Ağrılarım

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
Öncelikle herkese merhaba:
Belki benzer şeyleri sizde yaşamışsınızdır düşüncesiyle şu sorunlarımı sizlere söylemek istedim.

Arkadaşlar bisiklet sürmeye başlayalı 2 aya yakın oldu hergünde süremiyorum okul vb. sebebiyle ancak bisiklet sürmeye başladığımda belim fena şekilde ağrıyor, duruş şeklinden olmalı diye düşündüm.Sele son seviyesine kadar yukarıdaydı birkaç cm indirdim ama ağrı gitmedi selenin çok da aşağıda olmasını istemiyorum daha fazla indirmedim.

İkinci sorunum ise yine bisiklet sürerken sol dizimde bir ağrı oluşuyor.Diz kapağının fazla oynamasındanmıdır nedir birtürlü anlayamadım ve bu ağrı iki gündür de sol ayağımın diz ve baldır arasında gidip geliyor.Daha çok baldırımda ağrılar var.

Acaba nedir bu ağrıların sebebi? Nasıl kurtulunur ? Cevaplar için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Kamil Özen
Scudo
Tepki
20
@ufuk_

Boyunun uzunluğu ve kadronun kaç inç olduğunu belirtirsen sana yardımcı olabilirim...

• Beğen
Tepkiler: ufuk_

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
Boyum 1.80 -1.82 öyle bişey olmalı.Kadrom ise 18"

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Daha önce açılmış olan aşağıdaki konu başlıklarının üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz. ;)

(link)

(link)

(link)

Sele yüksekliğinizin de olması gereken ölçüde olmasına dikkat ediniz.

Kendinize uygun sele borusu yüksekliğini ölçmek için, selede oturur vaziyette iken aynakolu saat 6 konumunda tutun. Seleyi de, pedala ancak topuğunuz ile basabileceğiniz yüksekliğe ayarlayın. Yalnız diziniz bükük olmamalı, tamamen düz olmalı. ;)

Ayrıca, (link) videodan da faydalanabilirsiniz. ;)

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
Verdiğiniz linkler için teşekkürler inceleyeceğim.Umarım bu sorunlar ortadan kalkar.Bisiklet üstünde çektiğim sıkıntıdan bisiklet süresimde gelmiyor aşırı sıkıcı bir durum ortaya çıkıyor hep.

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@ufuk_

Kadro ölçünüz boyunuza göre ideal. Sanıyorum sorun, bisiklet üzerindeki yanlış duruş pozisyonunuz ve doğru ayarların yapılmaması ile alakalı.

Diz ve baldırınızdaki ağrılar için ise bir doktor kontrolünden geçin isterseniz, en sağlıklısı bu olacaktır.

Ağrısız, sıkıntısız bol pedallı günler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: ufuk_