edit: wilier biraz fitness bisikletine kaçmış, tam doğru örnek olmayabilir

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Angel

Willier'in daha güzel görünmesinin sebebi maşanın karbon oluşu değil; yatık alın borusu yerine daha dik alın borusu ve offsetli maşa kullanılması bence.

Karbon maşanın iki önemli avantajı var, titreşim emme ve hafiflik. Titreşim emme, yol bisikletinde olduğu kadar önemli değil, çünkü zaten 32, 35 hatta 37mm genişliğinde lastikler kullanılıyor. Birkaç yüz gram hafif olmasının da maliyetine değmeyeceğini düşüyorlar sanırım. Müşteriden mi, üreticiden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama Türkiye'de en çok amortisörlü, 13-15 kiloluk "şehir" bisikletleri satılıyor (Salcano CS, Carraro 224, 227, vs).

Maşası karbon olsun istiyorsanız yabancı markalara bakmanız gerek. Yanılmıyorsam en uygun fiyatlı olanları Ebubekir Bey'in bahsettiği Lapierre ve şu:
(link)

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Şehir bisikleti dedinizde bende bi hissiyatımı belirteyim :)

Daha önce İstanbula defalarca gelmeme rağmen Büyükadaya ilk kez gittim bugün. Malum havalarda güzeldi baya. Cok olmasada epeyce bisiklet süren vardı gerçekten acaba heryer orası gibi olsa nasıl olur diye düşündüm. O kadar köşk yalı fayton vs. değilde bisikletin yaygın olması hoşuma gitti. Ve birşey dikkatimi çekti. Kiralamacılar haricinde genel halk peugeot explorer ve raleigh eski tip bisikletler kullanıyordu bence şehir içinde gayet hoş oluyorlar. İleride bu tarz bi şehir bisikleti alacağım inşallah :)
Fotograf temsili :)
unnamed (12).jpg .

Konuyla alakası yok ama buraya yazayım dedim kusura bakmayın :)

tamayaytam

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar yeri midir bilemiyorum ama sormam lazım. Kararsızım çünkü. Çanakkale de asfalt yollarda bisiklet sürüyorum . Halihazırda yeğenime söz verdiğim bir trainer bisikletim var. Şimdi Lastik patlatmalarına karşı daha dirençli olduğu için bu bisikletlerden alsam 35c veya 32c gibi bir tekerle kullansam . Yol bisikletini çok arar mıyım? Yaş 40 ortalama 25km/h hız yapıyorum. İki günde bir 20 -30 km yol yapmaya çalışıyorum. Ne dersiniz?

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Lapıerre Sevmem Ama Şu Modeli Epey Hafifmiş 11,2 Kg (link) Nakit 2000 Liraya Alınır Her Halde.

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Hiç
@tamayaytam

Kesinlikle Performans Farkı Olucaktır,Akorları Falan İyi Yapmışmış 600-700 Liralık Full Soralı Bisiklet Full 105 Sehir Bisikletinden Daha Akıcı Gidiyor,Olay Birazda Lastiklerin İnceliginde Bitiyor...Rüzgar Satte 25 Kmden Sonra Kendini Gösteriyor..O Yüzden Şehir Bisikletiylede 25 Yaparsanız..Buna Katılmıyanlar Olabilir,Ama Kendi Deneyimime Göre %20 Falan Performans Farkı Vardı..Şehirle 10 Pedal Atıyorsam Yarışla 8 Pedal...Ama Lastik Patlama Olayı Dış Lastige Baglı..Güzel Lastik Takarsanız Sıkıntı Olmaz...

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Scott un linkdeki modeli de çok güzel görünüyor. Trekking kategorisinde sergilenmekle birlikte donanım özellikleri kadro açıları şehir bisikleti karekterine de son derece uygun. (link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Angel

http://espacevelo.fr/wp-content/uploads/2013/11/DSC01349.jpg

• Beğen
Tepkiler: hakan64

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.
Karbon maşalı en uygun fiyatlı fitness bisikleti sanırım
BTwin fit 500 1250 TL
(link)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Madem bin can ile bir şehir bisikleti arzuluyorsun. O zaman şu an yerli piyasada bulunan en iyi bisikletin ismini vermek istiyorum. Bu bisiklet bence şehir/fitnes bisikletlerinin şahikası: Cube SL road pro.

648000_light.jpg

Birde buna bakın. Ne bir yol kırması nede turdan taviz veriyor.
Yol seti, 35 hacim lastikler, bagaj takılabilir, alü maşa, 32 delik jantlar...
daha ne isteyebilirsinki