Ağır Şartlara Uygun Bisiklet

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Merhaba arkadaşlar.Ben bu zamana kadar Kron Xc 1000'de karar kılmıştım fakat 1 aydır falan bisiklet kullanmama uygun olacak bir bisiklet almayı düşündüm.Şimdi Kron alsam o ağır şartlara gelebilecek mi acaba diye düşündüm boşuna zarar vermeyelim bisiklete.

Ben bisikleti : kaldırımlardan 2 tekerlek üstünde zıplayarak yere konuyorum.Önümde kaldırım varsa ön tekerlıgı kaldırıp arka tekerlık kaldırıma çarptırıyorum.YOlda giderken yanda dik tepeler oluyor mtb türü oralara çıkıp ınıyorum.Yanı bana uygun bisiklet türü ve bir bisiklet önerir misiniz?

Scudo

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
arkadaşlar ben araştırdım Street&Dj bolumune baktım tam bana gore bısıklet onerılerınızı alabılır mıyım ya da mtb bısıkletlede yapabılır mıyım bunları hafıf olarak street dj cıler olarak profesyonel falan değil?

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
aykutcum,sanırım kronu street yapan çoğu kişi önermiyor:eek:adı üstünde xc olduğu için çok çabuk kadro kırılmaları oluyormuş,bunu göz önünde bulundurursan sevinirim.bende senle benzer durumdayım,kaldırama çıkarken önü kaldırıyorum,arka biraz bodozlama giriyor:)janta zarar verebiliyor,ama genelde önü kaldırdıktan sonra hafif zıplıyorum yani 2-3 cm pedallardan yukarıda iken çıkıyor arka teker bu durumda bir zararı olmuyor,yani bende borlayı evire çevire kullanıyorum yok hiç birşey demiyo:)sadece hemen kadro koruyucu al zincir çabuk çiziyor bu gibi durumlarda.

• Beğen
Tepkiler: SoldieR52

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
XC 1000 sadece bu konuyu açmadan öncekı mtb bısıklet seçimimdi.Şimdi ise yenı bır bısıklet tavsıyenızı ıstıyorum.Ya da mtb bir kalıtelı bısıklet yukarda yazdığım şartlara uygun olarak neler tavsıye edersınız?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bütceniz 400 civari ise mosso slalom M2 öneririm.çünkü xc1000'de v fren kullanılıyor bildiğim kadarıyla.X11 kadro sadece disc uyumlu.mosso ise hem disc hemde v fren uyumlu 300 ytlye mosso slalom alın xc1000 in parçalarını ona geçirin .hem kadronuz zarar görmez hemde amacına uygun olur ;)

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Ben kadro falan almıcam direkmen bisiklet.Ama karar verdim Sedona 711v alıcam.Başka önerileriniz varsa söyleyin?

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
specıalızed hardrock kaya gıbı sağlam yada scott serilerine bir göz atın iki firmada kadro konusunda iyiler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@DoodLez

sedona 711 v nini xc1000den hiç bir farkı yok.eğer sokak sürecekseniz scott voltage,specialized p,cannondale chase,giant stp gibi moellere bakın eğer bütceniz kısıtlı ise mosso slalom DJ kadrosuna bisikletinizin parçalarını takar ucuz yoldan kurtulursunuz. tabii en iyisi toplu bisiklet almak;) eğer bütceniz 1000 ytl civarında ise scott voltage 25 mekanik disc modeli ve sedona x11 öneririm.tabii scott sedonaya göre daha iyi. voltage 25 alırsanız ileride ilk önce frenlerden başlayarak parçaları geliştirebilirsiniz.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Bence de senin alacağın tür daha çok free ride a flan giriyo sanırım.Arkadaşın dediği doğru bi tane mosso slalom M2 alman en iyisi olur senin için.

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Mosso slalom M2 nın fıyatını ve resımlerını gosteren bır sıte var mı araıdım ama sadece kadro olarak buldum ?