Ağırlar ne alır

siluet

Üye
Tepki
8
Merhaba arkadaslar,
ben 190 boyunda ve 110 kg kadarim..
genellikle asfaltta, arada sirada da arazide kullanmak üzere markasini söylemek istemedigim bir bisiklet almiştim bir zaman önce, fakat kendisi agirliga dayanamadigindan olsa gerek kisa zamanda yamuldu :)
simdi yeni bir bisiklet almak istiyorum fakat ayni cehaleti gösterip kafama göre gidip almak yerine bilenlere bir danisayim dedim önce bu sefer...
Daha önce (link) i, forumda biraz gezince de (link) i gözüme kestirdim, fakat saglamliklari konusunda hiçbir fikrim yok...

fiyati 1350ytl yi gecmeyecek ve sürerken yamulmayacak bir bisiklet tavsiye edebilir misiniz...

simdiden herkese tesekkürler

Scudo

siluet

Üye
Tepki
8
opsss, az önce (link) in linki yerine CORRATEC X-VERT S04 modelinin linkini vermisim.. gerci farklari ne tam anlamadim ama, X-VERT EXPERT daha güzel görünüyor. Ama dedigim gibi, benim için asil olan saglamlik...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
corratec x-vertlerin kadroları çok sağlamdır sizin ağırlığınıza dayanacağını düşünüyorum...
Bence sizin için önemli olan jant seti...Çok sağlam bir jant seti ile istediğiniz gibi kullanabilirsiniz x-vert'i...

siluet

Üye
Tepki
8
@d.berkay

gecenin bu saatinde gelen hizli cevap icin tesekkürler....
peki corratec x-vert lerin EXPERT mi yoksa S04 modeli mi daha saglamdir?
s04 ün farki sadece hafif olmasi gibi geldi bana ama tabii ben henüz yabanci sayilirim özelliklerde siralanan bisiklet terimlerine...
bir de çok sağlam bir jant seti ne örnek verebilirmisin marka hatta mümkünse link olarak...

tekrar tesekkürler

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
İki bisikletide inceledim biraz önce detaylıca açıkcası baya farklılıklar var...

Kadroları ikisinde gayet güzel ama x-vert bana daha sağlam göründü açıkcası çokta güzel bir kaşılaştırma yapamiyacağım S04 hiç kullanmadım ama x-vert cidden sağlamdır...
Jant seti olarakta x-vertte de S04te de xc için uygun sağlamlıkta jantlar kullanılmış ve artı olarak DTswiss 1.8 tellerle örülmüş jantlar buda sağlamlığı baya önemli şekilde artıran bir faktör...
eğer maddi olarak çokta engel olmayacaksa mavic jantları tavsiye ederim crossroc veya crossride modelleri "okuduğum kadarıyla" gayet sağlamlar ha buda olmadı sadece kaliteli bir jant çemberi alarak DTswiss tellerle sağlam bir şekilde ördürebilirsiniz...Çember olarakta yine mavic'in jant çemberlerini tavsiye ederim...
Ben bilgilerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalıştım mutlaka daha sonra başka arkadaşlar daha detaylı ve yararlı bilgiler vereceklerdir...
iyi sabahlar:)

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@siluet
corratec x-vert expert sizi herşekilde taşıyacaktır. özellikle 2006 modelini almanızı tavsiye ediyorum.. kadro sağlamlığı tartışılmaz. ayrıca üzerindeki mt22 jant seti sizin için fazlasıyla dayanıklı.

Tepki
7
Silüet, Boyum 1.92 kilom aynı.. Trek FX 7.0 aldım ve alırken özellikle sordum nedir taşıma kapasitesi diye.. Kendi ayakları üstünde yürüyen herşeyi taşır sorun olmaz dediler.. Ayrıca kadro ömür boyu garantili... Ayrıca belirttiğin fiyatlarada çıkmana gerek yok.. Asfaltta kullanacaksan gerek kadro boyu gerek kalitesiyle şiddetle Trek FX 7.0'ı öneririm.. 28 jant 22.5 inch kadro boyu 12 kilo ağırlık... Bisiklete karar vermeden önce muhakkak incele..

