Ağaçlı Yol mazgalları değiştirilerek bis kullanımına uygun olacak şekilde düzeltildi.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ahmet Fidancı tarafından paylaşıldı.

 1. Ahmet Fidancı

  Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

  Kayıt:
  20 Haziran 2011
  Mesajlar:
  542
  Beğeniler:
  500
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Ahmet Fidancı
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  İzmir'de Bornova Metro ile Stadyum metro yanısıra uzanan ve ağaçlı yol diye bildiğimiz yolda bulunan 2 mazgal, bisiklet sürücüleri için uygun olmayan bir vaziyette idi.
  24.4.2013 tarihinde bu yolun düzeltilmesi için Büyük Şehir Belediyesine başvurmuştum. İşin gerçeği unutuldu diye ümidimi kesmişken bu gün düzeltildiğini bildiren bir mesaj aldım. Bu bilgiyi o yolu mazgal sebebi ile kullanmayan arkadaşlar olduğu için paylaşmak istedim.
  İyi Pedallar.

  29/04/2013 tarihli 3395435 takip nolu başvurunuz ile ilgili bilgiler aşağıdadır.

  CEVAP ÖZETİ

  Sayın Ahmet FİDANCI; İletinizde yer alan konu ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü'nün yanıtı: "Söz konusu adresteki sıra ızgaralar yeni sistem sıra ızgara ile değiştirilerek sorun giderilmiştir.." şeklindedir. İyi günler diler bilgilerinize sunarız.

  Güvenlik Kodunuz : 3DBF

  Bu e-posta bilgilendirme amaçlı otomatik olarak gönderilmektedir. Lütfen bu mesaja yanıt vermeyiniz. Hemşehri İletişim Merkezi ile ilgili taleplerinizi 445 40 35 numaralı hattı arayarak ya da him@izmir.bel.tr adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. noreply@izmir.bel.tr adresine ileteceğiniz e-postalar tarafımıza ulaşmayacağından bu mesajı yanıtlamamanızı rica ederiz.

  İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
  HEMŞEHRİ İLETİŞİM MERKEZİ
  Tel: 444 40 35
  Faks: 293 39 95
  E-posta : him@izmir.bel.tr
  Web : http://www.izmir.bel.tr  İSTEK ÖZETİ

  Merhaba, AğaçlIyol dİye bİlİnen Metro bornovadan Stadyum metroya uzanan yoldakİ mazgallar hakkInda yardImcI olmanIzI İstİyorum. Her gün o yoldan bİsİklet İle İşİme gİdİyorum. Bİr kaç sefer teker gİrmesİ sonucu düşen gençler gördüm o demİrlerden. Çapraz geçmek zorunda olduğumuz İçİn araçlarInda sIk sIk sIkIştIrmasIna maruz kalIyoruz. Başka yol yokmu demeyİn. Çünkü araçlar soldan çIktIğI İçİn en güvenİlİr bİsİklet yolu ağaçlIyol. Ancak bİr gencİn aracIn önünde düşmesİ İle aracIn altInda kalmasI bİr olur. Bu tür olaya mahal vermemek İçİn mazgal demİrİnİn en azIndan kaldIrIm kIsmInIn yola dİk gelen demİrlerle yada kapalI demİrlerle değİştİrİlmesİnİ İstİyorum. Bu konunun uzamadan güvenlİ bİr hal almasI İçİn eİnİzden gelenİ yapacağInIzdan da emİnİm. İyİ ÇalIşmalar.


  Teşekkürler bizden...
   
  MehmetAliB. bunu beğendi.
 2. ParanoidEyes

  ParanoidEyes Aktif Üye

  Kayıt:
  21 Kasım 2006
  Mesajlar:
  126
  Beğeniler:
  31
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Tebrik ederim konu neden ilgi çekmemiş alamadım. Ben de altınyol için aynı mesajı yazıcam.
   
 3. Ömer KARAN

  Ömer KARAN Onursal Üye

  Kayıt:
  21 Aralık 2012
  Mesajlar:
  1.743
  Beğeniler:
  1.805
  Şehir:
  DENİZLİ
  Adı:
  Ömer KARAN
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Hayret ilk defa bir mazgal işinde çözüme ulaşıldığını görüyorum. Sizi ve sorunun çözümünü sağlayan herkesi tebrik ederim.
   
 4. A.Aşkar

  A.Aşkar Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  9 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  429
  Beğeniler:
  329
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Tebrikler.Bizde karantina hamamı'nın mazgalları yüzünden düşme tehlikesi atlatıyorduk hep.Çapraz geçiyoruz geçmesinede arkadan araba geliyor salak salak korna çalmaya başlıyor.Bunun için mail atmıştık saolsunlar gerekeni yapmışlar.
   
  Ömer KARAN ve MehmetAliB. bunu beğendi.
 5. MehmetAliB.

  MehmetAliB. VivaVelo

  Kayıt:
  20 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.938
  Beğeniler:
  4.253
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Demek ki neymiş, ilgi gösterip başvuru yapınca bazı şeyler değişebiliyormuş:)
  Sadece kendi kendimize şikayet etmek yerine ilgilenip talep etmek lazım
   
 6. Ömer KARAN

  Ömer KARAN Onursal Üye

  Kayıt:
  21 Aralık 2012
  Mesajlar:
  1.743
  Beğeniler:
  1.805
  Şehir:
  DENİZLİ
  Adı:
  Ömer KARAN
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Bazen gerekli yerlere başvuru yapsak bile sonuç alamıyoruz önemsemiyorlar. Ben bir kaç yıl önce Denizli Belediyesine mail atıp durumu bildirmiştim. Hatta yapılacak işlemlerde gönüllü olarak yardımcı olabileceğimi bile belirtmiştim ama geri dönüt bile vermemişlerdi. Bu yüzden gerekli düzenlemenin yapılması ve dönüt verilmesi sevindirici bir haber. Tabi ki sizin söylediklerinize de kesinlikle katılıyorum. Kendi kendimize şikayetçi olarak burada kendi aramızda konuşarak hiçbir sonuç elde edemeyiz. Çözüm bulabilmek için gerekli mercilere talepte bulunmak zorundayız.
   
  MehmetAliB. bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-1-31_11-13-15.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...
image.jpeg
[ATTACH] Gençler, Bisiklet iyi hoş, kardio yaparken bacak kaslarının önemli kısmı biraz bel azıcık sırt nihayetinde hiçe yakın kol kasları çalışıyor. Vücuda direk etki eden pedal haraketi bir çok...
upload_2017-2-6_15-28-11.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...