T

Tuğrul

Misafir
Şimdiye kadar Türkiye de ağırlıktan dolayı kırılan kadro duymadım.(karbon hariç)Ben de aynı boy ve kilodayım.En hafif kadrolardan birini (Scott Scale 60, yaklaşık 1500 gr.)kullanıyorum. 30 cm lik kaldırımlardan çekinmeden iniyorum.Şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım.
Bence önemli olan jant seti ve göbekler.Jant setim Rigida laser jant çemberleri ,Dt champion teller ve XT göbekler.
1 senedir kullanıyorum ,şimdiye kadar 2 kere akort yaptırdım.

siluet

Üye
Tepki
8
CORRATEC X-VERT EXPERT fikri epey agirlik kazandi, sanirim kampanya da varmis su an CORRATEC lerde, kacirmadan almak gerek anlasilan... Ve anladigim kadariyla ek bi sey almadan, üzerindeki birlesenler de yeterince saglammis...
Herkese teşekkür ederim..

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Ben de forumun Ağır Kullanıcılarından birisiyim
Hem hafif Hem sağlam kriterlerini çok düşündüm bisikletimi toplarken...

Kron XC4000 kullanıyorum ve hiç sıkıntım yok 30-40 cm kaldırımlardan hiç çekinmeden inip çıkıyorum...

Bisiklet sadece kadrodan ibaret değil bir bütün bütün parçaları ile
Asfaltta bineceksen hiç düşünmeden de seçim yapabilirsin bence :D

bende senin gibi başladım şimdi araziye de girmeye çalışıyorum elimden geldiğince
Ama kilo da gittikçe azalmakta ;)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
x-vert kadro tabanlı bisikletleri ben de öneririm, hele bir de eski kasaysa gerçekten çok sağlam ve esnemez olacaktır kilonuza göre...

siluet

Üye
Tepki
8
iyi ama i$in garibi neredeyse herkes öneriyor CORRATEC X-VERT i ama bir ki$i de cikip "kullaniyorum memnunum" demedi nedense :)

Trek FX 7.0, Scott Scale 60, Kron XC4000 kullanip memnun olan arkadaslar var, ama x-vert kullananan yok mu arkadaslar hiç?

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@siluet

Bir yığın vardır da buraya denk gelmemiştir..Biz o modelden bir sürü sattık.. Memnun olmayan yok..Fakat 28" tekeri 110 kg'lık birinin rahat kullanması zordur diye düşünüyorum. Biraz az havayla birazcık dikkatsizlik size pahalıya patlar ona göre..(Ya da çok dikkatli ve çok disiplinli biri olmanız gerekiyor: Her binişten önce lastik havalarını kontrol etmek/gerekirse hava basmak gibi)

siluet

Üye
Tepki
8
@gürsel

Peki siz ne önerirsiniz?

tam da sizin siteyi inceliyordum, sanirim suan tema kampanyasi nedeniyle Treklerde güzel bi indirim varmis, (link) ile CORRATEC X-VERT fiyati sanirim ayni suan.. Siz bu ikisinden veya bunlarin disinda hangi ürünü önerirsiniz?

siluet

Üye
Tepki
8
Serkan Taşdelen arkadasimizin ikna edici konuşmasi ve Ercan Bayram arkadasimizin da önerisi üzerine (link) de kara kildim..
umarim dogru bir secimdir..

herkese tesekkürler tekrar...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
@siluet

Güzel bir seçim:cool:

şimdiden hayırlı olsun... ;)

yardımcı olabildiysek ne mutlu bize...

siluet

Üye
Tepki
8
Gecen haftasonu aldiigim KRON XC 4000 imin ancak fotograflarini cekip foruma koyabilme firsati buldum, yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar..

(link)